Motilium nebo cerucal - neco na zvysovani laktace

jujika
11. únor 2013

Ahojky, zdavim vsechny kojici i uz nekojici maminy. Moje druhorozena dcera, porodni hmotnost 3860g po propusteni z porodnice 3490g za tyden 3680g v jednom mesici 4445g ve dvou mesicich 5080g a ve trech mesicich 5490g, podle doktorky pribirame na spodni hranici a 40g za mesic mene nez bychom meli... Po zkusenostech s prvnim ditkem vim, ze zvysovani laktace pro mne neni jednoduchou zalezitosti, Lukyho jsem ve 3,5 mesicich zacala prevazne dokrmovat UM a ve 4 mesicich byl odstaven uplne! Mala ted prodelava rustovy spurt vyzacuje si kojeni opravdu co 2 hodiny. Zkousela jsem ji davat z lahve(lahev ji nevadi vzdy se k prsu rada vrati) bylo tam asi 160ml odastrikaneho MM vse vypila beze zbytku, okamzite pote jsem odstrikala, ale pouze 80ml. Z toho vyplyva mam malo mlicka...
Na strankach kojeni.net pani Jirina doporucuje lek Motylium, napsala i dokonce v jakem davkovani. Dale jsem se docetla ze Cerucal je setrnejsi...v jakem smyslu? Setkaly jste se s temito leky nekdy, puvodne totiz vubec nejsou mysleny na podporu kojeni, to je pouze jen pozitivni vedlejsi ucinek... Nechci nic udelat spatne a nez se vypravim k Dr. a necham si to predepsat rada bych znala vase nazory a zkusenosti. Budu se tesit na vase prispevky 🙂

kobercek1
11. únor 2013

mozno trochu od veci ale ja som lieky na zvysenie laktacie vzdy trochu odsudzovala 😒 skor by som sa na tvojom mieste nakontaktovala na nejaku laktacnu poradkyu zoznam najdes aj na nete, tiez sme mali problem s malym ze nepriberal, takze by bolo asi najlepsie skontrolovat techniku dojcenia, vobec to nemusi znamenat ze mas malo mlieka, a ak aj ano najlepsim prostriedkom je dalsie kojenie. skus ponukat aj castejsie, ja viem je to o drzku, na mne bol maly nacucany asi tri mesiace kym sa nam to upravilo ale zvladli sme to bez liekov. ale tiez zienky su vacsinou strasne fajn, a pomozu aj poradia dokonca aj po telefone castokrat. drzim palce

jujika
autor
11. únor 2013

@kobercek1 Diky, ja uz kojim casteji, predtim co 4 hodiny ted uz co 2-3 hodiny. Bydlime v Nemecku, tady se kojeni tak nepodporuje jako v Cz ci SK. Laktacnich poradkyn tu neni, jsou tu hebammy a ta moje? Doporucila mi hned po porodu koupit umele mleko, takze s jeji pomoci moc nepocitam... Mam uz lek na spousteni mleka 🙂 Syntocinon, takze si myslim, ze vytahnu z prsu pri pumpovani co se da...jen mala je sikovnejsi 😉

maruja
11. únor 2013

@jujika do léků bych taky nešla, právě proto, že nejsou původně na laktaci. Hodně pij cokoli, vodu, Caro- to podporuje hodně a jak píše @kobercek1 tak pořád přikládat k prsu 😉 i po hodině

kubkatka
11. únor 2013

@jujika ahoj, podobna tema tu uz je, skus tam popozerat aj tam, teda tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradn...
ja uzivam na podporu kojenia motilium, a nieco sa veru spustilo, odporuca sa 3 tbl 3x denne , u nas na SK je bez predpisu a odporucaju ho aj lakt. poradkyne, kedze obsahuje o latku "domperidon", ktorej vedlajsi ucinok je zvysena laktacia. skus nakuknut do tej temy , je tam toho viac, pre aj proti. 😉

mirreckall
11. únor 2013

@jujika ja momentálne iba odsávam, lebo dcérku máme v nemocnici, ale pomohli mi už 2X homeopatiká, aj na rozbeh a teraz keď som ho skoro stratila, keď ju prijali...vinea vôbec a čaje neviem, mám pocit, že moc nie, ale chutia mi 🙂

jujika
autor
11. únor 2013

@mirreckall i ja mam homeopatika, ricinus comunis ale moc mi nezabiraji ☹

anina32
11. únor 2013

@jujika Ahoj, s homeo ti nemám zkušenost, ale chci ti říct že nepřibírate špatně😉 můj starší syn: při narození: 3700, při propuštění: 3510, po týdnu 3920, v měsíci: 4400, ve dvou měsících 4720, ve třech: 5170. Byl plně kojen do půl roku, nikdy mi doktorka neřekla že přibírá málo. Na roce měl 11kg. Můj mladší syn:při porodu: 3920, při propuštění: 3750, po týdnu 3900, v měsíci: 4500, ve dvou 4900, ve třech: 5220. Doktorce se to tedy zdálo málo, ale UM nedoporučovalo, spíš častěji přikládat. Do té doby jsem kojila přes den po 3 hodinách a v noci spal 10 hodin v kuse, tak jsem ho nebudíla. Pak jsem tedy začala kojit přes den po dvou hodinách, a malý se mi naučil usínat při kojení, a zřejmě na to konto když se v noci zbudí tak už sám neusne, tak si ho beru k sobě do postele, on si cucne a zase usne, při dalším probuzení si ho jenom přendám k druhému prsu a spíme dál. Takže momentálně jsme na 12-14 kojeních během 24 hodin. Na 4 měsících měl už 6200, teď bude mít 6 měsíců a asi bude někde kolem 8kg, dosud jen plně kojen. Určitě kojení nevzdávej, čím častěji budeš přikládat, tím víc mléka budeš mít😉

jujika
autor
11. únor 2013

@anina32 moc ti dekuju za podporu i ze jsi mi pro priklad poslala vahu tvojich kluku, musim rict mame to opravdu podobne 🙂 tak doufam, ze ta moje princezna bude dale pribirat tak krasne jako ti tvoji kluci

eveenka
11. únor 2013

@jujika nemyslim si, ze by priberala malo, spodna hranica je 75 g tyzdenne, pokial ma dostatok pocikanych plienok a je spokojna tak je vsetko ok. Na vyssiu tvorbu mliecka by som odporucila laktofyt sirup, costi alias dompetidonum su na predpis ale lacnejsie ako motylium. Mne zabrali dokonale ked som prekonala zaspal prsnika vtedy som mala znizenu tvorbu. Aj nocne dojcenie velmi podporuje lasktaciu. Ja to vidim teraz ked uz mame dlhsie pauzy medzi kojeniami, cim viac som dojcila v noci tym viac mliecka bolo cez den 🙂

boka79
12. únor 2013

Ahoj, ja beriem Motilium uz dlhsiu dobu, je to poriadne presetrnene a skumane uz 20 rokov, ma to efekt, hlavne, ked mas pocit, ze mas malo mlieka. Ale z toho , co citam - ddala si mu flaskou 160 ml a vypil a ty si si odstirekala 80 ml, to nic neznamena, dieta vytiahne aj o 70 percent viac ako my vieme odstriekat, a z flasky vypije dieta automaticky viac , ako z prsnika, lebo mu to ide tychlo a nemusi sa namahat. Ja by som skor skusila riesti, ci je mala pri kojeni spokojna, ci pije , pozerat na pauzu v brade a popripade skusit to motilium. do mlieka prejde minimum, zodpoveda to asi jednej tabletke za tri mesiace kojenia a podotykam, ze liecba refluxu v niektorych krajjinach je prave motilium a teraz este jedna ina latka a vtedy to beru deticky 10 mg na den, takze preco by mu mala uskodit akoze jedna tabletka za den.
Ja osobne som zvolila domperidon, lebo mi je dojcenie dolezite a ma vela vyhod a pozitiv pre dieta. bez toho by som uz nedojcila a davala umele mlieko,a odobrala by som malemu prsni,k, co je pre mna vacsie zlo, ako brat domperidon. Rozhodnutie je na tvojich priorutach, v tomto pripade by som si aj zavolala osobne laktacnu, nech sa pozrie na kojenie, lebo flaska mohla pokazit prisatie a treba to upravit.
Drzim vam palce

janajanajanulka
5. únor 2015

Ahoj maminky, které berete Motilium na rozkojení 🙂 , zůstaly mi doma 2 nenačaté balení. Jedno balení obsahuje 30 tablet. Expiračka je asi do r. 2017 nebo tak nějak kupovala jsem je nedávno... pokud by jste některá měla zájem ozvěrte se, jinak pak tabletky vrátím do lékárny, ale vím že je tohle docela dost drahé tak proto nabízím... Jedno balení bych prodala za 130kč + pošta 44kč doporučeně tak kdyby někdo chtěl stačí dáte vědět. 🙂

michaelkasv
14. únor 2015

dobry den, mela bych zajem....

calma
8. dub 2015

@janajanajanulka Mam zajem o obe baleni Motilia,pokud je jeste nabizite. Prip.aspon jedno. Dekuji J.V.

janajanajanulka
9. dub 2015

Stále mám obě balení, pokud máte zájem domluvíme se ve zprávách zde na M.K. napíši Vám 🙂

emin
9. dub 2015

LP Dobrý den, prvně bych Vás ráda uklidnila, přibíráte lehce podprůměrně, není to žádná tragédie a rozhodně ne situace na motilium. Ad2 - To, co odsajete VŮBEC nekoresponduje s tím, kolik máte v prsou. Některé maminky normálně bez potíží kojí a odsají max 20ml, více ne. Miminka to zvládají lépe než odsávačky. Ad3 Motilium je lék na podporu trávení jehož vedlejším účinkem je zvýšení laktace, příliš mu nefandím, obecně přístup mamily je velmi pro motilium a nemyslím, že právě u Vás je důvod jej brát. Mnohem lepší by bylo vyladit techniku kojení, kde může být zakopaný pes. Už ta lahvička situaci nepřispívá, není to jen o tom, že miminka pak odmítají prs, ale čím více tvarů dudlíků mají v pusince, tím hůř se jim saje z prsu. Ta fotka je při kojení? Je to špatně vidět, ale pokud ano, pak je pusinka přiliš našpulena a drží jen bradavku. Pak se saje špatně a i proto vysaje méně mléka. Chápu, že v okolí není LP, to může být problém. Zkuste kojit kůže na kůži a nechte mimi se přisát samo, nechte jej ležet na vašem těle a hrát si s prsy, otevřít pusinku a přisát se. Snažete se, aby se přisávalo na maximálně otevřená ústa - jak při zívání. Zkuste prokojit pár nocí - mimi u sebe v posteli a kojit průběžně. Myslím, že u Vás jde jen o mírné vyladění stávající situace a není to důvod pro Motilium.

kocour1
9. dub 2015

Souhlasím s Emin a jen bych chtěla dodat, že na stránkách Mamily jsou velmi dobře nafocené správné polohy pro přisávání...já jsem to podle toho zkusila a nakonec jsem ani LP nepotřebovala. Hlavní je pořád kojit - jak se říká na požádání, hlavně v noci, zbytečně se nestresovat a snažit se o co největší kontakt kůže na kůži...lehněte si spolu do postele, jděte spolu do vany, noste dítě v šátku. Je škoda dokrmovat umělým, zatím přibývá, tak jen se snažit o navýšení laktace přirozenou cestou🙂. Hlavně nevěřte žádným takovým radám, jako, že nejdříve po dvou hodinách se nesmí kojit apod...dítě si samo řekne, když bude mít dost🙂. Držím palce!