Mléko moc teče. Jak to udělat, aby neteklo tak moc při kojení?

niliho
28. srp 2019

Chtěla jsem se zeptat, zda má někdo taky podobný problém jako já. Mám doma 28 denní miminko a při kojení mi teče mléko tak moc rychle, že se malý kolik krát zahltí nebo mu mléko zaskočí, tak, že skoro ztratí dech a musím ho zvednout a poklepat po zádech. Malý je vždy celý od mléka - oblečení, bryndák vše je úplně promočené. Co mám udělat proto, aby mu to tak moc neteklo? A to, že mi mléko vytéká v průběhu dne samovolně z prsu je asi také normální, že? Děkuji za rady.

neomenia
28. srp 2019

Ahoj. Mas asi silny vypuzovaci reflex. Ti se stava, ale neni to nic zlého. Myslim, že se doporučuje kojit tak, aby mimi bylo ve svisle poloze- jakoby aby maly sedel a mel nejvys hlavicku, a bradavka aby take byla co nejvys. Proste, abys tomu reflexu jeste vic nepomahala gravitaci. Taky se doporučuje, kdyz zacne mleko rychle tect, mimco odendat od orsu a nechat odtect ten hlavni " rychly" zacatek ( treba do ubrousku, nebo kelimku). Pak uz by to nemelo tak rychle tect. I behem dne je normální, ze ti mleko odteka. Po šestinedělí se tyto obtize zlepšují. Bude to dobry! Zkus tyto figle a mysli na to, že je to porad lepsi varianta nez mit nedostatek mleka🙂

niliho
autor
28. srp 2019

Ahojky, moc děkuji za rady, vyzkouším. Gravitace vážně působí, takže zkusím dávat teda malého výše. Už se těším, až se to trošku upraví, protože se bojím, že ho to mléko jednou zahltí 😅🙏

ange_de_la_morte
29. srp 2019

Ze začátku kojení je to normální, u většiny maminek se to upraví někdy po šestinedělí ( někdy později), . Jak už bylo napsáno - hlavně kojit ,,proti gravitaci,, Ono i mimčo se časem naučí si mlíčkem v pusince lépe poradit a nebude se tolik dusit. Samovolné vytékání mléka během dne a mlíko proudem z druhého prsu u kojení jsem měla asi cca 8 týdnů ( doporučuju látkové prsní vložky - bradavka lépe dýchá s jednorázovými).

lpch
29. srp 2019

Mela jsem a mam podobne obtize. Kdyz byl syn malinky, tak jsem trochu mleka pred kojenim odstrikala. Kdyz trochu povyrostl, zacal ten napor mlika zvladat. Ted ma tri a pul mesice, mliko stale strika jak dive a pres den tece, takze bez prsnich vlozek se stale neobejdu. Ale odstrikavat uz nemusim 🙂

ilema
29. srp 2019

Ahoj, také jsem to tak měla, z jednoho prsu na "drcnutí" stříkalo mléko, na začátku kojení jsem díky tomu měla i zánět v prsu, sestříčka na pohotovosti v porodnici mě naučila odstříkat mléko rukou z celého prsu a dceři jsem musela před kojením z tohoto prsu mléko odstříkat (já osobně do plínky) a až začalo spíš jen odkapávat, mohla jsem ji nakojit, pokud jsem to neudělala, rozčilovalo ji to i v půl roce, takže u mě to nepřešlo, až měla přes rok, tak už jí to nevadilo.

esternejed
29. srp 2019

a nezkoušela jste odstříkat aby ten prvotní tlak nebyl a aby malý stíhal polykat?

niliho
autor
29. srp 2019

Moc děkuji za všechny rady, bez prsních vložek se neobejdu, mám je 24 hod. a zkoušela jsem malého dávat výš a trošku se zaklonit a zdá se mi to lepší, tak doufám, že se to po šestinedělí upraví a taky jsem někde slyšela, že časem se bude mléko tvořit na základě poptávky, že už nebude tak moc téct, je to pravda?

ilema
30. srp 2019

@niliho určitě se to upraví, ale třeba zrovna u mě, to začalo fungovat jen u jednoho prsa a druhé nějak nereagovalo na požadavky dcery 😁