Mléčný příkrm na noc. Vydrží spát bez probuzení?

ljjuba
5. kvě 2010

ahojky,
chci po ukončení 4.měsíce začít dávat na noc mléčný příkrm (kaši) místo kojení. Hlavním důvodem je doufání v to, že ho to pořádně nasytí a bude spát celou noc bez probuzení na kojení 😉 Chci se právě zeptat, jestli doufám správně nebo ne?? od 20-6h se budí 2x na kojení a někdy mu nejde ihned usnout a mě také ne a tak bych byla ráda, kdyby se to po kaši změnilo. Přes den chci určitě plně kojit.
Mimískovy jsou 3měsíce.
Dík za rady 🙂

rimmel
5. kvě 2010

no moje nervy..len preto ze sa ti nechce vstavat v noci chces zatazovat este primlady zaludok 😖 😕 a budi sa iba dvakrat!!? 😀 akoze nechapem co mas za problem, je uplne normalne ze sa babatka budia ...
a kasou sa aj tak nic nezmeni, moj sa budil a stale budi a myslelasom si ze sa to po zavedeni prikrmov v 6m mozno zmeni, alebo teda zlepsi, ale vobec to nemalo ziadny vplyv.

lamarika
5. kvě 2010

ljjuba: tím, že budeš dávat na noc kaši, tak se to nezmění. A dítě ve 4 měsících prostě ještě potřebuje i v noci jíst. Ty snad vidíš nějaký problém v kojení pouze dvakrát za noc? Vždyť to je nádhera! A věř mi, že až budou malýmu růst zoubky, tak budeš vzpomínat jak to bylo supr, když se ti budil jen dvykrát. Tím tě samozřejmě nechci strašit. A ještě, pokud v noci nebudeš kojit, tak se ti tak nebude tvořit mliko a můžeš o něj klidně i přijít. Kaši na noc klidně dávej, i když to budou jen vyhozené peníze, protože se tím opravdu nic nezmění

ljjuba
autor
5. kvě 2010

rimmel:na mléčném příkrmu od ukončeného 4.měsíce nevidím nějaký problém, kor v zatěžování žaludu. pokud vím, tak od 4.měsíce můžě kojeným dětem dávat mléčný příkrm a od ukončeného 6.měsíce zeleninový a ovocný?? a nekojeným se dává od ukončeného 4.měs. obojí...

jen mě zajímalo jestli se to změní nebo ne.pokud ne, tak samozřejmě v nočním kojení nevidím, nějaký obzvlášť velký problém. 🙂

rimmel
5. kvě 2010

ljjuba to su tvoje informacie, moj nazor je, ze ak dieta pribere, ci uz kojene ci nekojene, kludne sa moze pockat az do 6m pretoze az vtedy je zaludocna sustava pripravena prijimat ine ako mliecko.

a ocividne v nocnom kojeni problem vidis, nakolko sa to snazis riesit kasickami. ak by si problem nevidela, nepisala by si sem 😉

verled
5. kvě 2010

ljuba:tak já nevidim taky nic špatnýho na tom......moje mimi teda jak začalo bejt v noci na sunaru, tak se budí jen jednou, ale jinak maj holky pravdu, zezačátku se ti bude bidut stejně, prostě ze zvyku...a neni pravda že potřebujou jíst, to je miminko od miminka, znam holky co jim prcek spí od 20ti do 6 a je jenom kojený..........a hlavně jestli chceš kojit, tak v noci bys měla kojit co nejvíc, to se tvoří hodně mlíka a čim víc budeš kojit v noci tim víc mlíčka a dýl ho budeš mít...

sayast
5. kvě 2010

ljjuba, jestli doufas ze kase prcka zasyti,tak nenasyti. vlastni zkusenost 😉. i detska dr mi rekla, ze po kasi se max. tloustne a nezasyti. naopak mi radila spis na noc davat zel polivku. ale to nam bylo 7. mesicu. co jsem v tech 7.-mi mesicich dala na noc kasi, tak potom spala jeste hur nez kdyz nic nedostala,protoze ji bolelo brisko 😒 . takze ja bych tak malymu diteti na noc kasi nedala. a 2x vzbuzeni na noc na kojeni? parada. za to bych radosti skakala 😀

samik2008
5. kvě 2010

ljjuba:podle mých zkušeností se nezměnilo vůbec nic,já sem teda obě děti kojila jen chvílu takže jsem dávala kaši na noc od ukončeného 4.měsíce,ale stejně se budili ještě 1x na mlíko.
Některé děti prospí celou noc brzy některé ne a budí se.Vyzkoušet to můžeš a uvidíš sama.

verled
5. kvě 2010

ljuba:ale stjeně vždyť kojení tak pohodlný.-)

rimmel
5. kvě 2010

to skor lljuba je pohodlna 😀 😀

strouzek
5. kvě 2010

ahoj holky,

já chci reagovat na zakladatelku,já nekojím, mlíko nebylo a ta trocha to byl masakr kojit a pak stejně jít dovařit sunar. takže jsme čistě jen na UM a je nám 7. týdnů a za celou tu dobu se mi malá nevzbudila vícekrát za noc než 1x a dost často spí od 8 večer do 6 rána vkuse takže si myslím že když dáš sunar nebo kaši že by mimčo vydržet celou noc mohlo, mojí kamarádce začal malej po kaších spát v noci lépe a budil se jen 1x.

PS pro rimmel: jelikož mě zas odsoudíš a jako vždy nazveš mé dítě chudákem tak už dopředu ti říkám jsme na sunaru, pijeme čajík a jak rádi a je nám fajn!!!!!!!!! rosteme, jsme zdravý a skoro nebrečíme!! 😎

strouzek
5. kvě 2010

ljubi nic si z toho nedělej, pro určité lidi oddané svýmu božskýmu koju budeš pohodlná a sobecká a nevím co ačkoliv se "jen" zeptáš 😉 dělej jak chceš ty jseš mamina a za zkoušku nic nedáš ale podle mě spát lépe budete 🙂

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
strouzek
5. kvě 2010

dík to mě těší 😀

ljjuba
autor
5. kvě 2010

jé sttroužek děkuji za reakci...už jsem se rimmel uplně zalekla, jako bych byla špatná matka...mě kojo v noci opravdu neva, ale jsk jsem psala, tak mimi hned neusíná a já spím denně 4-5hodin max a jsem vyčerpaná, proto ta otázka.

rimmel
5. kvě 2010

ljjube prepac ze tak posobim, nemyslim si ze si spatna matka 😉

lamarika
5. kvě 2010

strozek: Napiš nám prosím jak ti dítko spí shrube ve čtyřech měsících, ju 😉 Mně malej taky spal do 4 měsíců celou noc a byl plně kojenej, takže UM ani ničím podobným to není. Jen některý děti takový prostě jsou, ale i to se změní

rimmel
5. kvě 2010

a preco inak spis tak malo?

teksas
5. kvě 2010

ahoj dle mych zkusenosti .kojenyho ..tak je to blbost me zacal vstavat po 3m po hodine a proste potreboval me a mliko.....holt jsou malinkaty a potrebujou maminku ...a to na zacatku spal taky celou noc ..nemusi se totiz budit jen hladem.....
takze za me je to kravina davat jakykoliv umelotiny pokud MM je!!!!!! ja jsem treba zacala dyl i se zeleninou ....travici system je hodne dulezitej a nevidim duvod zatezovat necim jinym nez MM....a podle me u nekojenych deti je cas pockat s prikrmama treba az do 6.m pokud plne prospivaji....
Jo a dvakrat za noc na kojeni se mi budil skoro do 1.roku.

rimmel
5. kvě 2010

lamarika asi tak 😀
ljjube skus si pospat spolu s babatkom ked spi cez den, dobijes tak energiu, ja som to tak robievala a niekedy aj teraz si s nim lahnem a spime 😀

spimira
5. kvě 2010

Já jsem do 2. měsíců kojila i částečně dávala UM, protože jsem měla mléka málo a navíc prcek byl velký a žádal dost velký přísun mléka 😀 .Pak už jsme frčeli jen na UM, kaši jsem začala dávat na doporučení doktorky od 5.měsíce a upřímně já jsem moc velkou změnu hned ze dne na den nezaznamenala, malý se mi budil stejně, taky 2x za noc. Je pravda že byl spokojenější, protože mléko už mu nestačilo, v noci už se mi tolik neošíval a neházel sebou, před tím ano. Ale spíše bych řekla, že je to individuální, každé dítě je jiné. Moje kamarádka začala taky kaší a malá jí prochrněla celou noc 🙂 .Asi je to o potřebě jídla u každého drobka zvlášť, ten náš je prostě jedlík, ale teď už je to v pohodě. Upravilo se to okolo 6. měsíce. Teď už vstávám jen 1x za noc dostane mléko a spinká dále.

rimmel
5. kvě 2010

teksas presne tak 🙂

teksas
5. kvě 2010

strouzku promin ale nevidim duvod odsuzovat plne kojici matky...tebe taky nikdo nodsuzuje za to ze nekojis..pac nemuzes ....ale tyhle narazky fakt nesnasim .....proste kdyz kojit tak nevidim duvod proc ne..je to pro to dite to nejlepci
a jsem o tom dost presvedcena ..ze je to pro ty mimca to nejdulezitejsi

rimmel
5. kvě 2010

teksas neee ona ma prisla iba provokovat 🙄

rimmel
5. kvě 2010

a neda mi nenapisat, davat caj tak malemu babatku je proste chore 😔

Čaje sa dojčatám a batoľatám neodporúča podávať vôbec. Čaje sú drogy, ktoré majú na ľudský organizmus rôzne účinky, väčšinou sa ani nevie, na základe akých mechanizmov fungujú. Organizmus malého človiečika je oveľa zraniteľnejší, pôsobenie jednotlivých zložiek môže byť úplne iné, výraznejšie než u dospelých. Čaj obsahuje taníny a iné zložky, ktoré na seba viažu minerály, vrátane železa, ich dostupnosť sa tým pre dieťa znižuje . Patria sem i bylinkové čaje , i známy harmančekový

lamarika
5. kvě 2010

rimmel: taky jsem si na ten čaj vzpomněla 😀

kadel
5. kvě 2010

ljjuba: ignoruj ty co ti snaží vnutit jejich způsoby a dělej to, co cítíš že bude nejlepší pro tebe a tvé miminko. Někteří zde na koníku by tě nejraději "sežraly" za to, že nekojíš, chceš dávat příkrmy atd. Já taky nekojím, jsme na UM a je mi buřt co si kdo myslí. Souhlasím se strouzkem.

sylvka
5. kvě 2010

ljjubo,klidně začni,miminku to určitě neublíží 😉 já dávala kaši od 6m. a teda nespal 😅 i dnes jsme na sunaru v noci a na kaši na večer 😅 a myslim,že mu to prospívá.

teksas
5. kvě 2010

ale taky jako zkusit muzes vsechno ono jednim vyzkousenim se nic nestane ....ale na O. nefungovalo nic..musel spat i s nama v postel ..vstala po hodine asi mesic ....a pak to snizil na dve az tri hodiny.....mazec...takze tak ..vydrzelil jsme a super ted si uzivam celou noc spanku

strouzek
5. kvě 2010

teksas to nebylo odsuzování kojících mamin ale odsuzování kojících mamin co se naváží do nekojících že nekojí protože jsou pohodlné a hlavně to bylo směřováno k rimmel se kterou jsem měla na pár tématech už k tomuto tématu co dočinění. 😉

ljuby mě už napsala rimmel na jiných tématech ledacos a mým známým taky takže její reakce k tobě byla ještě slušná 😉 akorát nevím co mi rimmel napíše dneska, vždycky psávala že vím prd když ještě dítě nemám, teď ho mám tak nevím co řekne a jelikož mi psala že přeje mýmu dítěti aby přežilo mou péči tak sděluju zatím žijeme!
ljuby držím pěsti abyste měli pohodový noci protože není nic důležitějšího než spokojená maminka od které se pak ta pohoda přenáší na dítko 😉

iluss
5. kvě 2010

ljuba: no myslím, že začít od 4 měsíců dávat kaši je děsně brzo. Já svojí malé začla dávat kaši až od ukončeného 7.měsíce a začla se mi po ní v noci budit častěji, asi po ní měla větší žízeň.

Já mám 11-měsíční holčičku a ještě teď jí kojím 1-2x v noci, když jí rostou zoubky tak dokonce třeba i 6x. Ale jsem za to ráda, protože přes den už toho mlíčka tolik nevypije (má jiné zájmy než zrovna maminčino prso 😉 ), tak dostane to mlíčko aspoň v noci.