Množství a frekvence vypitého mlíčka kojených dětí

hanulamarkova
21. říj 2010

Ahoj mám měsíční dcerku a chtěla by jsem vedět kolik vám vypijí a jak často pijí vaše děti při kojení. Máme doma váhu a na jeden zátah 😀 z jednoho prsa mi vypije 110 ml. Nevím jestli je to moc nebo málo. Teda spíš moc málo určitě nemá protože mi i ublinkává. 🙂

weri1
28. říj 2010

@dana3262 já bych hlavně začala s příkrmem

olzden
30. říj 2010

@hanulamarkova Aho,j velmi dobre rozmyslas, len koj svoje miminko a prestan ho vazit, hlavne ak jej ono spokojne. To presne tvrdi aj svetovy odbornik na dojcenie j. Newman - www. mamila.sk alebo http://www.breastfeeding.com/helpme/helpme_newm...

lynks
31. říj 2010

@weri1 hmmm, je to tak, moje kamarádka to má taky tak, nakojeno za 3 minuty.Já už kojím taky míň, asi jak se to ty mimča naučí pak se nasosnou rychle 🙂 Ale ze začátku teda tahal přes půl hodiny pokaždý

weri1
31. říj 2010

@lynks můj Beník taky už nepije půl hoďky, ale kolem 10 minut. Mají asi větší tah 😀

hanulamarkova
autor
1. lis 2010

tak toto jsem začala pozorovat i já... dneska ráno si popila jen tak 7 minut tak jsem zvědavá, kdy bude chtít zase papat jestli si kvůli tomu neskrátí rozestup...ale včera večer jsem byla uplně mimo. Začala jsem pozorovat, že jí u večerního kojení nestačí jen jedno prso, že chce i dál papat. Tak jsem jí začala dávat i druhé. A včera jsem schválně zvážila, kolik toho vypila a nestačili jsme se s manžou divit. Nadupala do sebe 210 ml a usnula. Je pravda že jsme kojili kolem 7 hodiny a pak až v 23.30 hod takže si potáhla spánek na 4,5 hodiny. No krása 😀 asi to opravdu potřebuje. Máte i vy takové jedlíky?

lynks
1. lis 2010

Ano, já mám 🙂 ale hlavně pořád jsem koukala na hodiny, když začal mrnkat, že to ještě nemůže mít hlad, tak jsem se ho snažila jinak zabavit a teď jsem se na to poseldní týden vyprdla akojím jak mi (jemu) přijde, třeba i po hodině a je to usmívavé štastné miminko! a tím pádem má šťastnou , usmívavou maminku, to miminko :-d

germik
1. lis 2010

ahoj holky, ja mam opačný problem ako vačšina mamičiek - malý mi nechce papat skor ako po 3 hodinách 😅
Porodná váha 3,9 kg, teraz v 3 mesiacoch 5,4 kg. Problém je v tom, že za posledné 2 týždne stagnuje a nepribral ani deko, doktorka vravela že to nie je dobre u tak malého miminka a kázala mi prikrmovat a davat papat každé 2,5hodiny.
Lenže malý UM nechce ani vidiet, flašku už vobec, a ked mu dám prsíčko skor ako za tie 3 hodiny tak je z toho celý nervozny a nechce potom už ani to... Ked mu dám papat tak ako on chce tak je spokojný, štastný a usmievavý, lenže problém je v tom že mu asi stačí málo a tým nepriberá.. Sama začínam byt z toho vynervovaná, doteraz som sa riadila podla potrieb malého a boli sme spokojní obaja ale teraz ma vyplašila Dr. ked vraví že malý nepriberá...
Mám to riešit?

olzden
1. lis 2010

@germik Nájdi si vo svojom okolí laktačnú poradkyňu a popros ju o osobnú návštevu - zoznam je na www.mamla.sk. Ona musí vidieť ako dojčíš, ako maličké prisaté a v akej polohe. Na danej stránke sú aj perfektné rady a prezentácie pri problémoch, ak dieťa je lenivé a nepriberá. Mamila preferuje dojčenie bez zavinovačky, koža na kožu, asymetrické prisatie dieťaťa, stláčanie prsníka, dojčenie z obidvoch prsníkov -prijednom dojčení aj 4-5-krát prsnáčky vymeniť. Určite to funguje, mám s tým osobné skúsenosti. Pozri na fóre aj rubriku - laktačné poradenstvo. Tak sa nevzdávaj a bojuj, prajem veľa úspechov.

olzden
1. lis 2010

@germik Ospravedlňujem sa za preklepy: .............pri jednom dojčení aj 4-5-krát prsníčky vymeniť.