Mohl by to být reflux? Po kojení se jí vrací mlíčko

cuci25
19. únor 2012

Mám 6ti týdenní holčičku a všimla jsem si, že po kojení se jí vrací mlíčko do krku ☹ vždycky při tom začne hrozně řvát. Taky často ublinkává a někdy, když jí dávám odříhnout, se hodně poblinká ☹

eficenka
19. únor 2012

reflux by měl být spíše to , že Ti bude zvracet obloukem daleko.... Když si jen tak ublinkne, tak to je většinou normální 🙂 zkus ji nechávat déle odříhnout....

keila
19. únor 2012

Moje dcera měla reflux prokázaný ultrazvukem už v porodnici. Rozhodně nezvracela obloukem, jak to píše eficenka. Lítalo jí to někdy i nosánkem. Má to prý každé druhé dítě. Kolem 4. měsíce se to výrazně zlepšilo a pak to nějak vymizelo samo.

karafiatek
19. únor 2012

Ano,může to být reflux. Mé dítě to má taky. Blinká neustále, pořád převlíkám, pořád má pod krkem bryndáček. Prý se to má zlepšit s příchodem příkrmů okolo toho 6 měsíce. Blinká někdy i nosem, dokonce i hodinu po kojení. Chce to klid a nohy v teple. Jo v nemocnici mi doporučili nějaký prášek, který se rozpustí v mléce a dá se miminovi před kojením. Ale nepoužívám to. Spím s miminkem v jedné posteli, abych ho měla i v noci pod kontrolou, když začne ze spánku blinkat.

eloana
21. únor 2012

ahoj syn mel reflux..... zacalo to kolem 4 nedel a trvalo do roka....kazde dite to asi zvlada jinak... ale syn do roka temer jen rval a vubec nespal, chtel byt stale u prsa.....( pali je zaha, tak to chce splachnout) je to zacarovany kruh... ten prasek co zminuje karafiatek se jmenuje NUTRITON- ja ho nedavala neb malemu po tom zas hrozne bolelo brisko....
Pro deti s refluxem je prirozena poloha na brisku.. byl i v kocarku na brisku -musel se vice hlidat
Bylo to narocne, trosku se to zpelsilo s prikrmama, ale uplne vymizelo kolem roku

camelinka
21. únor 2012

naše malá ublinkávala až skoro do půl roku, třeba i dvě hoďky po jídle, pak to s příkrmy zmizelo, dokud přibírá tak se to neřeší. Bohužel je to nepříjemná komplikace, ale přejde to 😉

slundo
23. únor 2012

Ublinkávání je vpořádku , dělá to každé mimi. Mělo by to vymizet do 1 roku , pak se to teprve řeší. Kolem půl roku ( +/-) se to ale výrazně zlepší. Zkus podložit postýlku. Jak píše camelinka, když přibírá, nic se neděje,je to jen nepříjemný.