• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Může odmítání jednoho prsu znamenat rakovinu?

23. listopadu 2013 
Holky teď jsem se úplně vyděsila. Pročítala jsem příspěvky ve skupině kojení a dočetla jsem se tam, že odmítání jednoho prsu může znamenat nádor. Co si o tom myslíte? Dceři je 8 měsíců a už delší dobu preferovala pravé prso, ale dva měsíce už kojím jen z toho pravého, protože jak jsem jí přistrčila k levému, spustila povyk. Už v něm ani nemám skoro žádné mléko, tak jí nenutím, když máme tři příkrmy denně. Mám celkem malá prsa a malé bradavky a to levé bylo vždycky menší, proto jsem si to taky tak vysvětlovala, že se jí z něj asi špatně. Teď jsem si ale přečetla tenhle názor a jsem z toho docela přešlá, měla bych se nechat vyšetřit?
22. lis 2013 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Třeba se jí z něj opravdu jen špatně pije, protože je levé prso menší. Ale - na vyšetření si zajdi, ne že bych si myslela, že máš nádor, ale proto aby ses ty sama uklidnila. Znám to, kdysi v pubertě jsem si něco nahmátla, uklidňovalo mě 100 lidí že to nic není, ale já měla stále pochyby, náladu pod bodem mrazu, strach... a tak jsem se šla vyšetřit. Bylo to pro moje dobro a klid v duši :slight_smile: Naštěstí bylo vše v pořádku.
22. lis 2013 ve 20:11  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já slyším hodně často od maminek, že kojí jen z jednoho prsa, moje děti taky preferovali více jeden prs. Sousedka už třetí dítě kojí také na jedno prso.
22. lis 2013 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
JInak si můžeš dojít na sono, ale myslím, že při kojení je struktura prsa jiná a nevím, jak moc bude na sonu něco vidět.
22. lis 2013 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neblbni kočko :wink: !
Některé hysterické biomatky-všeználky bych povinně odstavila od internetu!Tím samozřejmě nemyslím zakladatelku tyf, ale ty hysterky, které tak zblbnou ostatní.
22. lis 2013 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
pro tvůj klid v duši bych si každopádně na sono zašla,aspon budeš vědět že je vše ok :slight_smile: jinak pro všechny - kojení není prevence!!! (samozřejmě to tady zadavatelka netvrdí), mě cca měsíc po ukončení kojení karcinom bohužel zjistili... ted jsem cca 3 měsíce po ukončení léčby
22. lis 2013 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mala mi preferovala jeden prs od cca 3.mesice take. Nyni ma 9 mesicu a z leveho uz taky cca mesic nekojim vubec :wink: presne jak popisujes, tak je to u nas. A opravdu, hodne miminek preferuje jen jedno prso a myslim, ze kdyz by kazda maminka, ktera to tak ma mela jit na sono, budou rocni cekaci lhuty :sweat_smile: tim samozrejme nezlehcuji tvuj strach, klidne si zajdi..spis te chci uklidnit, ze to neni nic neobvykleho :wink:
22. lis 2013 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tyf Jestli se opravdu chceš objednat někam na ultrazvuk, tak bych to předem zkonzultovala s gynekoložkou. Ta moje mi třeba říkala, že prsa během kojení vyšetřit nelze.
Ale řekla bych, že to bude v pohodě, spousta mamin kojí jen z jednoho prsu. :wink:
22. lis 2013 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem to cetla, muze se stat ale nemusi... me mala taky leve moc nechtela v porodce mi rekla sestricka ze mam tuzsi bradavku ale nic vic:slight_smile: :slight_smile: ted si asi koupim ten formovac na bradavku, snad helfne. .
22. lis 2013 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tyf Jako bych to psala já... :sweat_smile: U dcery (10 let ) sem měla to samé....A ted mám 4 měsíčního chlapečka a je to uplně stejné jak to tady popisuješ!V noci mu to nevadí,ale jinak u levého protestuje...Ale nevzdávám to a odstříkávám,abych měla mléko i v tom levém-pravé je vždy velké a plné..........no nebudem si povídat,jak to vypadá,že ? :grinning:
A taky sem začala do odstříkaného mléka přidávat kašičky,prcek je jedlík a přes den už mu jen mléko nestačí...
23. lis 2013 ve 21:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek