Mohu při kojení cvičit Jill?

slegr71
1. led 2014

Mohu při kojení 2 měsíčního syna cvičit s Jill Michaels 30 day shred? Ráda bych zpevnila postavu a taky se cítila lépe. Jsem po císaři, cítím se dobře, mám svoji váhu před otěhotněnim,ale jsem taková rosolovitá. 🙂 Ale samozřejmě je pro mě důležité i kojení. Tak jsem myslela třeby nakojit, zacvičit si a další kojení za 2 - 3 hodinky. Někdo totiž říká, že jim to pak nechutná, že se tam vyplavuje kyselina mléčná. Díky za odpovědi.

spagatice
1. led 2014

Já doufám, že jo 🙂 . Určitě bych sledovala prcka a kdyby nějak hůř pil, přestala bych.

nandule
1. led 2014

Jsem skoro 3 mesice po cisari a jeste si prave kvuli kojeni netroufam cvicit abych neprisla o mlicko, radeji pockam do 6 mesice az zacnu s prikrmy, nechci nic riskovat, potom kupovat um se mi nechce, je to draha a kdyz mam svoje je to prece jenom zadarmo🙂

petaloudi
1. led 2014

@slegr71 tak zkusit to můžeš a uvidíš, jak se budeš cítit a co na to prcek. Já třeba Jill cvičit nemůžu. Zkusila jsem to a malej mi plival mlíko, bylo hořký ☹ Takže cvičím zatím něco trošku pozvolnějšího...

rebelie
1. led 2014

@slegr71 Takhle brzo a ještě po císaři bych fakt do Jill nešla. Já jsem taky byla po císaři a Jill jsem cvičila ještě kojící, ale asi až v synových 9 měsících... vliv na laktaci ani na chuť mléka to nemělo, ale u některých holek se to projevilo, to je asi individuální... každopádně na břišáky po sekci je Jill totálně nevhodná, ona není ani dobrá pro holky, co mají rozestup apod. ... 2 měsíce po sekci bych nejdřív fakt zařadila posilování vnitřních břišních svalů takovými těmi cviky jako je vtahování břicha s výdechem apod., ono stejnak pokud člověk neposílí tuhle hlubokou vrstvu, tak plochého břicha nedosáhne... a pak šikmé břišáky, a teprve pak bych zvolna uvažovala o Jill, ale osobně bych asi s Jill nezačínala dřív jak 5-6 měsíců po sekci... Jsou i iné workouty, které jsou pro ženy po porodu vhodnější...

hojda
1. led 2014

TAky bych ještě počkala, je to dost brzo a pozor na to mléko. Taky jsem s cvičením začínala až v 9 měsících.

andelka
2. led 2014

Taky jsem cvičila Jill, ale až od 9m malého (kojení jen ráno, večer a v noci)..a stejně se nedělo nic..tělo nepustilo ani gram, ani cm..protože potřebovalo pro dítko a na vyrovnání spánkového deficitu.
Po císaři bych začala s nějakým lehčím cvičením, tak 3m po porodu. Jill je záhul jak blázen.

skavenka
2. led 2014

koukni na http://www.fithall.cz/ tam jsou videa na cvičení po porodu 🙂

emin
2. led 2014

Milé maminky, jsem certifikovaná laktační poradkyně. Cvičit po porodu doporučuji až po kontrole u gynekologa po šestinedělí. Poté, pokud je vše ok, začněte postupně a spíše volněji. Doporučuji pilates, posilování, joga, poté volnější aerobik apod. Hlavně žádné moc poskoky(trampolínky apod), dejte děloze trochu odpočinout. Vše korigujte podle vlastních pocitů a nejděte "na krev". Je jasné, že si chcete opět vyrýsovat postavičku, ale kojení samo o sobě, jak jistě víte, spálí 500 kalorií navíc! O ztrátu mléka se bát po 2 měsících již moc nemusíte, zvlášť, jestli kojíte bez potíží a mimi prospívá. Může se však změnit chuť mléka po intenzivním sportu (po kyselině mléčné) a mimi jej může odmítat. Pak doporučuji opět zvolnit. Ovšem jestli se nemýlím Jill Michaels je trochu drastická 😒, ale samozřejmě zkusit můžete 🙂.

monaabaki
5. led 2014

@emin Zrovna jsem včera poprvé cvičila a tak by mě zajímalo, po jak dlouhé době můžu pozorovat jestli mladému příjde mlíko ok? dneska se mi při kojení docela vzteká, myslíte že to může být cvičením, i když teď už je to nějakých 18 hodin po? Dík za radu 🙂

emin
11. led 2014

Dobrý den, po 18 hod už by vliv kys mléčné neměl být znát. Záleží také na intenzitě cvičení. Vztekání a odmítání nemusí mít tuto souvislost. Musíte vše vyzkoušet a zjistit, co Vám a miminku vyhovuje. Obecně znovu uvádím, začínejte postupně, lehčími formami cvičení. Drastické a rychlé metody nestojí za problémy s kojením a stres s tím spojený.🙂