Může kojící matka pít místo kravského mléka kojenecké?

capricorn
24. srp 2010

Kojím a můj syn nesnáší, když piju mléko (kravské). Mohla bych místo něho pít kojenecké, např. nějaké probiotické(Nutrilon), aby mu to zlepšilo funkci střev a hlavně aby měl vitamíny co jsou v mléce obsažené... (Nemůžu jíst a pít žádné mléčné vývrobky! Trpí pak bolestmi bříška.)
Děkuji 😉 😵

kalo
24. srp 2010

Já při kojení taky mléko (a mléčné výrobky) nemohla..malá měla koliky jak blázen. Kravské mléko lze nahradit dobře mlékem sojovým, ovesným nebo rýžovým. Já si kupovala tyto na střidačku...v obchodě s racionální výživou, ale i v lékárně je mají.

mishulle
24. srp 2010

kup si v DM Gravimilk, je to instantní mléko s vitamíny pro těhotné a kojící

tygrous
24. srp 2010

Jestli ma malej alergii na bilkovinu kravskeho mlika (coz se muze projevit prave temi bolestmi briska...), tak bys nemela opravdu nic, co obsahuje i jen stopy mlika (pozor na syrovatku v kdecem apod). Mrkni do tematu o alergii na bi krav.mlika;-) Ja jsem mliko prestala pit uplne, vysadila mlec.vyr. a do vareni pouzivam OvesMilk. Nutrilon nebo i ten Gravimilk je vlastne susene kravske mliko, takze to vam s tim problemem briska nepomuze. Ja to zacala resit, az kdyz se malymu udelal osklivy ekzem ve 3 mesicich (a boleni briska jsem resila Probiotickymi kapkami, ktere pomohly jen trochu) a vysazeni melc.vyr.nam pomohlo - asi do mesice se mu tvaricky vyhladily a brisko ho taky prestalo zlobit...

romana29
24. srp 2010

Nám teď v porodnici taky primářka říkala, že všechna umělá mléka pro děti jsou na bázi kravského mléka, takže nechápu....
Nekojím a malá přesto na prdíky a bolesti bříška trpí jako kůň ☹ - používáme Bebu

dagina
24. srp 2010

Též jsme měly tento problém. Kupovala jsem pohankového a ryžového zajíce ze zdr. výživy. Mojí touhu chuti po obyč. mléce to moc neuspokojilo, ale aspoň něco 🙂.
Jo, a pokud můžeš kysané výrobky, tak určitě pij a jez.

k1000
24. srp 2010

Ahojky,zkus kozí mléko,neobsahuje mléčnou bílkovinu jako kravské!!!A taky zkus zakysané nápoje,nebo activii,nedráždí malému bříško,jsou zdravé!!!Nám vše moc pomohlo.Hodně štěstí 🙂

nevesta26
18. led 2013

Mám stejný problém, syn od narození trpěl bolestmi bříška, doktorka říkala at mléčné výrobky nevysazuji, ve 2,5 měsících už jsem nevěděla co vyzkoušet, řval dnem i nocí a do třech dnů po vysazení přišlo úžasné zlepšení, ale nemůžu ani máslo, sušenky a podobně. Na rohlík si mažu floru light, piju mléko z dm bez laktozy - chutná stejně jako normální a plnotučné ještě lépe. Místo jogurtu jím dětské výživy. Vadí mu i vajíčka. Plně kojím a od porodu císařským řezem trpím nadýmáním po mléčných výrobcích a vejcích také. Nikde nemůžu najít jestli je šance, že se mu to spraví a bude moct jíst vše. Před porodem jsem žádné potíže neměla ani alergie a v těhotenství jsem pila mléko po litrech, bohužel i v šestinedělí...Vám to časem odeznělo??

marketnieuw
18. led 2013

@nevesta26 bohuzel te nepotesim, syn ma alergii na bilkovinu kravskeho mleka (jiz pri kojeni mel koliky, od prechodu na UM pije Nutrilon Allergy care - od te doby uplne vymenene miminko) ...
pri kojeni mu vadila i vajicka a vcera se potvrdilo, ze ma alergii i na ne... (po prikrmu s vejcem mel osklivou alergickou reakci)... takze ja se jen desim, co prijde dal ... 😒
ja sama zadne potravinove alergie nemam a starsi dcera (jen o rok starsi) take ne ... takze je to "kus od kusu"
nastesti je nadeje, ze se tyhle "ranne" alergie po case vytrati a neponese si je sebou cely zivot

nitenka_
18. bře 2016

prodám gravimilk vanilka jednou použitý

laisy
4. říj 2018

Ahoj, taky jsme meli problemy, zkusili jsme vse mozne ale nejvic se nam i chutove zalibilo kozi susene mleko. Pak jak byl starsi jsme zkusili i jogurty a chutna. Hodne stesti 😉