Mohu odsáváním udržet laktaci?

sway24
1. srp 2015

Mohu odsavanim udrzet laktaci?

ninouche
1. srp 2015

@sway24 Mne se to podarilo po dobu jednoho mesice - nekojila jsem a jen odsavala od navratu z porodnice cca mesic kvuli lekum, pak jsem se mohla ke kojeni vratit a kojila jsem az do 15 mesicu. Drzim palce, urcite to jde, jen je to trochu psychicky (a casove) narocne 🙂

sway24
autor
1. srp 2015

@ninouche malej malo pribral tak nam dr.doporucila nutrilon....bohuzel od te doby chce radeji flasku.Snazim se co muzu.

audreyi
1. srp 2015

@sway24 ahoj, nevzdávej to. Pokud máš možnost, zkonzultuj svou situaci s laktační poradkyni. Mě moc pomohla, pokud jsi z Prahy, mohu ti dát kontakt. Já celé šestinedělí odsávala a dokrmovala. Malej ze začátku vůbec nechtěl sat. Dokrmovala jsem nejprve injekční stříkačkou, pak lahví Medela swing. Postupně se učil pít přes kojici kloboučky, ale nebral si dost, vždy jsem ho vážila a zbytek dokrmila odstrikavam mlékem, když nebylo dostatek, dávala jsem dávku nutrilonu. Odsávala jsem z každého prsa patnáct minut, zhruba každé tři hodiny, v noci jen jednou. I když už pak nic moc neteklo, důležitá mi přišla ta stimulace. Na podporu tvorby mléka jsem užívala More Milk od mothercare - jde objednat po internetu, pila jsem kojící čaje, meltu, červenou šťávu a také dost jedla - bohužel, když jsem že začátku omezování své jídlo, abych rychle shodila poporodní kila, tak jsem začala mít méně mléka. Pokud by ses chtěla ještě na něco zeptat, nebo s něčím poradit, dej vědět. Byl to boj, ale stalo to za to. Kojila jsem plně od třech měsíců. Malému bude rok a stále kojím doplnkove....

sway24
autor
1. srp 2015

@audreyi Mam pujcenou odsavacku swing.Malej si z prsa vezme poradnebjen rano....pak se snazim odsavat cca co 4 hodiny,ale vic jak 60ml z obou prsu neodsaju.Malemu je 9 tydnu snazim se co muzu.

audreyi
1. srp 2015

@sway24 Medela swing jsem měla taky. No zkus nasadit ty preparáty na posílení tvorby mléka - moremilk mi fakt hrozně pomohlo. Hlavně klid a nestresuj se. Děláš co můžeš, pokud to nepůjde, tak to nepůjde, určitě bude spokojený i na UM. Takže fakt o nic nejde. Odsávání a udržení kojení je dost náročné, ale já myslím, že to děláš dobře. Zkus malého přikládat, nech ho co vypije, když bude hladový, tak dokrmit a zkus opravdu pravidelně odsavat těch 15 minut z každého prsa, abys dala signál tělu, že má začít víc vyrábět, protože je poptávka. Podpor tvorbu mléka těmi doplňky, dobře jez a snaž se dost spát a hlavně se tím nestresuj. Také by mělo pomáhat zvýšení kontaktu mezi miminkem a maminkou - nošení, společně spaní - ale s tím já zkušenost nemám... :-/

megaira
2. srp 2015

Ano,mě se to podařilo jen diky odsávačce 😊

ladyhacek
2. srp 2015

asi né každému to pomůže, ale ano 🙂 > já měla v jednom prsu méně mléka a přikládáním a odsáváním (+homeopatika) mi pomohli > kamarádka za den odstříkala jen 30ml a laktace se jí nerozjela, ale to už je mléčnýma žlázami . pokud tam mléko je tak se rozjede 🙂
já jedla hodně vývary, piju caro (cca 2 hrnky denně) a měla jsem ty homeopatika Ricinus......, mám doma i gravimilk, ale malý špatně snášel laktózu(teď už je to lepší) takže jsem nevyužila

girafka
2. srp 2015

Ahoj,mam kamosku,ktera pouze odstrikava mliko a dava flaskou..u prvni dcerky to tak delala myslim do pul roku a ted u druhyho to dela stejne..kdyz odstrika min,tak da nutrilon..je fakt,ze odstrikava i v noci..takze to urcite jde 😉 Drzim palce

jimmy1
2. srp 2015

ahoj, určitě to jde, je to fuška, ale jde to... syna jsem "kojila přes lahev" 15 měsíců a dceru do 2,5 let.
Držím pěsti.

jasmi
2. srp 2015

Ja odsavala 4 mesice a pak se vratila ke kojeni a kojila dalsi rok a pul😃pokud se,potom chces vratit k prdu,tak urcite dej medelu calmu lahvicku,ta nas zachranila.Saje se z ni stejnym principem jako z prsu,tak se pak mimi k prsu vrati..obycejnou lahvickou ten saci reflex vymizi..

sarriku
2. srp 2015

Já odsávala tři měsíce přes Medelu, asi co čtyři hodiny a odsávala jsem zhruba z každého prsa 100ml.
Ale bralo mi to tolik času, že jsem se na to vyprdla a tolik času teda, co jsem pak měla. To bylo neuvěřitelný.
Ano, můžeš si odsáváním udržet laktaci, ale je to fuška, doporučuji nějakou elektrickou odsávačku.
A to nemluvím o tom, že jsou i nějaké podpůrné pomůcky třeba caro, pískavice atd.. na zvýšení laktace.

lin18
2. srp 2015

Ja odsavala a krmila pres lahev pul roku...je potreba to delat stejne casto jako krmeni...tj. i v noci co tri hodiny a tak dlouho dokud tece. Je to hodne casove narocny...v podstate jsem nedelala nic jinyho nez odsavala a krmila 🙂

kocvarovas
2. srp 2015

Měli jsme problémy s kojením. Po 14 dnech jsem to vzdala a 9 měsíců mlíko malé odsávala a dávala z lahvičky.