Množství vypitého mléka. Kolik má miminko vypít?

piskac
19. lis 2011

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kolik gramů miminko vypije na jedno kojení, máme 7 týdeního syna a na kontrole nám paní doktorka řekla, že moc nepřibíráme na váze, tak mám strach, abych neměla málo mléka. Miminko je vcelku spokojené, počet pomočených plenek máme těch 5, při vážení malý vypije okolo 30 g, bojím se, že je to málo. Děkuji za odpověď.

camelinka
19. lis 2011

Zkuste mrknout a napsat sem, pani vam urcite poradi 😉 . Preju hodne stesti s drobeckem 🙂
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/laktacni...

kacci
19. lis 2011

ahoj, na 7 týdnů je 30g (30 ml) opravdu hodně málo. Všechno závisí na tom,kolik je aktuální váha malého a jak často kojíš. Obecně se říká, že na kg váhy by měl vypít cca 150 ml mléka.
Pro příklad: čtyřkilové miminko by mělo tudíž vypít přiblížně 600ml mléka za den, při krmení 6x denně to pak dělá 100ml na jednu dávku.

llluckaaa
19. lis 2011

30 gramů mi přijde fakt málo, to po nás chtěli už v porodnici. Já bych to viděla na takových aspoň 80 a kojit tak 7 x denně.

jop
19. lis 2011

a vážíš po kojení pravidelně? Ono totiž miminko jednou může vypít 30 ml a podruhé třeba 130 ml... jinak kdyby to bylo 30 ml běžně, tak je to fakt málo.

kachorka
20. lis 2011

Ahoj, mám stejný problém. Mám málo mlíka. Malý pár dní plakal, myslela jsem, že prdíkama, protože křičel i 15 minut po kojení... Byla jsem v pátek u laktační poradkyně a díky vážení jsem zjistila, že mám málo mlíka. Váhu mám teď doma, vážím před kojením a po kojení, zapisuju si to. Dítě musí za den vypít šestinu své váhy a tu vydělíš počtem kojení za den. Např. můj syn váží 5370 g, jí 8 x denně, (5370/6/8) takže má vypít 112 ml za 1 kojení. Já už nemám mlíko ani v noci, takže ho musím po každém kojení dokrmovat. Zatím jsem měla mlíčko v mrazáku, ale teď už budu muset sáhnout po Nutrilonu ☹ Mám v prsu jen 40 ml 😠 Teď jsem totiž krmila jen z lahvičky a prso si odstříkala... Je to zoufale málo, nevim, nevim, jestli se mi laktace ještě rozjede... JInak kojit se má minimálně 8 x denně a hlavně v noci ho nemám nechat spát dýl než 4 h. Jo a máme zítra 9 týdnů. Doteď přibíral dobře a dřív jsem kojila 7 x denně jen z jednoho prsu 10 - 15 minut. A plínek má být pomočených minimálně 8!

soucke00
5. pro 2011

Ahoj, taky jsem začala mít celkem málo mlíčka. Začínala jsem být zoufalá, že to dceři nestačí. Pak jsem začala pít Gravimilk a kojící čaje. Piju celkem asi 3 litry tekutin denně, musím se hlídat, abych pila. A od tý doby mám zase mlíčka dostačující množství. Teď kojím +- 8x denně, z toho 2x v noci.

vendula3520
9. dub 2023

Dobrý den 🌸 mám dotaz máme doma 7 týdenní Hedvičku. Hedvička nám vypije 150ml um mléka na mléko přes den ji budim co 3-3,5 h ale někdy se stane že se poblinká , nevyblinká celé mléko ale někdy je toho hodně a někdy dokonce se poblinká i 3 hodiny po mléku kdy má dostat další. Může to být tím že má furt plné bříško nebo je to antireflux ? Děkuji moc za radu 🌸