Může moje dieta uškodit mimču? Zhubnul

kacci
15. zář 2011

Od narození malého jsem se cpala denně sladkým horem dolem, i díky tomu jsem vůbec nehubla a přestože plně kojím, zůstala jsem na váze s jakou jsme přijeli z porodnice, tzn. cca 83 kg. Už jsem si ale řekla dost, protože nosti 5 měsíců po porodu těhotenské kalhoty je ostuda a zaplatila jsem si krabičkou dietu. De facto to dieta není, protože ta by měla denní příjem jen 5.000kj a já mám 7.000kj, což by mělo být pro kojící optimální. Díky tomu, že se snažím a uzobávám mezi stanovenými jídly naprosto minimálně a sladké prakticky vůbec, mi jde váha docela dolu, za 14 dnů 3 kg, ale hlavně už obléknu předtěhotenské kalhoty🙂. Ale ten problém - malý doteď přibíral raketově, z 3.260g týden po porodu se vykrmil ve čtyřech měsících na 7,6 kg, pak ještě něco přibral, pak jsem začla s tou "dietou" a dneska jsem zjistila, že za poslední týden nejenže nepřibral nic, ale zhubnul, ne nijak zásadně, ale jde to dolu. Chápu, neteče mu už čokoláda🙂, ale co s tím? Zastaví se to a začne zase normálně přibírat? Moc nevím, jak to řešit, jídla mám pro sebe dost, jsem spokojená a nechci začít jíst sladké...
Ještě přidám, že je hodně aktivní, celý den s sebou mlátí, rukama nohama, pase jako ďábel, otáčí se, válí sady, točí se kolem své osy...

hojda
15. zář 2011

No hubnout by asi neměl, ale rozumné omezení příjmu kalorii (aby vystačilo i na kojení) by snad vadit nemělo. Poradila bych se s laktační poradkyní. Když jsem děti větší, tak už tolik nepřibírají, ale něco by přibrat měl.

helulela
15. zář 2011

Když nedržíš žádnou extrémní dietu, ale normálně zdravě jíš, nemůže v tom být problém. Z jednoho vážení bych nedělala závěry. Třeba už teď taky nebude přibírat tak rychle, když si udělal slušný náskok, kam by se tímhle tempem dostal v roce 😉 Kdyby něco, určitě to vyřešíš s pediatrem... Držím palce, ať jste spokojení oba dva.