Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Může dítě po mateřském mléku tloustnout?

evased
20. únor 2014

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jestli dítě může po mateřském mléku tloustnout (být obézní) náš syn má 2M a je to jedlík. Pije i co hodinu a půl. je to v pořádku?

dadushe
20. únor 2014

@evased Podle mě je to v pořádku🙂 A s tím tloustnutím, znám maminku, která kojí "svíčkovou s pěti knedlíkama", protože její malá je neskutečná baculka 😀 Co se týká mateřského mlíka, byla bych v klidu, tam to příroda dobře zařídila 😎

kachnanek
20. únor 2014

To je úplně normální. Náš malej měl období to pil v maximálně hodinových odstupech. Teď se prostě říká že mu máš dát když chce, já sem ze začátku taky všude slyšela ne dřív než za tři hodiny atp. a pak se divila že pořád jenom řve.
Je klidně možné že plně kojené dítě bude trošku silnější, ale aspoň nemusíš mít strach na něho sáhnout a údajně všechno zmizí jakmile se začnou pořádně hýbat - otáčet, lozit, sedět, atd.

marcinek
20. únor 2014

myslim, ze nemas duvod se vubec obavat u MM.Ja jsem taky kojila po 2 hod. deti si reknou jak potrebuji a navic ja neznam zadne dite, ktere by bylo obezni po MM. Prave se rika, ze po materskem jsou deti stihle, zato po UM jsou cvaldove a kdyz se to nehlida, tak tloustnou.Materske je to nejlepsi, co mu muzes dat, tak bych to neodpirala

evased
autor
20. únor 2014

děkuji holky za odpovědi 🙂

bambulal1
20. únor 2014

nemaj strach můj synovec byl ple kojen a v 13mes. mal 15kg byl proste hodne tlustí ale jak začal lozit,chodit všechno zhodil.Tedkom má 3roky a je hubenej jak proutek 🙂

lv
20. únor 2014

to neni tloustnuti, to je pribirani..mala me pila co 1,5h do 8mesicu (kdy jsem musela prestat kojit), a pribirala vic nez tabulky, ale daleko vic pribirala ta prvni, na UM, ta byla jak spekacek. uvidis, ze nejakou chvili bude pribirat na vaze, pak ne a zas na centimetrech..bud rada ta kazdy deko, kdyby onemocnel blbou rymou, bede jist blbe, a pak zuby a pak kde-co.

llluckaaa
20. únor 2014

Né, spíš naopak, kojení se považuje za prevenci obezity 🙂 Buď ráda, že ti pěkně papá 😵

ange_de_la_morte
20. únor 2014

jen ať si dá klidně co hodinu když má chuť , alespoň se ti udrží pořád dobrá produkce mlíčka ( u nás to bylo naopak - malý spal i 5 hodin a pak jsem bojowali s nedostatkem mlíčka) , po mateřském mlíčko miminko nebude obézní, dostáwá přesne to co potřebuje, pouze pokud jsou děti na UM je potřeba trošku hlídat kolik toho pijí - z UM už náběh na obezitu hrozí, u MM ale skutečně ani trochu

evased
autor
21. únor 2014

Děkuji Vám moc 🙂

zzuzinda
21. únor 2014

Neboj, já měla dvě hodně kojené děti a byly to dva Michelinci 🙂 Kamarádka se jednou smála, když s námi byla na plavání, že já jsem tam nejstarší, nejhubenější, dítě je nejmladší a nejtlustší 🙂 A jak jsem jim začala dávat příkrmy, začali mi chudinky hubnout 🙂 Hlavně Adam, tomu je teď 5,5 roku a je vyzáblinka vyzáblá 🙂

pisisvori
21. únor 2014

@evased ano je🙂.Dcera měla v půl roce pouze kojená 9.4kg (porodní 4kg) a pak do roka přibrala jen 1kg a doteď je hubená. Synovec měl plně kojený 11kg v půl roce...je větší a silnější, ale ne tlouštík.

luciblank
4. bře 2014

Ahojky nedalo mi to tak přikládám i fotečky jak jsme vypadali po příjezdu z porodnice a jak vypadáme ve skoro 10týdnech a to pořád kojím žáden dokrm moji první dva kluci byli tak akorát a to prostředního jsem od 7týdnů měla už na UM je to naprosto v pořádku jde vidět že máš dobré mléko a hlavně výživné a dítku můžeš dát kdykoli si řekne já to taky tak dávám a v období rustového spurtu to může být klidně i po hodině to jsme měli ve 3 týdnech a další by měl začít za pár v jeho 3 měsících .... miláčkové vše vyběhají a co o to že je baculatější hlavní je že je mimi spokojené

Sem začni psát odpověď...

Odešli