Možná intolerance na laktózu? Jak se diagnostikuje?

kvetinka84
20. čer 2015

Mám 5 měsíční dceru. Dcera od narození hodně trpí na koliky a bolení bříška. 4 měsíce byla plně kojená, vždy jsme se ale potýkaly s problémy, malá u kojení vyváděla, kroutila se, plakala, odtrhávala se. Přisuzovala jsem to bolení bříška, držela dietu, abych nejedla nic nadýmavého, vyřadila i mléčné výrobky. Efekt nic moc. Po 4. měsíci to vyvrcholilo v úplný bojkot, tak jsem chtě nechtě musela dát flašku. Zkoušela jsem do flašky dát odstříkané MM i jsem zkoušela Hipp bio combiotic, které mi bylo doporučené na citlivé bříško. Ale problém se čím dál víc prohlubuje. Dcera pije chvilku (vypije cca 50-100ml), dokud jí nezačne bolet bříško, začne se kroutit, prdět, plakat a už si flašku víc nevezme. O další jídlo se ale přihlásí až za 4 hodiny. Dřív si mléko nevezme. Zároveň má hodně řídkou stolici, při naklonění to v plíně vyložené stéká, většinou to ani plína neudrží a má to až na zádech. Dle dr. je normální že kojené děti mají řídkou stolici, ale míchaná vajíčka to rozhodně nejsou. Jednou mi to přišlo hodně řídké, že jsem dokonce vyrazila k dr. jestli nemá střevní chřipku, udělala jí výtěr a vše v pořádku. Když dr. líčím, jaké máme problémy s jídlem, tak na mě kouká jak na hysterku, protože dcera přibírá, sice pomalu, ale přibírá, tak mi to asi dr. nevěří, že pije tak málo. Dle dr. je to jen běžná kolika a musím vydržet, přejde to samo. Vyzkoušela jsem všechny možné kapičky a bez efektu, po některých to bylo ještě horší. Přece není normální aby 5 měsíční dítě vypila 50 ml a stačilo mu to, ne? Když někomu líčím jaké problémy s bříškem máme v 5 měsících, koukají na mě jak na blázna. No a dneska jsem si tu přečetla příspěvek jedné maminky, která popisovala podobné chování své dcery a nakonec jim byla zjištěna intolerance laktozy. Já o tom nikdy neslyšela, slyšela jsem jen o ABKM, ale to si myslím, že na dceru nesedí, nemá ani krev ani hlen ve stolici, ani nezvrací, nemá ekzém. Jen kolika a průjem. Mám pocit, jestli by také nemohla mít tu intoleranci. Jak se tato intolerance diagnostikuje? Dá se zjistit z krve? Jak mám postupovat? Mám jít k dětské dr. a říct jí o svém podezření a trvat na nějakém vyšetření? Nebo se máme objednat rovnou do nějaké gastroenter. poradny? Nebo mám rovnou zkusit koupit speciální UM a zkusit to, jestli to pomůže? Vyčetla jsem, že na to je vhodná beba Al 110. Díky za rady

rozlen
23. led 2017

@kvetinka84 mužů se zeptat, jak to u vás dopadlo? Máme teprve 7 týdnů a začíná to vypadat u nás podobne.. Hlavně ten průjem, koliky, kroucení se při jídle, po jídle i během něho, pláč. Pravda, my ještě asi nevyzkoušeli vse, co vy, ale zajímalo by mne take, zda a jak se ta intolerance vyšetřuje u malých deti

kvetinka84
autor
24. led 2017

@rozlen Ahoj, jasně že se můžeš zeptat. Doktorka ji žádné jiné vyšetření nedělala ani nás nikam neposlala. Zkoušela jsem nasadit Bebu al110, tu bez laktozy, ale efekt se nedostavil. Nakonec se ukázalo, že měla střeva totálně rozhozená z očkování hexou. Až když jsem si to promítala zpětně, docvaklo mi to. První dávku dostala ve 3 měsících. První 3 měsíce jsme kojili bez problémů. Po prvním očku to vypuklo a trvalo to ty 3 měsíce. Pak od půl roku do roka řádné očkování neměla, začali jsme dávat příkrmy, vrátili jsme se k Hippu bio combiotic. A vše je v pohodě. Dneska je dcera pěkný jedlík, ve 2 letech má 14kg a UM miluje a pije dodnes. V tom půl roce jsem si myslela, že se to spravilo časem a zavedením příkrmů, ale když v roce dostala 4. hexu a pár dní zase vyváděla s jídlem a průjmovala, bylo to jasné. Držím palce, ať je brzo lépe

rozlen
25. led 2017

@kvetinka84 díky. Přeju, at je tva dcerka i nadále zdrava. Uvidím, jak se to bude vyvíjet u nás dál, syn je kojen a má i velky prikrm, je jeste malicky, zkratka je tam vic proměnných..