Může kofein při kojení uškodit miminku?

pajmis
2. únor 2009

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte, jestli může kofejn uškodit miminku, když plně kojím??? Mám ráda colu a jiné kofeinové nápoje 😖 piju je celkem často sem schopná vypít 2L denně ☹ asi sem závislá na kofejnu, ale pokud si den dva nedám, tak sem unavená ☹ může to uškodit dítěti??? Nemůže mít třeba problémy s e srdíčkem?? Nebo co by mu mohlo hrozit??? Nechtěla bych mu nějak nevědomky ublížit. Může mi někdo poradit????

andulka4
2. únor 2009

Kofejn se nedoporučuje jak během těhotenství tak během kojení.Já jsem taky kofejnový maniak a naštěstí mě káva v těhotenství nechutnala a pak po porodu jsem jí rozhodně půl roku nepila...jen asi 1x týdně

gtver
2. únor 2009

Názory jsou různé, nedá se to říci absolutně, mluvila jsem o tom s dr., která je jinak na výživu ďas a řekla dva šálky denně, zvlášť pokud se nejedná o silného turka, ale dejme tomu instant nejsou problém - na malém se neprojevuje ani přílišnou aktivitou ani zdravotními problémy - konkrétně srdce jako zvon 😉 🙂

vikinka27
2. únor 2009

pajmis, tak 1 salku kavy alebo 1 pohar coly denne je ok (alebo prilezitostne viac), ale viac by som urcite nedavala. nielen kvoli kofeinu, aj kvoli cukru... a nehovoriac o tom, ze (ak sa nemylim) odburava Ca a Fe / resp. zabranuje vstrebavaniu - a tie teraz teda potrebujes...
pri unave pomoze pospat si s malym ;) to by slo???

terrestriss
3. únor 2009

pajmis, já jsem teda na kávu, piju tak 2 šálky normálně silné překapané kávy denně, někdy i 3. colu teda nepiju vůbec. co se týče té kávy, zatím všechny zdroje mi potvrdily, že tak 2-3 šálky denně jsou ok. s tou kolou nevím, tam už jde i o cukr a další doplňky, 2 litry jsou fakt hodně 😕 asi bych se snažila trochu omezit, hodně štěstí 😀

berunka
3. únor 2009

hlavne ja bych rekla ze tvuj prcek musi asi trpet na prdiky ne? 2l bublinkate coly,to bych teda urcite nepila.nehlede na to,ze cola neni nic zdraveho.kafe jsem taky slysela ze 2 slabe jsou v pohode.ale rozhodne bych unavu resila jinak.kafe dost odvodnuje takze to muzes mit paradoxne i z toho. 😉

martimarti
3. únor 2009

2 litry coly denně??? 😀 😀 😀 Holky, ty jsi gurmán 😉 😉 No já nevím, ale pořád je to dost chemie a přechází to do mléka, o kofeinu ani nemluvě. To bych se i bála, abych mimču neuškodila /tedy v tomto množství/ 😉

frog
3. únor 2009

Cola by se neměla,už kvůli bublinkám a káva jedině překapávaná nebo rozpustná a nejlépe hnedka po kojení,aby se to stihlo trochu vstřebat před dalším kojením.

beruska2x
3. únor 2009

teda colu ani nahodou... ani jine sycene, mimco z toho bude mit prdiky a na oxid ma slaba strivka, a kavu 1x denne po kojeni... Dr mi napr rikala pozor i na silny cerny caj... to bych si tedy netroufla...

papol
3. únor 2009

Ahoj, také se trochu připojím. Já piji náhražku za kávu: vitakávu, či meltu a jsou i jiné a není to špatné. A také určitě účinek kofeinu snižuje cukr a mléko. jinak někdo měl zkušenost, že jeho mimi nemohlo spát. Určitě je to také různé u různých dětí.
A kola, tam je také kofein a jak je psáno již výše, ani ta není nic zdravého ani pro tebe, ani pro mimi.
Někdy na únavu pomůže i procházka a to prospívá i mimču. Též si jistě můžeš jít na chvilku zdřímnout, když mimi spí.
Věřím, že se ti to podaří co nejlépe vyřešit. 😉

meleri
3. únor 2009

ahojky,
nejenže je tam kofein, ale taky hlavně ty bublinky a ty dělají miminku špatně..proto se nemají pít ani věci kde kofein není ale zas tam jsou ty bublinky...
zkus to nahradit něčím zdravým..pravé ovocné štávy povzbudí ale zas ani to se nemá přehánět protože má z toho mimčo průjem..

jinak fakt pobyt na čerstvém vzduchu dělá dobře, ale člověk se musí trochu přinutit..

evicka7
3. únor 2009

pajamis, je mi jasné, že při tomhle výčtu se chytáš za hlavu a říkáš si, že to bez koly nevydržíš, ale jde to, měla jsem to podobně (i když jsem nepila 2l denně), ale přestala jsem kolu pít, jak jsem zjistila, že jsem těhule, první týden byl krušný, protože jsem měla pocit, že ty bezbublinkový a neochucený vody nejdou pít a taky jsem měla pocit únavy, ale zvykla jsem si na velký přísun neperlivé vody a do měsíce to bylo v poho, na kolu mám chuť vcelku pořád (a to už je miminu skoro 8 měsíců), ale vím, že v ní není nic zdravého, tak si ji prostě nedám.
A už si nemyslím, že byla kola pomáhala od únavy, od té pomáhá se pořádně vyspat 😀

fiallinka
3. únor 2009

pajmis: asi jde to rozumnou míru, obecně se říká, že dvě kafe denně neškodí, ale kafe a tolik koly už je asi zbytečně moc, hlavně v té kole je chemie a bublinky, takže bych si jí dala míň.. já mám docela ráda kafe, a koupila jsem si teď třeba bezkofeinové, které střídám s normálním a řekla bych, že to až tak není poznat, že u mně to není touha po kofeinu, ale spíš chuť dát si něco teplého, sladkého 🙂, tak třeba se ti taky podaří nějak opdobně se "ošidit"...

lenkabu
3. únor 2009

Moje dr říká že jedno až dvě slabší kávy denně jsou v pohodě.......................mně je přímo doporučila bo má bez toho hodně nízký tlak.Kola je horší...nejen kofein ale celkově je to kejda...ale trošku občas taky nezaškodí.

kacka.va
3. únor 2009

já jsem zvýšenou aktivitu po kofeinu nikdy u malé nepozorovala. Je fakt, že ona je i tak dost živá 😀 , ale navečer raději kofein neriskuju. Jinak občas si dám normál kafe, ale spíš teď piju Ricore (část kafe a část čekanka). Kolu si dám tak obden dvě tři decky.

xaverov
3. únor 2009

Tak ja taky pridam trochu kavovejch zrnek do mlejnku.. Instantni slabsi kafe piju od ty doby, co jsem porodila. Duvod byl ten, ze jsem potrebovala behem dne nejak nakopnout nebo bych asi umrela na ospalost. Ale davam si jenom 1x denne a to po obede. Tzn.asi do 13.30. Mala usina v klidu a okamzite mezi 19-20 hod.

xaverov
3. únor 2009

JInak o skodlivejch ucincich na kojence nevim nic, coz samozrejme neznamena, ze neexistujou.

surynka44
3. únor 2009

Ahojte...já piju kafe bez kofeinu. Začla jsem ho pít když jsem otěhotněla, je fakt že během těhu jsem kafe pila minimálně, ale teď po porodu si ho dopřávám. Maximalně jednou za týden si dám s kofeinem a stejně to hodně rozředím mlíkem 😀

anke
3. únor 2009

Ahojte, tak ja teda taky nemam nastudovane informace ohledne kofeinu a mimi. Prvni kafe s kofeinem a to jeste hooodne slabe rozpustne (asi pul lzicky na hrnecek a s mlikem) jsem si dala,az kdyz bylo mrnousovi 9. mesicu ... na zacatku tehu jsem presla na Caro - to teda s kafem nema spolecneho nic, ani chut - ke konci tehu mi doktorka doporucila jednu kavu denne kvuli tlaku, abych neomdlela - nemela s tim vubec problem, naopak mi prestaly bolesti hlavy ... ale cca od 6. mesicu jsem zacala pit Nescafe kavu bez kofeinu, kde je jakz takz zachovana chut kavy ... nas mrnous byl extremni nespavec jako uplne mrnavy a vydrzet se to dalo - s tunama cokolady 😀
Ale znam holky, co normalne od zacatku pily jednu kavicku denne - normalni rozpustnou kavu, a nic nepozorujou ...

anke
3. únor 2009

jo a na unavu se mi ze zacatku osvedcil hroznovy cukr - rychla energie

anke
3. únor 2009

kdo umite anglicky, tak jsem tu neco nasla:
http://www.kellymom.com/health/lifestyle/caffei...

jen jsem to prelitla, ale v podstate v US je kofein povolen jako soft nebo social droga - uvadeji, ze lepsi je drzet to pod hranici 300mg za den v tehotenstvi i pri kojeni ... pisou tam i nejake reakce, jak se pozna, ze to na dite pusobi, zalezi pry take na veku - mladsi kojenci to snaseji hur nez starsi, ale vseobecne se tam rika, ze sice je podezreni treba na nizsi porodni vahu v souvislosti s uzivanim kofeinu, nahodili i vyssi riziko SIDS, ale nic z toho zatim nebylo prokazano ....

gedgitka.a
3. únor 2009

pajmis: ahojky já kafe ani colu a podobný věci teď nepiju vůbec, ale já tedy nikdy tyhle věci nepila ve velkých množstvích, když jsem dostala chuť, tak slabounký nescafčo ředěný mlékem a colu tak sklenku jen na chuť, zato zase miluju mléko a teď ho bohužel nemůžu vůbec kvůli synovi má kojeneckej Atopák a páč může mít reakci zrovna na mléčné výrobky, úplně jsem je vysadila a dr mi říkala po porodu, že když si dám jednou za týden slaboučký nescafčo, že by to mělo být vpoho, ale pak ho naředit sklenkou vody, což pro mě bylo normál vždy, ale v těhu mi přestalo kafe i čaj úplně chutnat nemohla jsem to ani cítit, když si to třeba zaléval manža 🙂

pajmis
autor
3. únor 2009

Děkuji za rady 🙂 akorát mě žádná nepotěšila 😀 budu se snažit to omezit... jinak malý s prdíkama nemá problém 😅 vůbec ho netrápí. Míval je tak 3týdny po porodu a od té doby máme klid 🙂 Prdí krásně, několikrát za den a teda pořádně 😅 jinak s tím usínáním pozoruji, že má k večeru problem 😔 někdy sem jej uspávala i 5 hodin 😖 a nevěděla sem čím to je ☹ Tak holky dík za rady a budu se snažit to omezit do zdravé míry 🙂

bolk
6. únor 2009

Ahoj přidám jen jednu historku z vlastní zkušenosti. Nápoje s kofeinem nepiju, protože mi nedělají dobře, působí to na mě opačně. Letos na 'Stědrý den jsem měla střevní chřipku jakou jsem snad ještě neměla s horečkami. Protože jsem potřebovala být brzo v pořádku taky kvůli kojení pila jsem po troškách studenou kolu, kterou jsem jedinou v sobě udržela. Protože jsem se potřebovala zavodnit vypila jsem toho celkem hodně. Následkem toho pak naše holčička vůbec nemohla usnout🙂.

ladyhacek
27. dub 2015

Tak dnes jsem si musela dát malé kafe - jen doufám, že malý bude ok- pila jsem ho ráno tak i kdyby nespal odpoledne nevadí, ale v noci bych to asi nedala. Proč jsem pila. Na konci těhotenství jsem měla vysoký tlak a porod mi vyvolávali. Po porodu to stále přetrvávolo i když kolísal. nasadili mi prášky a teď jsem měla 100/60 a nebylo mi dobře no tak prášek jsem si nevzala (po konzultaci s lékařem) a když to nezabralo tak jsem si to kafe dala jinak by to se mnou snad šlehlo 🙂