Musím dát lahvičku. Přestanu kojit?

sarivojvodova
27. čer 2016
Ahoj moje milé konikovky, musím dát lahvičku, protože dáváme léky v kojenecké vodě pravidelně. Doktor říká, že kojit nepřestanu, ale já mám strach, že malý ztrati sací reflex. 😞 Ztratí?
lajla
27. čer 2016
Nerozumím...na co láhev? Monte dál a léky rozpuštěné ve vodě podávejte lžičkou nebo stříkačkou, stejně je to trocha
lajla
27. čer 2016
Kojte dál😂😂😂
sarivojvodova
autor
27. čer 2016
@lajla Rekl mi, že lžičku ne, protože se ro musí naredit, ale ta stříkačka je dobrý nápad! Děkuji.
sarivojvodova
autor
27. čer 2016
@lajla Ja právě chci strašně kojit a měla jsem strach, že když si veme tu lahvičku máme po kojení. Je Teda na dudlíku, ale ro mu nevadí a prso si chytne, chápu, že ty léky potřebuje k vůli strevum a žloutence, ale tu láhev mám strach. 😀
lajla
27. čer 2016
My dudlikujeme taky a kojim pořad, má 2 roky,jake léky má? Koukam že je tak pár dní starý...nebude je přece brát dlouho
sarivojvodova
autor
27. čer 2016
@lajla laktobacilky, probiotika a vitamíny. Přišel na svět trošku dřív než měl. Dáme to vše do té stříkačky Teda 🙂 Děkuji moc.
olsett
27. čer 2016
To má doktor zvláštní nápady... Stejně by lahev možná ani nechtěl, ta moje ji do pusy taky nevzala (kdyz jsem myslela, ze bych si odstrikala a manzel nakrmil z lahve, kdyz jsem musela pryc)... taky myslim, ze po strikacce to pujde...
lajla
27. čer 2016
Dřív???? Vdyt má 14 dní a jste ve 41... to je v termínu!!! Nic mu nedávejte....střeva si musí vytvořit vlastní prostředí, a mateřské mliko obsahuje nejlepší vitamíny a probiotika v přírodní formě,na co mu cpat umeliny...ale je to vaše věc, jen mi to přijde nanic
olsett
27. čer 2016
já třeba probiotika doporučuju, malá hrozně plakala, pak jsem ji dala a ty tři měsíce byly mnohem víc v pohodě, pak jsem je vysadila a taky si vytvořila vlastní mikrofloru... (použivala jsem bio gaia) - a ty se normálně kapají do pusy..
sarivojvodova
autor
27. čer 2016
@lajla
@olsett Holky ja vás poslechnu, mě s toho doktora trefí slak.
lajla
27. čer 2016
@olsett u nás prave bez efektu...a jak už teď vím víc, probiotika se nemají podávat dyl něž dva týdny...ale prostě je to každého věc😉 cvičit nozkama je lepší...krom toho autorka nepíše nic o kolikach
olsett
27. čer 2016
@lajla to jo, jen říkám svou zkušenost, ale jestli jim to doktor řekl jen preventivne, a jeste do lahvicky, tak mi prijde blbost nejvetsi...
sarivojvodova
autor
27. čer 2016
@lajla dal mi to na to, když jsem mu řekla, že malého bolí pořád bříško a pláče mi. A řekl od 2 týdnů věku brát.
olsett
27. čer 2016
@sarivojvodova... tak zkus tu Biogaia.. nebo jak psalal lajla.. cvičit nožkama, nahřívat, masírovat.... my jsme si tím taky protrpěli a fakt se to zlepší věkem, ale můžeš vyzkoušet spoustu věcí, mrkni online, fenyklový čaj a tak... (my zkusili úplně všechno a fakt až ta Biogaia)
lajla
27. čer 2016
@sarivojvodova víte co...na to aby měl kolíky je ještě hodně maličký,a k tomu se seznamujete..takže říct že má opravdu kolíky je odvážné...miminka pláčou hodně a často, jinak to neumí...a není to vždy o bolesti...ale samozřejmě to nevyvracim...
Miminka se pořád nosí a pořad jsou u prsu, potřebují kontakt, nosit, pevné vázání...zatím se seznamujete...pokud si myslíte že je to opravdu briskem začla bych u sebe a to stravou... bílá rýže, pak přidávat mrkev a postupně další nedrazdive potraviny a zkoušet...pít věci bez bublinek
lajla
27. čer 2016
Skvělý je nahřívací polštářek z dm, dlouho udrží teplo
lv
27. čer 2016
lahvička (když jsem třeba byla u lékaře) kojení nepokazila.
sarivojvodova
autor
27. čer 2016
@lajla Děkuji, máte určitě pravdu, rady si vemu k srdci. 😘
lenbela
27. čer 2016
Já bych se řídila radami lékaře, jen bych asi použila stříkačku i když mám za to, že použití lahvičky k podání léku nic nezkazí. A na Biogaiu nedám dopustit 🙂 Užívali jsme ji od 3. týdne do 4.měsíce. Kapali jsme přímo do pusinky. Masáž a nahřívání bříška a pití fenyklu je také moc fajn, ale u nás moc velký efekt nebyl. Jo a náš prcek měl koliky přesně od ukončeného 2 týdne.
gnozka
27. čer 2016
Probiotika jsou určite dobra . Pracuji v lékárně 16 let a i jako mama ted musím říct ze probiotika ( biogaia) malé strasne pomohly . I kdyz se pise od jednoho mes klidne můžete davat . Je to 5 kapek a nemusí se ředit takže můžete dat na lžičku . My to takhle dávali . Nekteré deti zvláště ty co jsou císařským řezem nemaji jeste moc osídlená střeva těmito bakteriemi ktere pomahaji lepšímu rozkladu mlika at uz MM nebo UM. Proto deti boli brisko a maji kolíky . Takže kdyz mu je dodate značně se detem uleví . Zarazeny prdy jsou zase neco jiného . Na to je dobry fenykl a teplý polstarek .
lajla
27. čer 2016
No já jsem zastánce toho že zdravá musí být streva matky která chce kojit, takže když už...tak ať probiotika bere maminka, pokud potrebuje..to je pro mlicko důležitější než když se dodají miminku... hlavne ta strava je důležitá, bez mléčných výrobků a všeho kde je laktóza... to nedělá dobře, ale nej je opravdu začít tou rýží a pak nabalovat, zjistí se co dělá špatně
Miminka trpivaji na ty zaražené prdiky takže zavinka, Teplicko udělají větší dobro...miminka taky mají moc rády zvuky jako je fen,ci vysavač... jemně...dokáže to opravdu uklidnit😉
clementina
27. čer 2016
léky dáváme jen a jen stříkačkou - nezkazí kojení, jsou sterilní a v případě ATB to je i nejpřesnější na odměření. Malá s tím neměla nikdy problémy, tak jsme všichni spokojení🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli