Množství MM u 4,5 měsíčního miminka. Kolik vám vypije?

evik11
22. črc 2011

Ahoj! Chci se zeptat, kolik MM vám vypije 4,5 měsíční miminko. Krmím malou z lahve odstříkaným MM a vypije mi denně jen 700-800ml a Dr. mi řekla, že je to málo, že je potřeba tak litr, ale to do ní nedostanu. Děkuji

matlahon
22. črc 2011

Ahoj u prvního dítěte jsem se přesně držela tabulek na UM , ale je to k ničemu, každá dítě je individuální. Anička řvala hlady dokud se pořádně nedojedla, takže jedla víc než " mohla " no a pak zase jak jedla mín.... podle tabulek na UM by tvoje holčička měla mít kolem 1 l mlíčka denně, nebo se taky počítá cca 150 ml / 120-180ml/ na kg dítěte. Tak si spočítej 150 x váhu a vyjde ti denní příjem / vyděl počtem krmení denně a je to) Ale hlavně to neřeš, pokud je spokojená a prospívá..... Já to teď taky u druhýho neřeším, hlavně že je spokojený a taky nedá tu denní dávku!!!

bufina
22. črc 2011

@evik11 Já jsem malýho kojila, z flašky nepil, takže sem vůbec neměla tušení kolik toho vypije. Ale jak je tu napsáno, pokud ti prospívá, neřešila bych to. Sem třeba do dcerky kerou sem nekojila v roce dostala max 120ml a to už ke konci nemohla.... Takže děti sou různý, tabulky bych neřešila. Pokud je malá spokojená, tak buď aji ty 🙂

marusch.mat
22. črc 2011

Jé tak to nevím. Ale v porodnici my obě dcerky tahaly už třetí den od 100 ml do 130 ml na jedno kojení a pily co dvě hodiny. Doma už jsem to nesledovala, kojila jsem podle potřeby.

alena36
25. črc 2011

@evik11 na tabulky se vykašli a na doktorku taky, já to taky řešila a 700 ml mi malej nedal nikdy, sám vypil ve 4 měsících tak 400 ml, zbytek jsme do něj rvala stříkačkou pod nátlakem a od 4 měsíců je na příkrmech - nenáviděl kojení a mlíko. A dneska jí taky poloviční porce než by "měly být" ale už to neřeším, je spokojenej a to je hlavní. Vypít litr mlíka ve 4,5 měsích je blbost - totální

bellka
25. črc 2011

kolik toho vypije jsme sledovali pouze v porodnici 🙂 malého kojím a absolutně tedy netuším, kolik mlíčka si vytáhne, ale zřejmě mu to stačí, pěkně přibývá, je spokojený a skoro nepláče, takže jak už bylo řečeno, na tabulky se vykašli, hlavně, když přibírá a myslím, že by Ti dal jistě najevo, kdyby měl hlad 😉