Může dítě po mateřském mléku tloustnout?

evased
20. únor 2014

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jestli dítě může po mateřském mléku tloustnout (být obézní) náš syn má 2M a je to jedlík. Pije i co hodinu a půl. je to v pořádku?

dadushe
20. únor 2014

@evased Podle mě je to v pořádku🙂 A s tím tloustnutím, znám maminku, která kojí "svíčkovou s pěti knedlíkama", protože její malá je neskutečná baculka 😀 Co se týká mateřského mlíka, byla bych v klidu, tam to příroda dobře zařídila 😎

kachnanek
20. únor 2014

To je úplně normální. Náš malej měl období to pil v maximálně hodinových odstupech. Teď se prostě říká že mu máš dát když chce, já sem ze začátku taky všude slyšela ne dřív než za tři hodiny atp. a pak se divila že pořád jenom řve.
Je klidně možné že plně kojené dítě bude trošku silnější, ale aspoň nemusíš mít strach na něho sáhnout a údajně všechno zmizí jakmile se začnou pořádně hýbat - otáčet, lozit, sedět, atd.

marcinek
20. únor 2014

myslim, ze nemas duvod se vubec obavat u MM.Ja jsem taky kojila po 2 hod. deti si reknou jak potrebuji a navic ja neznam zadne dite, ktere by bylo obezni po MM. Prave se rika, ze po materskem jsou deti stihle, zato po UM jsou cvaldove a kdyz se to nehlida, tak tloustnou.Materske je to nejlepsi, co mu muzes dat, tak bych to neodpirala

evased
autor
20. únor 2014

děkuji holky za odpovědi 🙂

bambulal1
20. únor 2014

nemaj strach můj synovec byl ple kojen a v 13mes. mal 15kg byl proste hodne tlustí ale jak začal lozit,chodit všechno zhodil.Tedkom má 3roky a je hubenej jak proutek 🙂

lv
20. únor 2014

to neni tloustnuti, to je pribirani..mala me pila co 1,5h do 8mesicu (kdy jsem musela prestat kojit), a pribirala vic nez tabulky, ale daleko vic pribirala ta prvni, na UM, ta byla jak spekacek. uvidis, ze nejakou chvili bude pribirat na vaze, pak ne a zas na centimetrech..bud rada ta kazdy deko, kdyby onemocnel blbou rymou, bede jist blbe, a pak zuby a pak kde-co.

llluckaaa
20. únor 2014

Né, spíš naopak, kojení se považuje za prevenci obezity 🙂 Buď ráda, že ti pěkně papá 😵

ange_de_la_morte
20. únor 2014

jen ať si dá klidně co hodinu když má chuť , alespoň se ti udrží pořád dobrá produkce mlíčka ( u nás to bylo naopak - malý spal i 5 hodin a pak jsem bojowali s nedostatkem mlíčka) , po mateřském mlíčko miminko nebude obézní, dostáwá přesne to co potřebuje, pouze pokud jsou děti na UM je potřeba trošku hlídat kolik toho pijí - z UM už náběh na obezitu hrozí, u MM ale skutečně ani trochu

evased
autor
21. únor 2014

Děkuji Vám moc 🙂

zzuzinda
21. únor 2014

Neboj, já měla dvě hodně kojené děti a byly to dva Michelinci 🙂 Kamarádka se jednou smála, když s námi byla na plavání, že já jsem tam nejstarší, nejhubenější, dítě je nejmladší a nejtlustší 🙂 A jak jsem jim začala dávat příkrmy, začali mi chudinky hubnout 🙂 Hlavně Adam, tomu je teď 5,5 roku a je vyzáblinka vyzáblá 🙂

pisisvori
21. únor 2014

@evased ano je🙂.Dcera měla v půl roce pouze kojená 9.4kg (porodní 4kg) a pak do roka přibrala jen 1kg a doteď je hubená. Synovec měl plně kojený 11kg v půl roce...je větší a silnější, ale ne tlouštík.

luciblank
4. bře 2014

Ahojky nedalo mi to tak přikládám i fotečky jak jsme vypadali po příjezdu z porodnice a jak vypadáme ve skoro 10týdnech a to pořád kojím žáden dokrm moji první dva kluci byli tak akorát a to prostředního jsem od 7týdnů měla už na UM je to naprosto v pořádku jde vidět že máš dobré mléko a hlavně výživné a dítku můžeš dát kdykoli si řekne já to taky tak dávám a v období rustového spurtu to může být klidně i po hodině to jsme měli ve 3 týdnech a další by měl začít za pár v jeho 3 měsících .... miláčkové vše vyběhají a co o to že je baculatější hlavní je že je mimi spokojené