Mlezivo ve 29tt skoro neteče, jak je to možné?

sajuse16
15. led 2014

Ahoj všem, mohla bych se zeptat vás zkušenějších, jak je možné, že mi mlezivo ve 29tt skoro neteče?? Mnohým co znám teče proudem a mě pokud silněji nemáčknu na prso nevyteče ani kapka, pokud nepočítám noc tedy to mám mokrou celou košilku 🙂 Nevím zda se mám bát toho, že nebudu moc kojit nebo toho, že o mlíko brzy přijdu :( Není to špatně?? Nemám o tom promluvit se svým lékařem?? Děkuji za odpověď 🙂

mysicka_lb
15. led 2014

Já to mám úplně stejně a myslím si, že je to naprosto normální. V noci mám někdy skvrny na noční košili, přes den mi nic neteče. Na prsa si nemačkám, to bych jim neudělala. Mlezivo nemá téct pořád, jen se někdy může (ani nemusí) objevit.

maruja
15. led 2014

@sajuse16 nemusíš mít strach já jsem neměla nikdy ani kapku a pak jsem kojila rok a půl všechny dětí 😉

sajuse16
autor
15. led 2014

Věřím, že máte pravdu 🙂 snad se vážně nemusím bát 🙂

alpakovo
15. led 2014

neboj, u prvního teklo proudem, ale teď u druhého vůbec a když tak max. v noci při stlačení, takže se nestrachuj 😉

anina32
15. led 2014

@sajuse16 Proč by mělo mlezivo téct už teď? Mám 2 děti, 10 let a 17 měsíců, oba jsem plně kojila půl roku a s příkrmama potom i dál. A ani u jednoho mi neteklo mlezivo ani v noci. Vše se spustilo až po porodu, jak mimi saje spouští se laktace, první dny saje mlezivo a do tří dnů jsou prsa plná mléka. Vůbec se tím nestresuj, určitě kojit budeš 😉

pe3ka
15. led 2014

@sajuse16 taky mi neteče proudem, jen sem tam po kapkách a prsa se hlavně nemají mačkat 😉

pisisvori
15. led 2014

@sajuse16 začalo mi téct až druhý den po porodu, kdy se začalo mlíčko tvořit a prsa se nalila. Kojila jsem plně 6m (dcera přibírala 200-350g za týden🙂) a kojila jsem do 16m. Sestar to měla podobné, kojila do 26m.....Někomu se mlezivo tvoří už v těhu jinému ne, s pozdějším kojením to nemá vůbec nic společného.

odvarkova
15. led 2014

Buď v pohodě, každá to máme jinak, každé tělo je jiné. Já u obouch starších dětí neměla ani kapku a do roka je kojila a kojila bych i dýl, kdyby mi to DR. nezakázal ze zdravotních důvodů. Teď co jsem těhu potřetí tak při zmačknutí bradavky mi vyteče kapička, ale schválně se to nemá dělat, jen když jsem to testovala 🙂

sajuse16
autor
15. led 2014

Ja to nemackam jakoze porad, jen abych se ujistila, ze tam jakoze neco je 🙂 nevim nez jsem se docetla ze to delat nesmim jsem to kontrolovala denne, jelikoz me ty zmeny meho tela moc fascinovaly :D nevim proc. Od doby co jsem zjistila, ze to skodi, to nedelam pomalu vubec, vladtne jsem to nedelala do doby nez jsem se vydesila tim, ze mi to tece vazne malinko 🙂 ale dekuju za rady, jsem ted mnohem klidnejsi, uz si s tim nebudu lamat hlavu 🙂 vazne moc dekuju 🙂

gingerone
16. led 2014

@sajuse16 Ničeho se neboj, to, že máš byť jen kapičku, je až dost! Někomu, jak ti tu už psaly holky, neteče před porodem vůbec. Na kojení to vliv nemá.
A když to vezmeš logicky - výroba mléka je pro tělo náročná, sbírá živiny, vitamíny, protilátky a posílá je z těla ven pro miminko, dokud ale miminko není venku, aby se mohlo napít, ale vevnitř, není přece logické, že by se tělo mělo oslabovat tím, že poteče denně velké množství zdravého mleziva jen tak bez užitku do trika... Příroda si poradí. Nemačkej a netrap se tím. I kdyby to přestalo. Vůbec to nic neznamená. 😉

onno
16. led 2014

Ahoj syna mě nic neteklo celé těhotenství a pak jsem 2 roky kojila. Teď taky nic neteče.

maarika
16. led 2014

určitě neměj žádně obavy 🙂 Mě mlezivo v těhu neteklo vůbec a po porodu jsem normálně kojila 🙂

espada
16. led 2014

@sajuse16 Já jsem v 31. týdnu a taky nic. Občas kapka na pyžamu. Prý je to normální a každá těhotná to má úplně jinak. Takže žádný stres. Hlavně nemačkat prsa a už vůbec bradavky. To mi doktorka striktně zakázala 🙂

snilkova
16. led 2014

@sajuse16 ještě jedna odpověď pro uklidnění, mně neteklo skoro vůbec, ani v noci a kojím, takže se tím zbytečně nestresuj😉

pisjutynka
16. led 2014

Já jsem 39. tt a doteď nic, takže se nestresuj..

iira
16. led 2014

neboj to nevadi,me neteklo v tehu vubec a pak jsem nevedela co s mlikem 🙂
myslim že nemusi byt vubec videt ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru