Mléko v prsou i dva roky po porodu, je to normální?

moucha
15. bře 2013

ahoj maminy, jsem už dva a půl roku po kojení, kojila jsem jen šestinedělí a přesto se mi prsa ai ted lehce plní mlékem a pak to bolí. Musím to vymačkat a pak je to zase ok. Je to normální?antikoncepci žádnou neberu....

kimby
15. bře 2013

ahoj,ja jsem dokojila pred 2 lety,nejaky cas byl klid (na mesice) a ja zacala brat HA, najednou me zacala bolet prsa a az po zmacknuti mi vyteklo...nevim spravne jak to pojmenovat mleko,bila tekutina,mlezivo???neco mezi..... Chvili jsem to 'prechazela', no rok, sem tam jsem zmackla,kdyz me to bolelo, vytekla tekutina a byl klid, az me to zacalo stvat, sla jsem na gynekologii, dr mi vysadil v prve rade HA,zda to prestane a nic, tak na dalsi kontrole mi odebrali krev, aby zjistili hormonalni profil (zda nemam zvyseny prolaktin, nebot ten toto zpusobuje), ale vysledky v norme, nasledne me odeslal k doktorovi na mamologii, ten me zkontroloval prsa, vse v poradku a chtel,abych si dosla na sono prsou, udelano a doktor prohlizel dukladne prsni zlazy a rekl,ze zadne pozustatky mlekotvorby uz tam nejsou, vse ciste, takze vysledek je ten,ze slo o hormonalni nerovnovahu,ktera odezni sama s doporucenim neuzivat dale HA....neuzivam tedy a pomalicku to ustava, kapicku ale jeste vymacknu :-/ takze hlavne nechat si zkontrolovat prolaktin (nejcastejsi priznak je vytok z prsa)a pak se uvidi. kde a proc to u me vzniklo, na to nemaji odpoved jasnou

monad
15. bře 2013

já brala prášky na zastavení laktace

kimby
16. bře 2013

@monad paní ale (stejně jako já) už nekojí velmi dlouho

kimby
16. bře 2013

@monad mě na sonu u doktora i řekli, že mám žlázy čisté, nic tam není (laktace)

monad
16. bře 2013

@kimby no já vím, jen jsem chtěla nastínit, že existují prášky se skterými se to dá zastavit úplně

kimby
16. bře 2013

@monad jj, tomu rozumím, když jde vysloveně po odstavení dítka o zastavení laktace, ale tento problém už jakoby není laktací, to jsem tím chtěla říci

moucha
autor
17. bře 2013

ano, tady nejde o laktaci...

moucha
autor
17. bře 2013

díky kimby....taky navštívím gynekologa. HA už taky neberu 3 roky,tak fakt nevím.

viperka
17. bře 2013

Ahoj, já měla stejný problém 🙂 kojila jsem plně jen první dva dny v porodnici, než mi řekli že to nestačí a že synek dostane příkrm 🙂. Takže jak píšeš asi to 6-ti nedělí jsem střídala kojení s Nutrilonem a pak už malý prs ani nechtěl, zvykl si že z dudlíku se líp tahá 🙂. Lžičku mlíka jsem vymačkala ještě když mu bylo 5let, známí se mi smáli, že to není možné že jsem nekojila, pak jsem mimoděložně otěhotněla a mlíčko jsem prakticky měla až do nějakých 7 let synkových.
Teď jsem po porodu 18 měsíců, snažila jsem se kojit a dělala psí kusy abych kojila, leč přírodě neporučíš a ke konci prvního roku druhého synka ani kapka....

moucha
autor
18. bře 2013

viperko - tak jsi to tedy vůbec neřešila, že máš na "lžičku" mlíko???

viperka
20. bře 2013

Občas to tlačilo, tak jsem to vymáčkla, nebo manžel musel 🙂 (chtěl) a bylo. Ptala jsem se jen orientačně na gyndě, ale doktor řekl že v tomto malém množství se to neřeší, že si mám dávat studený obklady a že to samo zmizí 🙂 Takže tak 🙂)

mirkson
20. bře 2013

@viperka hele, jen se chci zeptat ze zvedavosti, tobe v porodnici po 2 dnech rekli, ze mas malo mlika na kojeni? A mas davat prikrm? Ja jsem nemela mliko prvni tri dny a do prikrmu me nikdo nenutil

viperka
21. bře 2013

JO jo :(, klučík byl žravý :(, měla jsem ho u prsou takřka pořád, střídala obě prsa, v noci pil snad po půl hodině, narodil se v podvečer 18:40, 2 hodinky jsem ležela na sále, a malého na prsech, hned se přisál a tahal měl skoro 4kg 🙂. Pak ještě další dvě jsem ležela na pokoji vedle sálu a malý v postýlce vedle mě, a pak už normální pokoj a dítko jelo se mnou. Sestřička mi sice nabídla že jestli jsem unavená tak si malého vemou k sobě abych se prospala že mi ho ke krmení přinesou, ale odmítla jsem to. No a tu noc fakt jsem stávala hodně často, myslela jsem si že si jen hraje a prs cumlá jen tak, ale byl hladový, ráno na vizitě - to je normální mlíčko se vám udělá. Trénovala jsem, přikládala na obě strany, i sestra se byla podívat vše ok, druhý den měl malý zase Váhu dolů, sestřička to je v pořádku to ubývá to je normální no a další den na vizitě, už to byla velká ztráta, takže mi řekli že bude malý sát s prsu ale k tomu mu přinesou vždy ještě stříkačku s dudlíkem. Dostříkávala jsem 20 a další den 30 pak nás pustili domů. S každým dnem jsem přidávala po 10ml a fakt to vypil. K aždé 3 hodiny. I v noci.... "žravý ptáček". Od malička byl velmi živý a hyperaktivní a všechno to mlíčko předělal na energii kterou fakt zpotřeboval nebyl nikdy tlustý. Druhý den po narození už dokázal na břiše držet 2 minuty hlavu nahoře sice pokyvoval, ale držel ji, čemu se divila i sestřička a doktor. Všechno tak nějak bylo u něj rychlý. První zoubek jsem našla ve 4měsících a týdnu, v tu dobu se začal i otáčet ze zad na bříško o měsíc později naopak, po čtyřech nelezl, naučil se vylezt na čtyři a pak se na nich rozhoupal a skočil, takže jsem měla doma králíka, no a když tak dohopkal ke stěně, stolu sedačce, začal se vytahovat do stoje, ze stoje pak sednout a až potom lezení po čtyřech. První samostatné kroky udělal přes pokoje 9 měsíců a týden....Vlivem jeho těžké váhy se mu skřivili nožičky (do O), takže pak nesměl chodit a měl strojek, což pro něj i nás bylo peklo. Nechodící strojek na rovnání nožiček ...dodnes je nemá rovný, tím jak dostával strojek na řemínky se mu vyvinuli špatně kyčelní klouby a možičky postavené mimo osu. To znamena že když dá paty k sobě a špičky k sobě, s nohama u sebe a má dát špičky do strany, vyklonit tak je dá jenom maličko, ale když je má dát novnitř otočí pomalu celé chodidlo dozadu, jakoby stál směr dopředu ale chodidla měl na zadečku :(....dělat se s tím nedá nic jedině až mu bude 18, tak říznout v kloubu osu pootočit a modlit se jestli mu to dobře sroste, stejně sroste a zdali by pak chodil vůbec ...