Množství mléka pro novorozence

iva_kucerova
9. únor 2012

Ahoj, mám doma 10denní holčičku a mám problém, že mám ploché bradavky, takže se nechytí prsa, proto mléko odsávám. Problém je ale v tom, že malá by podle laktační poradkyně měla vypít 50 ml každé 2-3 hodiny. To je u nás nemožné. Malá vypije těch 50 a pak hodinu brečí, že má hlad (otvírá pusu, cucá všechno, co je nablízku, zatíná pěstičky), takže dostane něco navíc a pořád brečí, až to nakonec dopadá tak, že dostane 60 ml mlíčka ode mě a 50 nutrilonu a pak teprve se jí povede usnout a je trochu klid🙂 Tak potom vydrží i 4 hodiny. Je mi jasné, že to takhle není zrovna ideální, ale už fakt nevím, co si s tím naším dítětem počít jiného. Když má hlad, chci prostě, aby se najedla a moje mlíčko jí zřejmě nestačí.

llluckaaa
9. únor 2012

S plochými bradavkami mám bohužel také svoje zkušenosti. Nepomohly by kloboučky na kojení? Aspoň na začátek (já měla od Medely). Třeba by se jich miminko rádo chytlo. Nejsem laktační poradce, ten by asi poradil líp, ale stejně napíšu, jak bych to na tvém místě řešila (a jak jsem to i dělala já). Kdyby bylo dítě hladové, dokrmila bych ho klidně nutrilonem, ale odsávat mlíčko to chce už po dvou hodinách, ať se ti nesnižuje laktace. Je to sice zdlouhavé, pořád dokola, já už z toho byla na hlavu, ale přijde mi, že takhle ze začátku je MM pro miminko hodně důležité, má plno potřebných látek pro správný vývoj (např. mozku, osídlení střev, imunity atd.) a čím déle ho bude dostávat, tím líp pro něj. Zkus to vydržet co nejdéle, podle mě to za to stojí.

iva_kucerova
autor
10. únor 2012

Kloboučky jsem zkoušela a malá má vůči nim prostě averzi, tak jí dávám mlíčko aspoň z flašky (Calma od Medely - mělo by to být podobné jako sání z bradavky). Já už právě odsávat po dvou hodinách nestíhám, třeba teď jsem malou začla krmit v 7:30. Dala jsem jí asi 60 ml MM, ale měla ještě hlad, tak jsem jí musela přidat 30 UM, chviličku byl klid a pak jsem jí stejně musela ještě dát trochu UM (asi tak 10-15 ml).Než jsem dokrmila, je 9:15. Teď akorát nevim, kdy jí mám zase nakrmit, když to máme takhle roztahaný na dvě hodiny. Kdybych jí měla dát další jídlo 3 hodiny od začátku krmení, bylo by to už za hodinku, tak nevim, jsem z toho zoufalá ☹ Někde jsem četla, že MM nemůže být slabé, ale když jí prostě nestačí, tak asi slabé bude... Má po něm problémy usnout, i když ho dostane hodně...

vllu
10. únor 2012

Také jsme měli problém s kojením a tak jsem odsávala, krmili jsme sondičkou a injekční stříkačkou (v porodnici a 2 týdny doma), potom Calmou od Medely. Laktační poradkyně ještě v porodnici také stanovila, že mu má stačit cca 50ml, ale potom sama uznala, že je velký (při narození 3,92kg, odchod z porodnice po 8 dnech 3,62kg), tak musí jíst víc. Z porodnice jsme šli a malý vypil 90ml. Po dvou týdnech vypil občas i 120ml (po jídle strašně brečel, tak jsem mu přidala a byl klid). Myslím, že bys malé měla dát tolik, aby neměla hlad. Potom bude klidně spát a na další jídlo se ti teba vzbudí za 3-4 hodinky a budete v pohodě obě. Ty klidně stihneš v mezičase odsát 😉

katyxq
10. únor 2012

Mimčo by mělo vypít za den 1/6 své váhy, vyděl to počtem kojení za den a máš jednu dávku - teoretickou, neb během dne někdy dítě vypije míň a jindy víc. MM je to nejlepšií, čím můžeš miminko krmit, takže doporučuju kontaktovat nějakou dobrou laktační poradkyni 😉, zadarmo to nebude, ale furt levnější než pak kupovat UM, měla by ti umět poradit i s těma bradavkama (ty to chtělo řešit už během těhotenství, ale ani teď není pravděpodobně pozdě udělat něco pro to, abys mohla normálně kojit).

iva_kucerova
autor
20. únor 2012

ahojky, tak se teď snažím dávat malé,kolik chce, takže vypije krásně 90-100 ml 6x denně. Jenže máme zase problém s bříškem. Malá nejdřív kadila 4x denně, teď od pátku se jí to daří jen jednou, v noci a je toho požehnaně. Celé dopoledne a celý večer se šíleně kroutí a brečí. Dáváme teplé obklady na bříško, aby se vyprděla, pije fenyklový čaj a před krmením dostane Espumisan, ale nějaké zlepšení nepozorujeme. Volala jsem kvůli tomu doktorovi a ten mi řekl, že by malá měla pít menší dávky. Na její váhu prý maximálně 60-70 ml, že jí takhle může bolet bříško, protože je přejedená.....ale to jí zase nestačí, tak už nevim, co dělat.

iva_kucerova
autor
21. dub 2012

ach jo, co bych teď za to dala, kdyby vypila těch 90-100 ml 6x denně. Teď už by zase měla na svojí váhu vypít o dost víc a ona pije míň a míň....

mafianka
22. dub 2012

záleží to hlavně n a váze a taky na stáří novorozence . koukni tady do tabulky http://www.feedo.cz/poradna/pitny-rezim.html