Mrně má problém s přisátím při kojení, poraďte

marse323
1. dub 2015

ahojte,

mám problém s kojením. Největší problém je s tím, že se mrně nechce přisát. Mléka mám málo a musím odstříkávat nebo dokrmovat umělou výživou. Na podporu tvorby mléka beru homeopatika a piju kojící čaj.
Děkuji za rady.

ipkh
1. dub 2015

Chtelo by to navstevu laktacni poradkyne doma, najdes ji na www.kojeni.cz
Je potreba zkontrolovat techniku kojeni i sani miminka.

marse323
autor
1. dub 2015

@ipkh Laktační poradkyně už u nás byla. Malá je strašně netrpělivá a u prsu se vzteká. Asi to bude chtít více trpělivosti

takarazestinusakur
1. dub 2015

Mám stejný problém, v laktační poradně jsem byla, techniku mám OK, mléka mám hodně, takže odstříkávám jako divá. Jediné, co se dá v téhle situaci dělat: přiládat, přikládat, přikládat. U nás se to postupně zlepšuje. V tuhle chvíli malej vydrží být přisátej 5 minut v kuse, což je výrazné zlepšení...Budu držet pěsti! 🙂

marecekavendulka
1. dub 2015

chce to opravdu vic trpelivosti,pokud se dite sprsvne neprisaje a nebude efektivne sat,tak se mleko tvorit nebude. UM to jen kazi,zvlast davas-li ho v lahvi.

marecekavendulka
1. dub 2015

jinak zkousela jsi spolecne spani kuzi na kuzi? zvys kontakt s miminkem,nabizej prso klidne co pul hodiny .

ladyhacek
1. dub 2015

zkus fenyklový čaj > dělám domácí > dvě vrchovaté lžičky semínek přeliji 1,5 l vody a louhuji min. 15 minut ale někdy to tam i nechám > je to na tvorbu mléka a i na prdíky. Mě se malý také někdy špatně přisává, ale asi né tolik jako tobě prostě mu podržím hlavičku a prso a jako by tma tu bradavku vsunu 🙂 a pak se chytne, ale já větší problémy nemám.
Držím palce

claris87
27. dub 2015

ahojte, máme taky podobný problém. Malýmu trvá než se přisaje zhruba 15 minut... chce to trpělivost, občas to není jednoduchý, ale musíme se to hold naučit postupně oba dva... zkoušej to a pokud to opravdu nepůjde, udělej si zásoby a dej mu to stíkačkou - at si to sám vytahá a nezlenivý u dudlíku... Hodně trpělivosti a sil 🙂