Miminko pořád u prsu. Odnaučily jste nebo to samo přešlo?

martinatd
26. zář 2021

Ahojte, mám dotaz. Maly 6 měsíců mi často přes noc vysí u prsu.. jsou noci kdy spí celou noc, noci kdy se vzbudí 1x,2x napije se a spí dál a pak často takové noci kdy neustále vyžaduje být na prsu. Někdy se napije a někdy se tím asi jen uklidní poduda a spí dal. Že začátku mateřství čtete, že máte miminku dávat prso pořád, že neslouží jen jako jídlo atd atd a po čase zase čtete, že jste si zavinila špatný zlozvyk u miminka a je třeba to řešit... mám teda ted trochu výčitky že 6,5 M miminko často tráví celé noci na prsu ,že už je na to moc velký a nemůže to tak porad fungovat. Každopádně stále plně kojím a odpirat prso když nevím jestli se budi hladem nebo jen potřebou podudat je těžké.. tak jsem teď z toho nesva..Mate některa podobnou zkušenost? Odnaucila jste své mimco nebo to nějak samo přešlo? Děkuji 😊

sirinfirst
26. zář 2021

Mám úplně stejnou zkušenost zatím 2x a přešlo to samo kolem puberty 😀 .. Ne, sranda samozřejmě.. bylo to ve vlnách, lepší a horší období..

martinatd
autor
26. zář 2021

@sirinfirst to jste mě rozesmála hned po ránu 🙈😅 někde jste narazila na článek, že dítě se v 6ti měsících nebudi hlady ale zvykem, že ví že dostane to, na co je zvykle, at už prso nebo nošení atd. takže mě to trošku nahlodalo Snad to tedy i u nás časem přejde 😁🙏

codal
26. zář 2021

@martinatd měla jsem u obou dětí období, cca půl roku, kdy se obě budily co hodinu a nic jiného než prso nepomohlo. Bylo to hrozný, byla jsem jak zombie, ale přešlo to.

mamikry
26. zář 2021

@martinatd Nerostou zoubky? Muj maly ted byl skoro tyden v noci co hodinu na prsu a je z toho prvni zoubek.

martinatd
autor
26. zář 2021

@mamikry no čekáme na ně ale zatím v pusince ani náznak takže nedokážu říct, možná nás ale.taky překvapí, kez by už 😁🙏

codal
26. zář 2021

@martinatd u zubů je to hodně častý, vydrž❤️.. já už jsem pak ani nevěděla, kolikrát jsem v noci kojila, měla jsem malou v posteli a kolikrát jsem se vzbudila s prsem z trika venku a prostě nevím, kolikrát jsem ji dávala, už to bylo v takovém polospánku.

ivule95
26. zář 2021

I mé děti měli takové období. Úplně poprvé okolo 3m,pak ten šestý a ta druhá ještě v 10m. Vždy to přešlo 😉😊

martinatd
autor
26. zář 2021

@codal dělám.to také tak, nema smysl ho porad přenášet do postýlky takže jakmile se v postýlce vzbudí a nepomůže dudlik, beru k sobě vytahnu prso a at si s ním dělá co chce a spím dal 🙈😅

martinatd
autor
26. zář 2021

@ivule95 u nás to pravé zacalo kolem 4 ted zase ten 6ty , vypadá to tedy opravdu jen na nějaké období, tak snad🙏

kosi_cek
26. zář 2021

Platí to pořád i v tomto věku, dokonce i o dost později, nejedna se o zlozvyk, pouze o naplňování přirozených potřeb dítěte. Bohužel se v naší společnosti počítá, že po půl roce dítě už jistojistě začne jíst příkrmy, tak na co prso, že? A v noci se má spát. No, není asi divu, když se člověk podívá do statistik, jak málo je vlastně v té době kojených dětí...Každopádně jste vlastně teprv na začátku, protože kojené dítě míva největší potřebu kojení v době, kdy se začíná odpoutávat a zkoumat naplno svět na vlastní pěst...A pak ještě zuby, obzvlášť stoličky dají zabrat, ale i to je jen období, které pomine, aniž by došlo k zlozvyku, i když opět, kojení dítě např. ve věku 3-5 let se mnohdy považuje za zlozvyk, jenže ono se to dítě dokonce umí i samo odstavit, prostě naplní své potřeby a jde dál, člověk proto nemusí dělat vůbec nic, protože jednoduše o žádný zlozvyk a závislost nejde 😉

luhana
26. zář 2021

@martinatd
Muze mit rustovy spurt nebo mu porostou zoubky. Nas maly ma dnes 6m a na prsu je pricucly porad uz od narozeni. Na prsu usina a v noci se x-krat budi a na prsu se i probouzi 🤦‍♀️🤷‍♀️

rebe
26. zář 2021

Co myslíš - když takhle malinkaté dítě ví, že má maminku nablízku a když se vzbudí uprostřed noci a má strach, je mu zima, cítí se osmělé nebo potřebuje z jiného důvodu uklidnit, tak maminka ho vezme do náručí a uklidní pevným objetím a teplým mlíčkem, které ho ukolébá k spánku - je to zlozvyk? Připadá ti správnější učit takhle malé miminko, že to musí "zvládnout" samo? Myslím, že sama víš, co je pro miminko i pro tebe lepší 🙂 A neboj, teď to potřebuje, ale nebude to potřebovat navždycky 🙂 Naše tříletá spí v postýlce vedle mě, večer se sama odkulí, že chce do "své", v noci se občas vzbudí a přijde se přitulit, ale stačí jí cítit mou ruku, kojit se nechce, i když je stále kojena. Šesti- a osmiletí spí spokojeně ve své a přijdou ráno, a to ani to ne vždycky.

ivule95
27. zář 2021

@martinatd určitě to tak bude. Jak píší jiné maminky, může to být spurt,zoubky...u nás to tak bylo vždy i po očkování a nebo když jsme měli náročný den,tak si to pak několik dní sedalo. Hlavně klid 😉😊