Mohu už teď jíst nivu a zrající sýry? Kojím

suki
22. bře 2008

Ahoj holky, jak je to když kojíme? Můžeme už jíst tyto sýry jako je niva, hermelín atd..? Děkuji za odpovědi. 🙂

cherub
22. bře 2008

ahojky suki, já je jím a zatím mi niic nebylo a malé taky ne 😀

suki
autor
22. bře 2008

Děkuju já je mám strašně ráda a včera jsme si koupili a zatím jsem si nedala , ale asi si dám 😀 😀 😀

musko
22. bře 2008

suki, neviem, ale ja som ich do roka nejedla - sú slané a moc aromatické, sú tam bakt. kultúry - nedoporučujú sa počas kojenia - aj sa zmení chuť a voňa mlieka a može sa stať, že mimi nebude chcieť piť. Neviem, je to na Tebe...

dvojka
22. bře 2008

No já si myslím,že pokud se jimi nebudeš ládovat často,tak by uškodit neměl...Vzala bych si tak jeden za měsíc....Asi bych si ktomu ale dala větší množství zeleniny...

cherub
22. bře 2008

holky tak každý organnizmus samozřejmě reaguje jinak, ale já minimálně 1x do týdne mám hermelín nebo třeba nivovou kapsu a vůbec se nic se nezměnilo, co se týče kojení, takže já bych to Suki vyzkoušela a pokud nezaznamenáš nějaký rozdíl v chování Nikolky, tak se toho nemusíš bát 😉

zuzik.3
22. bře 2008

jé a to se při kojení fakt nesmí? Aha, no tak teď už s tím nic nenadělám. Hermelín si dám několikrát do týdne plátek na rohlík, nivu občas na pizze a zrovna dneska budeme mít smaženou nivu. A nevim o tom že by ta moje přísavka mléko někdy odmítala. Takže asi tak.

anatanka
22. bře 2008

Tohle jsem resila v tehu a mozna uplne na zacatku kojeni, ted uz to, co jim ja neresim vubec.

nissanek
22. bře 2008

tak já jsem na zrající sýry úplně ulítlá a jedla jsem hned po porodu a to skoro po kilech...a nepozorovala jsem, že by malý nějak nechutnalo... ted máme atopický ekzém a podezření na alergii na kravskou bílkovonu...tak mám útrum (jo pořád plně kojím), ale zrající kozí si dám ráda (i když bych taky moc neměla kvůli AE 😝 )

suki
autor
23. bře 2008

Tak já jsem si teda dneska k snídani dala nivu po roce a půl 😀 a byla výborná, snad to malé nebude nějak vadit, nebudu tomu holdovat nějak často, ale jednou za čásek bych si ji dala 🙂 😀

gedren
23. bře 2008

Ja se teda ladovala plisnovejma syrama uplne bez omezeni a Helca na to nijak nereagovala 🙂 (V tehotenstvi samozrejme jenom tepelne upraveny, kvuli ty listerioze, nebo jak se to jmenuje..) Ze by se nemohly pri kojeni, me teda ani nenapadlo 🙂

kachne23
23. bře 2008

já je jim pořád a jedla jsem je i v těho, někdy si myslim, že se to všechno trochu přehání, že by se to nemohlo při kojení tu slyšim poprvé

yenn
23. bře 2008

kachne, tak listeriza je zcela realnenebezpeci a v tehu je to trosku risk 😒 Ja taky tepelne upavovala

Ale pri kojeni je to nejaka blbost, nesetkala jsem se nikdy s tim, ze by dite odmitalo mm kvuli jeho chuti

lukin
24. bře 2008

A hrozí ta listerióza i při kojení? Může se mimi kvůli kojení nakazit?

yenn
24. bře 2008

ne, pres mliko se nenakazi

marinka
24. bře 2008

já jsem se setkala s tím, že při kojení by se neměly jíst zrající sýry proto, že jsou hodně výrazné a nemusí to dělat miminku dobře na prdíky (je to prý stejné jako u kořeněného jídla). Ale myslím, že jinak vadit nemůžou..

petraluk
24. bře 2008

Mě je dr. vysloveně zakázala. Malej prodělal nějakou větší střevní infekci, když mu byli 2 měsíce a prý bakterie z těch sýrů zůstávaj dlouho ve střevech a můžou zničit přirozenou střevní mikroflóru 😉

kachnik
25. bře 2008

Baštím taky často hermelíny a malý na to nic neříká 😀 , v těhu jsem je nejedla, teď si dopřávám, miluji je.

avokado5
2. zář 2015

Za nas to nikdo neresil co jist a co ne a taky zijeme 🙂

nika_sp
2. zář 2015

@avokado5 😀 je to 7 let starý dotaz 😉

avokado5
6. zář 2015

to přece neva...

mischamish
4. říj 2015

Já jím naprosto všechno - i hodně pálivá jídla (zbožňuju Thajské) a fakticky nevím, jestli to malému kdy vadilo. Párkrát mi mlíko odmítl, ale to bylo po jakémsi hořkém zelí - teď si nemůžu vzpomenout, jak se mu nadává. A zrající sýry zbožňuju taky a jím je od porodu 🙂