Musím dávat mimi při plném kojení i čaj?

sandra81
19. kvě 2007

Holky, mama se se mnou stale pre ze musim male davat pit caj i kdyz plne kojim? Ja ale vsude ctu ze to potreba neni, ani kdyz jsou treba vedra 30 stupnu. Ze to je vyhoda kojeni, predni mliko je na zizen a zadni na hlad. Takze v lete se ma mimi treba vic kojit kdyz je hodne teplo aby nebylo dehydrovany.
Co si o tom myslite? Davat caj pri kojeni nebo ne? Navic kdyz jsem ji ho parkrat zkousela dat ani si toho nesrkne...

nikeske
27. kvě 2007

no my sme to skusali len tak zo srandy, asi 2 mesiace, ze leto za blizi, vobec nevedel ani ten dudlik chytit do pusy, len ho tak olizoval jazykom, ale necucal......a uz druhy den pije caj z flasky 😀 😀 😀
asi mu fakt doslo, ze je to dobre, sladke a ze ma zizen...tiez som z toho vedla...takze este skusaj, clovek nikdy nevie ...

lenchita
27. kvě 2007

ahojky, tak to zkoušíme s vodou(asi tři dny), protože když jedeme třeba na výlet na kole, tak je nemožné, abych ji při každém zastavení kojila - když se třeba zastavíme jen na chvilku, abychom se napili, nabídnu jí lahvičku s vodou. Tváří se na ni kysele, ale vždycky si aspoň malinko cucne. A já jí říkám - holka, jestli nechceš vodu, nemáš asi žízeň🙂piju taky vodu, aby viděla, že má máma to samé🙂

verde
28. kvě 2007

Ahoj,esicko,Filipovi chutná nejvíc granulovaný Spokojené bříško od Hippu.A ten je s heřmánkem,ale dávám mu jen půlku lžíčky na sto vody.Taky mám doma asi tisíc různých dudlíků na flašku.Vyhrál Avent 1,2,3 a jen proto,že se mu nejlíp kouše????cucat prostě dudlík neumí 😅 Zuby má zatím jen vidět,prostě přežvykuje a honí si ho v pusině a něco čaje vyteče,ale nejlíp pije stejně ze lžičky a to už od začátku(2měsíc)Prostě chce to zkoušet i když to stojí dost peněz,mám pár kamarádek a předáváme si to mezi.Tak nějak nám ty mimi chutě vycházejí i když občas něco vyhodíme,protože zjistíme,že to nechutná ani nám 😀

morusa
11. čer 2007

Ahoj holky, taky všude poslouchám, jak v případě plného kojení se dítěti už nemusí dávat čajík, ale myslím, že pokud člověk uvažuje zdravým selským rozumem, tak obzvláště v těchto vedrech je ten čaj pro prcky víc než vhodný. Já malého kojím plně, mlíčka máme dost, ale přesto mu čaj dávám. Spíš by mě zajímalo, jaký máte názor na přidání trošky medu do čaje? A ted se neptám na to, co říkají doktoři, protože co si budem povídat, nám maminky med dávali zcela normálně, ale mně to jaksi přijde o něco zdravější než uměle doslazované čaje...

lencule
1. črc 2008

Ahoj všem,
chtěla bych poradit.Čtu tady o pití čaje při kojení. Mám doma 4 měsíční holčičku a chtěla bych jí dávat i čajík, ale nevím kolik. Nikde se nemůžu dočíst, kolik toho může vypít za jakou dobu. Malá nemá problém vypít 120ml čaje naráz. Bojím se abych jí tím spíš neuškodila.Sice kojení bez přidávání čajíků zní lákavě, ale my teď jíme přes den po hodině, pořád mě brečí a v noci mě vydrží max. 2hodiny spát a opět papáme.
Díky moc za odpověď.

janula2008
1. črc 2008

Ahoj, tak my davame cajik (ted jsme teda presly spiz na vodu) uz cca od druhyho mesice a mala mi vytahne jak kdy, nekdy 30ml za den a nekdy i 80.Taky nevim jestli ji tim taky neublizuju, ale zas ma obcas megazizen a v tom horku to snad neva.

lukin
1. črc 2008

janula: To není podle ročního období, ale podle věku dítěte. Má známá dětská sestra mi říkala, že dítě by do půl roku nemělo dostávat nic kromě mléka. Že prý čaj či voda hodně zatěžuje ledviny.

barunka81
1. črc 2008

ahoj, tak my čaj nedáváme. Akorát častěji když je vedro kojím 😉. Můj názor je ře se z mléka i napije. mimčo je spokojené 🙂

alterna
2. črc 2008

Ahoj, anm dnes doktorka rekla ze muzeme davat pri vedrech prevarenou vodu lzickou...
Chtela jsem se zeptat akou tak teplotu?Normalne pokojovou? asi blba otazka , ale radsi se ptam. Mozna ji ani davat nebudu. Radsi casteji kojim, no uvidime. diky 😉

atreides
2. črc 2008

taky raději častěji kojím a nic jihého jí nedávám 😉

bramburka
2. črc 2008

spis bych tu vodu ohřála na 37 stupnu, ale ona pokojová ted v tomhle vedru není od toho daleko.

Ted jsem se bavila s kámoškou co bydlí v Itálii, a tam seriozní výzkumy tvrdí, že pouze kojit je pro dítě škodlivé!!! No taky myslím, že je to blbost, takže mě nekamenujte, ale tam prostě vodu dávají nebo čaj jako tekutinu. Asi proto, že tam mají vedra, ale je pravda, že kamarádka z Anglie mi to tvrdila taky. Tak já nevim, no.

lencule
2. črc 2008

Ahojky,
já si také myslím, že čajik v žádném případě neuškodí. Myslím si, že ji to spíš zažene žízeň, než mlíčko. Jen mě prosím poraďte někdo kolik. Já když jí dávám ten čajík, tak po 50ml mě pořád řve a tak 80 až 100 ji teprve uklidní. Bojim se, že to je moc na tenhle věk. Chtěla jsem to střídat, jednou nakojit a jednou jí dát čajík. Ale nevím jestli to není až moc toho čajíku.

motol
3. črc 2008

lencule:náš malej moc čaje nechtěl,tak sem začala dávat štávičky od hami či hippu,dávám 30ml štávy a zbytek doleju kojeneckou vodou lahvička mán 125ml,a to jich vypije i 4 za den,to záleží na dítěti a v tomhle vedru to by měl vypít dost,jwe jen dobře že pije

carys
3. črc 2008

Lencule taky čajíčkujeme.Moje máma mi kdysi řekla,že děti jsou vodový a svým dětem čaj dávám.V tomhle hicu když jsme venku,dvě flašky za den vypije a doma jednu.Štávičky od Hippu a Hami dávám taky,rozřed je půl na půl

carys
3. črc 2008

ještě musím dodat,že ale mojí malé je 8 měs.pokud mluvíš o mimi a čaji tak jsemjí dávala kolem 30 ml

mobina
3. črc 2008

Mě bylo řečeno doktorkou, že můžu mezi kojením dávat 20-30ml převařené kojenecké vody. Mezi kojením proto, aby se ti nezaplácnul vodou a pak nechtěl papat. Dávám pokojovou teplotu v těhle vedrech. Ondrovi to ale nějak nejede. Zkoušela jsem i fenyklový čaj a nic. Nejdřív stříkačkou a nakonej jsem i koupila lahvičku. Z té vypije tak 5-10ml a pak s ní spíš blbne, takže jsem to vzdala a kojím snad co hodinu. Žíznivě nevypadá. A je pravda, že když odsávám, tak mám v prsech neskutečně moc předního mléka, které je právě na zahnání žízně. Ono se prostě tělo tomu počasí a potřebám dítěte přizpůsobí 😉

lencule
4. črc 2008

Díky moc všem za rady. Malá pije pěkně a z flaštičky. Dávám jí 2-3 krat 100ml a vypadá celkem spokojeně. Střídám heřmánkový a fenyklový čajík. Bála jsem se jestli bude chtít pak ještě sát ode mě, ale nemáme s tím vůbec žádné problémy. Připadá mě, že je i taková klidnější, ale abych to nezakřikla 😀 . Rozhodně zkusíme i ty šťávičky 🙂 .

petulinka87
25. kvě 2011

Maminky, dáváte ve vedrech plně kojeným miminkům čaj? Malá se mi budí na kojení po 2,5 až 3 hodinách, nemám jí dávat častěji napít z prsa?

lucia13.
26. kvě 2011

Ahoja holky, Anetka má dnes 6měs.a 2týdny a pořád jen kojíme, žádný čajíky nic..ani dr. nám nic neříkal o pití čaje, a všude to i píšou, takže koji kojit kojit
😀 😀 😀

lucia13.
26. kvě 2011

@petulinka87 Peťul dávej maličké mlíčko tak často jak si sama řekně, já to tak dělá taky.Anetka taky vydrží tak 2,5-3,5hoďky přes den