Musím kojit po hodině, někdy hodině a půl. Čím to je?

pismenka
11. lis 2012

ahoj maminky, mám 3,5měs. Jarouška a ted se mi začal kojit po hodině někdy hodině a půl. Hlavně v noci ☹ krásně přibírá, to ano, je čilej. Nakojí se v noci a usne,ale po hodině, nemá hlad? nebo čím to je? mám sice druhé mimčo,ale u dcerky to takhle nebylo. Manžel říká, at mu koupím dokrm, umělé mléko,ale to já nechci, chci kojit. Ale spíš, zda už nebude chtít příkrm? a to jsem si plánovala, že příkrmy až tak na půl roce. Nebo je to jen nějaké dočasné? máte někdo zkušenost?

evlyn
11. lis 2012

A není to třeba růstový spurt? Nebo nebudíte ho třeba v noci? U nás to teda začalo až později kolem pátého měsíce, ale pomohlo se aspoň načas odstěhovat. 3,5 měsíce mi na příkrmy teda přijde ještě hodně brzo.
Má dudlík? Co mu ho zkusit nabídnout místo kojení, jestli prostě jenom nemá lehčí spánek a potřebuje si podudat.

dana3262
11. lis 2012

@pismenka me to přijde celkem normální. Vzala bych ho k sobě a nechala ho pricucnutyho.

lv
11. lis 2012

umělý mlíko pomůže jak u koho, kamoška dá a má 4h pokoj, moje malá pije (kojím) po hodině a půl od narození, je jako hodinky, už 5měsíců a um.mlíko, i večerní kaše s tím nadělají prd, prostě jí co hoďka a půl po všem..ale taky bych se přikláněla k tomu, že to je dočasný, do 2týdnů bude pít v tom režimu jak dřív..

pismenka
autor
11. lis 2012

@evlyn
@dana3262
@lv
taky se mi zdá hodně brzo na příkrmy, tak děkuju holky, já to vydržím 😀 jsem už k.o. 😀

dana3262
11. lis 2012

@pismenka je to děsný, ja vím..clovek ma pocit, ze uz to nezvládne, ale ver, ze se to brzy změní nebo to rychle utece, v každým případě je to jen prechodny a zpětně si rekneš, ze to tak hrozný nebylo. Prvni spal takhle pricuclej do roka a druhej zas prvních 5mesicu na mym hrudníku a ja v polosede, nemohla jsem se ani hnout 😀 taky dobry.. 😀

pismenka
autor
11. lis 2012

jen jsem se bála, zda mu mlíčko stačí.....ale když přibírá a je v pohodě,tak je to asi normální 🙂

pismenka
autor
11. lis 2012

@dana3262 jj,přesně tak,sice u dcerky byli větší šílenosti,ale někdy už mi drnčí hlava 🙂 a mám šíleně ztuhlí záda a krk,jak pořád kojím. I bych ho vzala k sobě do postýlky,u dcerky to fungovalo,ale Jaroušek chce jen svou postýlku.....děkuju za podporu 🙂

petaov
13. lis 2012

řekla bych, že to bude spurt! Pokud chceš kojit, dávej mu, když si řekne. UM určitě ne. Když krásně přibírá, tak to není potřeba. Malý byl taky taková přísavka 🙂 Brzy se to upraví. Vydrž! 🙂

kamino
13. lis 2012

@pismenka Mám to samé, ne po hodině, ale po dvou.. včera jsem se na to ptala doktorky a ona mi říkala, že od ukončeného 4 můžeme zkusit kaši, ale moc naděje mi nedává, někteří prckové jsou prsomilové 🙂 Ještě se mě ptala, jestli nemáme suchý vzduch a pokud ano ( máme ) tak doporučila zvlhčovač. Mimina jsou na vlhkost citlivější a je pravdou, že se prcek začal takhle budit nástupem topné sezony.

ia.
13. lis 2012

@pismenka chce to vydržet, měla jsem to tak u obou kluků, a je fakt, že to není o hladu, ale o blízkosti...okolo 7 měsíce jsem vyslala na pomoc manžela a cca 3 noci k nim vstával a já se odstěhovala z ložnice, kupodivu mě necítil a vzbudil se jen párkrát a stačil dudlík. Pak jsem se vrátila do ložnice a už se v noci budil jen max.na dudlík...

ebsian
13. lis 2012

Já mám dotaz, jak to je s přebalováním v noci, když se dítě kojí, přebaluje se před každým kojením a to i v noci?

vendullka
13. lis 2012

@ebsian Záleží na miminku, jak dlouho spí a kolikrát v noci pije. Asi do tří měsíců jsem musela malého přebalit po každém kojení, protože byl pokaždé pokakaný. Pak už to ustávalo a teď má většinou jednu plenku na celou noc (7,5m), občas když víc pije ho jednu přebalím.

mates22
13. lis 2012

@ebsian v noci nemusí, je to podle toho, jak často se kojí a taky jak hodně čůrá a kaká - ale pokakání poznáš po čuchu přes plínku a počůrání u těhlech plínek až tak nevadí, stále jsou ty miminka celkem v suchu.......já osobně v noci nepřebalovala, malinkatý miminka vůbec (kromě pokakání samo) a dceru když byla starší, hodně pila a plenka jí na celou noc nestačila -takže tý jsem jí tak kolem půlnoci měnila. Syna ne, od narození jsme vyšli s jednou plínkou na noc 🙂

pismenka
autor
14. lis 2012

@petaov vydržela jsem a je to zase ve starých kolejích, uf, jsem ráda, opravdu jsem se lekla. Nechci UM a s příkrmem chci začít až od těch 6měs.
@ebsian Jarouška jsem přebalovala před kojením, v noci se vzbudil, přebalila, nakojila a spinkal. Bude mu 4měs.a má plenku na celou noc. Kaká jedině ve dne, samozřejmě po porodu kakal i v noci,ale doma už né. Jaroušek teda kaká 1x za týden a někdy i 1x za 10dní.....kojené děti to tak mohou mít. U dcerky jsem to také tak měla. A přes den ho také moc nepřebaluju,jen když je opravdu nacucaná 😀 to poznáš neboj 😀

katerinanov
14. lis 2012

Taky jsem takhle kojila, někdy i co třičtvrtě hodiny. Říkali jsme že má růstový spurt - pořád. Pak se to upravilo samo a jedl i co 3 co 4 hodiny. Připadala jsem si najednou taková nevyužitá :D A teď máme asi zase spurt :D Máme jedlíka.

petaov
14. lis 2012

@pismenka to je super, jsem ráda, že se daří 🙂

bosorkajarka
14. lis 2012

to myslíte vážně že jim necháte jednu plýnku na celou noc, to vám těch dětiček není líto, že celou noc leží v tom čúraní? Já jsem v noci přebalovala při každem kojení (každé 3-4 hodiny).

lv
15. lis 2012

@bosorkajarka já plenku nechávám celou noc taky, jak tady některé psaly, protože je suchá - dcerka v noci téměř nečůrá, samozřejmě pokakanou ji nenechám nikdy. A taky v noci pije téměř spící, když ji jdu přebalit, probudí se úplně a buď si chce hrát a výská na půl sídliště, nebo bulí, že se jí chce spát. Nemyslím si, že by jí to nepřebalení nějak vadilo, nikdy nebyla opruzená..u první dcery jsem plaenku měnila v pozdějším věku, kdy už pila v noci čaje a bývala více počůraná, to by jedna plína nevydržela.

pismenka
autor
15. lis 2012

@bosorkajarka vždyť každé dítě je jiné ne? má někdy jednu plínku na noc, která je v půli noci uplně suchá,tak proč bych ho měla přebalovat??? a zbytečně bych vyhodila suchou nebo jednou počůranou plenku.

mates22
15. lis 2012

@bosorkajarka ano, myslím to vážně a ne, není mi jich líto............... moje děti měly ráno na omak plínu suchou (dokonce syn se někdy odmítal ráno i přebalit kolem toho roku a půl, dvou, takže mu v ní asi bylo dobře). Neříkám, že to tak má každé dítě, ale pokud má ráno dítě zadeček suchej a žádné opruzeniny, tak logicky evidentně neleželo celou noc v mokru. Je to individuální, jako vše okolo dětí a každá máma to pozná, co je třeba dělat.
A líto mi bylo přebalovat řvoucí dítě, který má hlad a touží po jediném.......... a to rychle se přisát, neboť to co ho vzbudilo je hlad.........a zase spinkat.

vendullka
15. lis 2012

@bosorkajarka A to jste je budila i když klidně spinkaly jen kvůli přebalení?

bosorkajarka
15. lis 2012

@vendullka ne vždy když jsem kojila, ja jsem nemohla kojit v postely, protože maly byl hodne spavy, takze po 3-4 hodinach když začal mrnčet (někdy jsem musela i budit jinak by prospal i 8 hodin bez jidla) tak jsem ho prebalila a pak nakojila. Tak asi jsem mela hodne curavy miminko, ale vzdy mel v plynce alespon cvrknuto. 😉

vendullka
15. lis 2012

Tak to jo. Já malého na kojení nebudila nikdy, prospívá dobře i tak, stejné to bylo u dcerky, tak proto se ptám🙂

palmolivka
7. led 2013

@pismenka Ahojky tak tohle máme stejný mala se mi budí každý 2 hodiny v noci a k ránu se mi budí každou hodinu... můžu říct že jsem uplně vyčerpaná... uvažuju o příkrmu naší je 4 měsíce ... V lékrně mi i řekli že klidně můžu už začít dělat vařený brambory s mrkvičkou a nebo brokolici a nebo květak... tak o tom uvažuju že asi pomalu na to najedu aby se malá zasytila a hlavně na noc ... přes den chci kojit ale v noci chci aby spala aspon 4 hodiny v kuse...

zelva
7. led 2013

Já takhle kojila v šestinedělí, pak už to malý víc natahoval. Možná růstový spurt. Zkusila bych vydržet, většinou je to jen nějaké období a zase se to upraví.

pismenka
autor
8. led 2013

@palmolivka, @zelva taky bych zkusila vydržet, vydržela jsem do toho pátého měsíce. plně kojit. Kojím stále, ale už obědvá a před spaním kašičku na noc, ale né přes flašku,ale normálně lžičkou. Spaní není nejlepší,ale o trošičku lepší, do té půlnoci vydrží - chodí spát ve 20h. Tak že jak vidíš, není to tak, že dáš kašičku a bude spát. To že si řekneš, chci aby spal 4h, tak to bohužel nefunguje ☹ Je zatím malá, ve 4měs., vydrž, já jak se tady dočteš, náš malý měl asi ten růstový spurt. Ve 4měs. si myslím se budeš akorát trápit s tím, že ještě nebude umět papat. Ale je to na tobě. Máš jedno dítě,tak si s ním choď lehnout přes den, i já to tak někdy dělám, stačí mi 20min. a je to dobrý. Jedeme za 14dní na hory, celá rodina, tak se strašně těším,až vypadnu z domova, nebudu muset vařit a budeme si užívat jen malého, dcerku a přírodu.

zelva
8. led 2013

@pismenka Mně kaše před spaním ani u jednoho z kluků teda moc nefungovaly..Jak proklamují, že dáte kaši a spí jak dudek. 😕 Kaši jsem dávala a dávám a noc plná spánku se nějak nedostavila 😀