Mrzelo vás, že už nekojíte svoje batole?

majkeela
3. čer 2009

Dopředu chci napsat, že tohle téma NENÍ pro ty maminky, které svoje mimi nemohly kojit hned od začátku, protože bych byla velmi nerada, kdyby se toto téma změnilo v nějaký zarytý boj mezi kojícími vs. nekojícími!!!!!!!

Je to přesně týden, co jsem přestala dceru kojit. Odkojila jsem pěkných 21 měsíců. Na začátku jsme měli obrovské problémy, kdy jsem byla kvůli nedostatku mléka největší kamarádka s odsávačkou, mockrát jsem si poplakala, malá pořád plakala... Pak se to stabilizovalo. 6,5 měsíce jsem kojila plně a pak jsme opatrně přešli na příkrmy.

Malá krásně baští, už sama, hodně toho za den vypije a v poslední době jsem kojila už jenom tak 1x za 2 dny. Mlíko jsem nenabízela, sama si řekla... Ve čtvrtek ráno dostala svoje "míčo" pak chtěla znovu a dostala z druhého prsu.... Pustila se a řekla "NE". A bylo. To bylo naše poslední kojení. Poprvé se na "míčo" vzpomněla až po 4 dnech. Od té doby si občas vzpomene, ale spíš se zeptá a za chvíli to zamluvíme... Žádný pláč nebo dobývání. Plynule jsme přešli na bio syrovátku od Amálky jako náhradu "míča".

Mlíko se mi pomalu ztrácí, malá je v pohodě... V podstatě si myslím, že to kojení skončilo nejlíp jak mohlo. Dále by to bylo asi už jenom umělé prodlužování. Jsem tomu ráda, ale stejně mám v sobě takovou nějakou nostalgii.... Že už ji nekojím... Hodně se mazlíme, abysme nahradily ty chvilky kojení.

No ale stejně.... Je mi to prostě tak nějak líto.......... Měly jste to taky tak????????

titulienka
4. čer 2009

tak my sa kojime stale...sice som mala v plane ze odstavim v 12 mes. ale pretiahla som to na rok a pol 😀 a nedokazala som ju odstavit ani tak, takze sa stale didkujeme....velmi dobre chape ze didku dostane len ked ide spinkat a rano sem tam sa budi v noci....tak som si povedala ze to necham do 2 rokov 🙂 ..uvidime , ale uz teraz mam pocit ze viac budem plakat asi ja ako Meli....neviem musim najst sposob akym to vyriesim a odstavim....a uz teraz viem, ze mi to bude urcite chybat 😒 ....
a co sa tyka mliecka tak pije normalne polotucne mliecko od roka a pol....tak isto flasku vobec nepozna ani nepoznala...cajik pila od malinka s pohara.... 🙂

kacka.va
4. čer 2009

evina: mě malá žádné umělé mléko nechce, takže jíme sýry a jogurty, kravské zatím dávat nechci, ale určitě pak budu dávat plnotučné.

mtsl
4. čer 2009

malý má 16 mesiacov a ja sa každé ráno, po noci keď sme 2-3x hore, rozhodnem že ho odstavím. niekedy zvykne hulákať "daj dudu" aj ráno keď sa najviac ponáhľame (škola, práca), v tej chvíli ma nik nepresvedčí že kojiť dieťa je úžasné. lenže potom sa vrátim s práce a moje chlápätko ma víta s otázkou " duda búva?" hladká ma a bozkáva a pozerá či "duda naozaj búva" a mne to moje rozhodnutie nekojiť začne pripadať tak hlúpo. samozrejme neodolám a dudu mu dám, takže sa veselo kojíme a zrejme ešte kojiť budeme dosť dlho 🙂
už teraz viem, že keď sa odstaví, bude mi za kojením veľmi ľúto.

majkeela
autor
4. čer 2009

Dnes jsem si dočetla vaše příspěvky a musím říct, že jsou moc krásné 😵 Mám z toho takový hezký pocit, kolik maminek bere kojení jako něco vyjímečného mezi maminkou a dítětem 😵 😵 😵

Dnes se Emmi zase na "míčo" zeptala při poledním usínání, ale hned jsme to zamluvily... Je mi z toho pořád trošku smutno, ale už teď vím, že budu druhé mimi zase kojit a těším se na to. I když ty začátky by tedy mohly být poněkud méně krušné.... 😔

MM jsem Emmi na doporučení nahradila bio syrovátkou od Amálky. Je to tohle http://www.herb.cz/amalka-bio-susena-syrovatka-... . Kupuji ji v prodejně se zdravou výživou. Myslím, že je to dobrá alternativa, pokud nechcete zatím dávat kravské mléko a ani UM. Mně prostě UM smrdí.... Nemůžu si pomoct. Syrovátka od Amálky je v tomto směru opravdu lepší. Chuťově je vynikající a Emmi ji přijala v pohodě. Sice jí říkala ze začátku "míčo bek" - volně přeloženo jako nedobré mlíčko, ale pila ji. UM mi nepila vůbec.

petka80
4. čer 2009

majkeelo, díky za info o Amálce, rozhodně to zkusím, už jsem se ptala u nás v lékárně a neměli, tak zajdu do zdravé výživy. Mně UM taky smrdí, no dceři asi taky, když jí ho nabízím, tak už se ani nenapije, jen k tomu čichne a nechce.... 😝

No já pevně věřím, že kojení u dalšího dítěte už proboha nemůže být taková hrůza..... 😕 Už o tom přeci jen něco víme. Ale zas každé dítě je jiné, tak třeba i to kojení bude zas jiné....... 🙂

kijonkova.k
4. čer 2009

Holky,tak malá dneska zase jen cucla a bylo po.Jestli vypila tak 50ml,tak to je hodně.Jestli to tak půjde dál,tak nedokojím ani ten červen ☹

majkeela
autor
4. čer 2009

kijonko - je mi jasné, že je ti to líto.... Taky jsem si myslela, že budu kojit tak do podzimu... Ale na druhou stranu si říkám, že pokud se dítě odstaví samo, tak je to to nejlepší, co může být. MM už nechce, protože cítí, že ho jeho tělíčko nepotřebuje. A je to tak dobré i pro tebe... Pije méně, mlíko se ztrácí pomalu a nejsou pak žádné problémy, když se mlíko ztrácí. Všechno jde přirozeně a tak to asi má být.... 😔 😉

kijonkova.k
4. čer 2009

majkeela,to je pravda,ale je to zvláštní.
Pořád lepší takhle,než aby se mi sápala po tričku co hodinu 😉

petka80
4. čer 2009

kijo, jj, budete mít pohodové odstavování 🙂 Ale chápu, jak ti je, ono je to takové moc definitivní, jako že už NIKDY nebudete kojit........ 😔 Ale zas mysli na pozitiva nekojení.... Páni, já už si ani nepamatuju, jaké to bylo být netěhotná a nekojící...... 😀

kijonkova.k
4. čer 2009

No,co naděláme.holt nám děti rostou a nemůžeme z nich pořád dělat mimina ☹

majcik
4. čer 2009

Evina - ja som kojila 14 mesiacov, malemu davam aj umele, aj kravske mlieko. Vyskusali sme , nevadi mu.

kacka79
4. čer 2009

Ahojky, tak my kojili 7 měs a potom jsem byla nemocná a přišli jsme o mlíčko a líto mi to bylo moc.. Fíla přešel bez jakýchkoliv problémů na UM, ale pro mě to bylo horší, hrozně mi ty "naše chvilky" chyběly... no jelikož se snažíme o druhé mimi, už se těším na další kojení 🙂

Hezké téma 🙂

ela23
4. čer 2009

som rada,ze sa otvorila taka krasne - smutna tema,ja so kojila 21 mesiacov a prestala som zo dna na den kvoli mojej hospitalizacii v nemocnici... bolo to pre mna velmi tazke,prvy moment bolo to odlucenie, od maleho som bola prvykrat cez noc prec a potom to kojenie...bola som tam 4 dni,boli to moje nadlhsie dni v zivote.Isla som domov s tym,ze vecer na maleho poziadanie zacinam opat kojit (i ked so zdrav.stavu mi to nebolo doporucene),ale maly absolutne neprejavil zaujem a az vtedy som si uvedomila,ze pupocna snura sa prestihla uz definitivne...velmi,velmi mi to bolo luto,ale rozhodnutie som nechala na nom.Dnes mam pocit,ze skor ci neskor by sa odstavil asi aj on sam,uz pred hospitalizaciou boli rana,ked na ranne kojenie vzaplave hrania zacal zabudat a vecer uz nezaspaval na dide...ale aj tak mi je za tym velmi smutno... 😢

blau
5. čer 2009

Som rada, ze takato tema existuje. Zakladatelka to krasne popisala. Ja este zatial kojim a tiez som odhodlana kojit dalej, ale maly tiez nieje zavislacik, tak sa postupne odstavuje sam. Urcite mi bude tiez luto, ze nebudem kojit. Ale zatial si to uzivam. Prajem Vam zdrave a krasne deticky 🙂

radka.m.
5. čer 2009

tak mně to líto není,ani mně to teda nikdy nenapadlo 😕 já osobně na tom nevidím nic lítostivého,spíš naopak,pro mně to bylo osvobozující,kojila jsem rok a nedovedu si představit kojit déle,na kojení nic zvláštního až tak nevidím,je to přece jenom určitý druh výživy,jinak jak se tady píše o tělesném kontaktu,tak ten si s prckem dovedu užívat úplně jinak,než kojením.

tetris.ka
5. čer 2009

Ahoj, tak Sofince je něco málo přes 17 měsíců a také pořád kojíme, asi tak 3x denně a pokaždé se na to těším. Chci vydržet, co nejdéle a nechápu ty, které kojit mohou a stejně skončí. Je to každého rozhodnutí, ale vždycky nad tím kroutím hlavou. Jsou to pro mě chvilky, které si fakt užívám a je mi hezky......a při pomyšlení, že to jednou skončí, tak je mi taky smutno a myslím, že budu dlouho na to vzpomínat 🙂.

mkr
5. čer 2009

mně kojení chybí skončili jsme ve 13 m, každá má důvod proč přestat kojit, u nás to bylo tím, že měla střevní chřipku a byla jen na prsu a to jí málem zůstalo, takže byl nejvyšší čas s tím přestat, ale sem tam mi to chybí 😒

monika0123
5. čer 2009

ahojte.ja som svojho syna 6 mesiacou vyhradne kojila.potom prisla flasa kvoli cajiku a kvoli nej mi v deviatich mesiacoch zacal odmietat prsnik a pytal si mlieko z flasi pretoze mu sli zubky a pitie z flasi ho nebolelo tak ako namahave sanie.chvilu som si este odsavala mlieko no do mesiaca sa mi prestalo tvorit.ked som sla prvy krat kupit umele citila som som sa ako mrcha co svojmu dietatu nedopriala to najlepsie.citila som sa mizerne a dufala som ze nikto znami neuvidi ze kupujem umele mlieko.mala som pocit ze sa kazdy na mna pozera ako na najhorsiu matku na svete.znasala som to velmi zle 😔

dalli
6. čer 2009

súhlas s radkou.m, bolo to už únavné...hlavne ked deti už robili cirkus pri kojení, nevidím na kojení nič výnimočné, ved normálka v prírode to tak funguje, načo toľko o tom filozofovať, je to "len" jedlo...sú oveľa dôležitejšie veci, než nejaké mlieko nad ktorými sa treba zamýšľať 😉

anta
6. čer 2009

Ahojky, mně se kluk odstavil sám ve třetím měsíci a byl to teda boj a docela slušný tlak i na mou psychiku, byla jsem z toho týden úplně špatná a hrozně mě to mrzelo a nechápala jsem, co se děje, no a pak jsem si na to nějak zvykla 😉

fifinna
6. čer 2009

ja od aprila nekojim a chyba mi to. Strasne som si to vycitala, hlavne kôli tomu, ze maly nechce ine mlieko. Maly si spomenie uz len ked ma zbada vyzlecenu, ale ked sa ho spytam, ci chce povie nie. 😀 , ale ani by som mu uz nemala co dat. Uz sa tesim, ked budem mat dalsie babo a vychutnam si to kojenie urcite viac, lebo pri prvom dietati to je na zaciatku zlozitejsie, bolave bradavky, strach, ze mam malo mlieka atd....

jeudi
6. čer 2009

ano mrzi me to do dnes tenkrat jsem to brala jako samozrejmost a nevedela ze se muze take stat ze to proste nepujde jako ve filmu...kojila jsem necely mesic ☹ ted studuju vse o kojeni aby se mi to uz nestalo

kristi
6. čer 2009

ne, ani v nejmensim. Ani fyzicky a ani psychicky, my jsme flaskovy a u druheho ditka v tom hodlam pokracovat.

zuzik03
6. čer 2009

ja dostala po 7,5 mesicich od porodu první MS a zmizelo mi mliko ze dne na den, takze jsem skoncila. lito mi to bylo asi den, ted zpetne nechapu, ze jsem to tak dlouho vydrzela 🙂 mam na kojeni tak spatne vzpominky, ze druhé dite pujde nejspis na flasku driv 😉

dadis
7. čer 2009

ja som musela v decembri prestat kojit v podstate zo dna na den kvoli druhemu dietku a hroziacemu potratu, matko mal tusim 14m, ale nebolo mi to az tak luto, uz bol trosku "otravny" a hlavne doteraz si uzijem dostatok kontaktu - on ma totiz este stale niekedy"obchytkava", bozkava ma v dekolte, nema zabranu mi vopchat ruku za tricko 🙄 a ked pije mliecko, tak si na drzovku vypita cici - co znamena, ze si mam k nemu lahnut, on mi da ruku za tricko a cucka z flase. Minule sa mi vsak nechcelo k nemu lahnut, tak som povedala, ze mu da tatko cici, tak neprotestoval, dal ruku tatovi do tricka a spokojne cickal 😀. Inak je to velmi pritulne a mojakve dietatko, takze mojkania si uzivame obaja rodicia dostatok.

marinka
7. čer 2009

Mně to bylo hrozně líto, když jsem přestala kojit 😔 Malá měla rok, chtěla jsem kojit ještě tak půl roku, ale začala jsem mít zdravotní problémy, mám problémy se vstřebáváním minerálů a začal mi chybět vápník, hrozně mě bolely klouby, začaly se mi kazit a drolit zuby a věděla jsem, že musím s kojením skončit. Šlo to krásně, malá nikdy nebyla prsofil, po mlíčku se jí nestýskalo a ráda ho nahradila jogurtama a jejím oblíbeným sýrem, ale já jsem se dlouho smiřovala s tím, že jsme přišly o tyhle krásné společné chvilky, které byly jenom naše. Samozřejmě jsem se snažila s malou o to víc mazlit, vynahrazovat si to jinak, ale přišlo mi, že to kojení se nahradit nedá 😅
Zpětně to vidím tak, že pro malou asi byla ideální doba na odstavení, kamarádka teď odstavuje holčičku ve 21 a je to mnohem obtížnější, než to bylo u nás. A až když jsem přestala kojit, tak malá začala spát krásně celou noc, do té doby se budila na kojení každou chvíli. Ale i tak mi to bylo líto..
Už se hrozně moc těším, až budu kojit druhé dítko, věřím, že budu mít zase hodně mlíčka a půjde to bez problémů 😵

pastuska
7. čer 2009

kijonkova, práve včera som to aj aj definitívne vzdala. Môj už ani toľko nevypil, len podudkal a nechal tak. Je mi to ľúto, ja som chcela kojiť tak do dvoch rokov. Asi to večer oplačem trošku.

jona74
16. čer 2009

ahojte trosku neskor ale predsa sa pridam.Tomasko bude mat uz 18.mesiacov ale tiez mam niekedy pocit hlavne ked citam tie SUPER CLANKY O DOJCENI ze maly bol o nieco ukrateny aj ked som sa naozaj snazila.do 4 mesiaca sa nam darilo potom som zrazu zacala krvacat a maly odmietal prsnik a hrozne plakal -mudre knizky pisu kriza v dojceni vyskusala som vsetko ale maly ajked sa prisal par krat potiahol a plakal.lekarka na poradni skonstatovala maly prirastok na vahe tak sme zacali s prikrmovanim ktore trvalo asi tyzden lebo maly odmietol materske mliecko uplne,Takze od vtedy sme na UM.vycitala som si to hlavne ked niektore super-mamy ma poucuju ze chybu som urobila ja ze urcite by to islo.ja sama si uvedomujem ake je to dolezite ale nikto nevie ako velmi som sa snazila ☹ ale vdakou mi je ze Tomasko od narodenia nebol vobec chory okrem soplikov pri zubkoch .vobec sme nebrali antibiotika,snazim sa aby jedol ovocie ,zeleninu a vsetko co potrebuje v tomto veku.A mam kamosku ktora dojcila do 3 rokov a mala bola v kuse chora anginy,vsetko co bolo vo vduchu dostala.Moj nazor je pocuvat a sledovat potreby svojho dietatka a ja viem ze kazda mama kazda z nas chce dat svojmu drobcekovi naozaj to najlepsie 😵 dnes vidim ze Tomasko prospieva aj napriek tomu ze sa mi nepodarilo dojcit tak ako velmi som chcela,Tak vam vsetkym drzim palce a nedeprimujte sa same. 😅 😅

majatob
17. čer 2009

ahojte, tak my skoncili predevcirem, sam od sebe v den svych 14. mesicnin 😀 lito mi to je, ale na druhou stranu, uz mi obcas vadilo vstavat treba petkrat behem noci na dvouminutovy podudlani 😅