Musím dávat mimi při plném kojení i čaj?

sandra81
19. kvě 2007

Holky, mama se se mnou stale pre ze musim male davat pit caj i kdyz plne kojim? Ja ale vsude ctu ze to potreba neni, ani kdyz jsou treba vedra 30 stupnu. Ze to je vyhoda kojeni, predni mliko je na zizen a zadni na hlad. Takze v lete se ma mimi treba vic kojit kdyz je hodne teplo aby nebylo dehydrovany.
Co si o tom myslite? Davat caj pri kojeni nebo ne? Navic kdyz jsem ji ho parkrat zkousela dat ani si toho nesrkne...

radek
19. kvě 2007

ahoj, moje první dcera se narodila v dubnu a naše dětská dr. říkala, že jí mám čaj nebo bodu nabídnout vždycky PO KOJENÍ ze lžičky nebo pomocí sondy /taková hadička z lékárny/ ne z lahvičky - to kvůli kojení aby nepřestala sát z prsu. Pokud si ale nevezme, tak že má dost tekutin z mléka a že ve vedru jí mám přiložit častěji, že si vezme přední mléko.Myslím, že postupuješ dobře, ona to máma myslí dobře, ale když my jsme byly malé, tak nám šouply mámy sunar a čaj v láhvi a bylo po problému. Držím palce s kojením, ať vám to dlouho vydrží!

draga
19. kvě 2007

sandra mě doktorka říkala a i jsem hodně četla, že pokud plně kojíš tak to stačí do 6 měsíců bez čajíků a vody a je to přesně jak píšeš víc kojit...

mamkule
19. kvě 2007

Ahoj maminky, vstoupim Vam do debaty, my kojime 19.mesicu- i kdyz chceme uz prestat. S tim cajikem, my kojili plne do 6.mesicu, cajik jsem podavali jen tehdy, pokud nas trapily prdiky,fenyklovy i z lahvinky,normalne pak vzal opet prsicko.Nedelalo nam to problemy kojit a mit lahev.Je pravdou, ze v teplech jsme casteji prikladali z prsu,jinak zadne jine tekutiny.Materske mlicko zajisti dostatecny prisun tekutin, pro ty nase ditka.

paula
20. kvě 2007

ahoj sandro, taky bys to mohla poznat na kakani. jak ted byly ty vedra koncem dubna, tak nase mala mela zacpu - trvalo ji 3 dny nez se vykakala a rvala u toho a bylo to mnohem hustsi nez normalne, tak jsem par dni davala cajik - fenyklovy po lzickach a bylo to dobry.

sandra81
autor
20. kvě 2007

Dik za reakce. No ja si taky myslim ze staci kojeni. V lete te nasi holcicce budou 4-5 mesicu takze uvidim jestli caj nebo jen kojit. Mama pry kojila a taky furt mela caj v tasce v kocare.Taky nechapu ze jsme pak chteli - se segrou jeste pit z prsa. Ja zkousela davat nasi Laure caj po lzickach kdyz byla mensi ale to je piplanina a taky toho vic vyslinta ven nez vypije. Takze fenykl. caj piju denne hlavne ja. Ale nevim zda ji to pomaha, myslim ze kdyz se prepije tak ma stejne boleni. Taky ji davam obcas spec. homeopat. kapky, ty myslim zabiraji. 🙂

petaska
20. kvě 2007

Ahojky holky! Tohle téma taky docela řeším-jestli malýmu budu stačit já, nebo jestli v horku přidáme čajík. Ale co jsem tak načetla, pokud se plně kojí a prckové rostou a mají asi dost počůranejch plínek, stačí mlíčko dokonce až do 9.-10. měsíce!

sandra81
autor
21. kvě 2007

Petasko: no moje mama proste tvrdi ze driv se to tak nedalo, ze se caj davat musel. Ze mliko je na hlad a caj na zizen. Radsi se s ni o tom uz nebavim. Myslim ze kazdy musi sam poznat a zkusit co je pro mimi nejlepsi.

ikuska26
21. kvě 2007

ahojte, tak aj ja sa pridam...tiez som si myslela, ze do pol roka iba cajik, no nasemu chlapeckovi dali cajik dokonca uz v porodnici, kym som sa rozkojila...potom este kym nemal kapky na prdiky sme davali hodne fenyklovy...a ako som ho ucila aby papal aspon kazde 2 - 3 hodky tak som medzi kojeniami musela davat cajik aby sa naucil nejaku prestavku od kojenia, inak chcel pit nonstop...a teraz davam aj kojenecku vodu ked skyta, alebo je velke horko...tiez sme sa lahvickovali, ale potom bola kriza v kojeni a tak sa drzime lyzicky zatial...ale tiez sa chytim asi toho ze viac kojit, no na druhej strane, Sebik pribera velmi dobre, ved teraz ma niektore oblecenie na 9 mes dieta...tak uvidime, vsetko sa to meni z tyzdna na tyzden, myslim to pocasie tiez... 😉

tiki
22. kvě 2007

Sandro, ja to poznam podle moci - kdyz ji ma takovou jak vodu, je to OK. Kdyby byla i pres den takova zluta jako po ranu, asi bych cajik pridala.

sandra81
autor
22. kvě 2007

Tiki to je fakt, s tou moci. Nase mala ji ma ale pruzracnou jak vodu takze myslim ze je to ok.

berdicek
23. kvě 2007

Nemam jeste vlastni zkusenost, takze mohu pridat jen radu z predporodni pripravy z porodnice, laktační poradkyne rikala presne to, co psala draga. Do 6 mesicu by se mělo vylucne kojit, zadne caje nebo voda. Pokud ma dite treba prdiky, tak fenyklovy caj by mela pit maminka, dite ne.

sandra81
autor
23. kvě 2007

Berdicek: plne s tebou souhlasim.

nikeske
23. kvě 2007

ja mam to iste, podla tchyne aj mamky mam davat caj, ale moj maly ho nechce, on je prsnikovy zavislak.
Teraz, ked je horko, kojim ho aj kazdu hodinu a vidim, ze raz ma zizen, ked cica kratko, a ked ma hlad, tak 20 minut...
ale v niecom aj maju pravdu, ak by mal napr. teplotu, hrozi dehydratacia, takze sa donho musi narvat nejaka ta tekutina, lebo mliecko to nepokryje...

verde
23. kvě 2007

Ahoj,čaj Filipovi dávám od 2.měsíce.Jinak ještě pořád kojím.Čaj dostane když škytá,dlouho pláče,po cvičení(vojtovu metodu),když se kroutí při bolení bříška.No a teď při těch teplotách vozím čaj pořád v kočáře.Z flašky pít neumí,takže lžičkou.A přesto je to Mamánek,bez prsa ani ránu. 🙂 Navíc se při každém koupání pokouší vypít vanu 😀 Pa*

lilourich
24. kvě 2007

holky já bych to až tak neřešila co teď zrovna říkají doktoři. Ono za nás se mělo spát na bříšku, dneska zase na bříšku ne, a za 10 let budou říkat zase něco jinýho. Malího taky jen kojím, ale pokud vidím, že je vedro, malej řve, a cucá si vztekle prsty a nebo cokolov co má po ruce, a já už třeba tolik mlíka nemám, tak mu ten čaj prostě dám. Buď to se napije a nebo nenapije 😉 Někdy vypije 60ml a jindy jen 20ml. Je taky závislák na prsu, takže čaj to už pije fakt v nouzi. Jinak nutno podotknout, že mu v těhle vedrech dávám pít opravdu kdy si řekne, ale večer už je toho mlíka fakt po tom dni nějak míň. Ale u nás v Lednu, je mimčo co vypije za den i 300ml, takže asi tu žízeň fakt má. Prostě podle mě zkusit a uvidíte co chce mimčo a né to co si myslí doktorka a nebo mamka či jiná zasvědcená poradkyně 😀

lajla2006
24. kvě 2007

zdravim vsechny..co s etyce caje?mela jsme s tim podobny problem.Rikala mi porodnice ,ze staci jen kojeni.Tim,ze mam prvni dite jsem tomu az tak nerozumnela.Mala se narodila v lete,takze byli ty nejvetsi horka.A ja nemohla malou ani za boha uklidnit.Najezena,prebalena a porad plakala.Pak prijela ke mne na dovolenou ma sestra a zacla s emi smat. 😒 Mi rikala,ty jak se najis a jeste jsou takove horka nemas zizen?hmmmm..tak mi rekla at skusim uvarit caj..davala jsem fenyklovy.Tak jsme to vyzkousely a mala pila a pila..Takze nedavam na rady osttatnich a vubec dr.,protoze 10dr. a jinych nazoru.Je to des..A tim ,ze mi pila fenyklovy caj,ja nemela s ni zadne problemy se zacpou,bolesti briska atd...
A PIJE MI HO AZ DO TED A TO MA 11MES: 😀

romana27
24. kvě 2007

lajlo taky o tom uvažuju. Je fakt, že nám v kurzu říkali, že miminku stačí opravdu jen to mlíko, ale jak říkáš, asi na jejich radu nedám a pokud bude miminko chtít pít i čajík, tak mu ho prostě dám. Nám čaj taky jako malým dávali a jsme snad kvůli tomu nějaký divný? Nejsme 🙂

berruna
24. kvě 2007

lajlo - a dáváš fenyklový sáčkový? nebo jaký?díky... 😉

nikeske
24. kvě 2007

ahojte! presne lilo, treba skusit, ci to dietatko caj potrebuje, ev. chce...
ja som to skusala a nie /rozne flasky, lyzicky, rozne caje, vodu/...
takze caj nemusi, ale moze...tak to asi aj ti doktori myslia.
/teda s vynimkou toho, ked je nemocne.../

lajla2006
24. kvě 2007

berrun davam sackovy.tim ze ziju v Nemecku ti doporuci v lekarne fenyklovy a detsky coz je s pridavkem hermanku ti nedoporucuji,jako nekteri v CR.A zjistila jsem taky proc..Jednou mi dosel fenyklovy jak jsem byla v CR,tak jsem zasla do lekarny s tim,ze ho maji a ja ho koupim.Nemeli a rakla,ze to tam neexistuje a kdovi cosi 😖 Tak jsem vzala ten detsky..to si mela videt jake mala dostala krece..nevim proc,ale bylo to z toho.
Takze hned jsem si vzpomnela na lekarny v Nemcku.
A jinak jeste na krabicce je psane fenyklovy caj od prvniho tydne ditete.. 🙂

lilourich
24. kvě 2007

holky ten fenikláč granulovaný malímu taky chutná 😀 , ale ten sáčkový z lékárny ani náhodou 😝

lajla2006
24. kvě 2007

to se musi vyskouset..mam znamou,ktere maly nepije apsolutne fenyklovy caj..davala mu jen prevarenou vodu a pak ovocny..vsichni lidi taky nejsou stejni 🙂

esicko
25. kvě 2007

ahoj holky,malá má dva měsíce a já bych jí chtěla teď taky trošku čajíku dávat.Koupila jsem granulovaný Maminčino pohlazení,je tam lípa,heřmánek a fenykl.Ale teď fakt nevím,když to tady čtu o tom heřmánku? 😅

lenchita
25. kvě 2007

lilourich, jestli to nebude tím, že ten granulovaný je slazený laktózou, tuším, takže je chuťově určotě přijatelnější...naše Juli ho taky ráda 😉 za chvíli jdem ven a pro jistotu do kočárku přihodím lahvičku s vodou, na žízeň se mi to zdá lepší, když už bych chtěla něco dát. No uvidím, když je kde nakojit, radši kojím a je fakt, že v tomhle ohledu nemám zábrany 😀

makelka
25. kvě 2007

AHoj, vidím že přesně řešíte téma které mě momentálně trápí, mám skoro 5 měsíčního syna a dneska nám doktor na kontrole řekl, žekdyž je takhle vedro, že mám malýmu dávat čaj nebo vodu, tak jsme to vyzkoušeli, ale ani jedno nechce, koupila jsem mu hrneček místo lahvičky, ale všechno plive ven, jak čaj, tak vodu. Zatím tedy plně kojím tak nevím, mám pokračovat a zkusit ho to naučit, nebo se na to mám vybodnout a dávat mu častěji pít. Jenomže když jde na procházku například s tetou, tak nemůžou být venku déle než hodinku, pak chce pít, takže mám dilema, poraďte. Jak naučit dítko pít i něco jiného?

nikeske
25. kvě 2007

ja mam ten isty problem...riesim to tak, ze kojim kazdu hodinu, aj v parku 😀
ale niekedy sa nam postasti narvat donho tri lyzicky caju, ked je velmi horko...

lajla2006
25. kvě 2007

esicko musis to vyskouset..uvidis.Kazde dite reaguje jinak.Ja s timto michanym cajem nemam dobre skusenosti a TO UZ MA MALA 11MES. a nechci ji ho davat.

A co se tyce jinych maminek..nevim.Myslim ze kazdy clovicek nebo clovek potrebuje se neceho po jidle na pit.Coz znamena pro ty< nejmensi je jidlo mleko a pak jeste v takovych horkach ma urcite zizen.Nevim mi mala rvala do te doby dokud jsem fakt nezjistila,ze to je zizni.
Je fakt,ze dr. rikaji,ze je predni mleko,coz je na zizen a pak zadni coz je na zasyceni.Ale i tak.

Skouset porad trosku.Staci malinko..a pak uz zalezi na miminku kolik si vypije.A nemejte strach,ze pak se zasiti cajem a nebude chtit jist.Mimi pozna,kde je rozdil 🙂

esicko
26. kvě 2007

Tak malá už ochutnala pár lžiček čajíku a chutnal jí,asi je to opravdu tím,že je sladký,ale pak stejně chtěla prso,je na něm závislá 😀
makelka,nikeske-já tohle řeším taky,malé jsou dva měsíce a ještě s ní nikdo z rodiny nešel na procházku beze mě,protože se bojí,že jim bude řvát,tak jsem to chtěla řešit tím čajíkem..asi to nevyjde,protože lahvičku bojkotuje stejně jako dudlík a lžičkou ji venku krmit nechtějí ☹

sandra81
autor
26. kvě 2007

No s tim pitim caje asi se zacinam priklanet k tomu ze pit mimi ve vedru ma. Ted jak byli zas hice, davala jsem male pit casteji z prsu, hodne brecela furt tak jsem si rikala ze ma zizen. Ale asi se mi spis jen prejedla, protoze jak rika ma mamka, mliko je na hlad a caj nebo voda na zizen.
Takze mala pak mela boleni briska, furt blinkala, no des. Takze asi ji budu davat vodu. otazkou je zda ji bude pit, jeste jsem to nezkousela....
Nase mala je totiz taky zavisla na prsu, ani dudlik nechce takze nevim zda bude pit vodu...

makelka
27. kvě 2007

Tak už jsou to tři dny, co každý den zkoušíme dávat čaj, už jsem mu koupila i čaj Hip, protože ten sáčkový z lékárny nechce, no ale u tohohle slazenýho to taky žádný velký úspěch nemělo, z lahvičky pít nechce, hrneček má spíše jako hračku, když vidí lžičku tak našpulí pusu a začne hned prskat, takže jsem zvědavá jak budeme později dávat kašičky a podobně. Co myslíte, mám vytrvat a ještě to zkoušet nebo to vzdát?