Může odmítání jednoho prsu znamenat rakovinu?

tyf
22. lis 2013

Holky teď jsem se úplně vyděsila. Pročítala jsem příspěvky ve skupině kojení a dočetla jsem se tam, že odmítání jednoho prsu může znamenat nádor. Co si o tom myslíte? Dceři je 8 měsíců a už delší dobu preferovala pravé prso, ale dva měsíce už kojím jen z toho pravého, protože jak jsem jí přistrčila k levému, spustila povyk. Už v něm ani nemám skoro žádné mléko, tak jí nenutím, když máme tři příkrmy denně. Mám celkem malá prsa a malé bradavky a to levé bylo vždycky menší, proto jsem si to taky tak vysvětlovala, že se jí z něj asi špatně. Teď jsem si ale přečetla tenhle názor a jsem z toho docela přešlá, měla bych se nechat vyšetřit?

bublinka1980
22. lis 2013

Třeba se jí z něj opravdu jen špatně pije, protože je levé prso menší. Ale - na vyšetření si zajdi, ne že bych si myslela, že máš nádor, ale proto aby ses ty sama uklidnila. Znám to, kdysi v pubertě jsem si něco nahmátla, uklidňovalo mě 100 lidí že to nic není, ale já měla stále pochyby, náladu pod bodem mrazu, strach... a tak jsem se šla vyšetřit. Bylo to pro moje dobro a klid v duši 🙂 Naštěstí bylo vše v pořádku.

hojda
22. lis 2013

Já slyším hodně často od maminek, že kojí jen z jednoho prsa, moje děti taky preferovali více jeden prs. Sousedka už třetí dítě kojí také na jedno prso.

hojda
22. lis 2013

JInak si můžeš dojít na sono, ale myslím, že při kojení je struktura prsa jiná a nevím, jak moc bude na sonu něco vidět.

laurital
22. lis 2013

Neblbni kočko 😉 !
Některé hysterické biomatky-všeználky bych povinně odstavila od internetu!Tím samozřejmě nemyslím zakladatelku tyf, ale ty hysterky, které tak zblbnou ostatní.

jajinka.p
22. lis 2013

pro tvůj klid v duši bych si každopádně na sono zašla,aspon budeš vědět že je vše ok 🙂 jinak pro všechny - kojení není prevence!!! (samozřejmě to tady zadavatelka netvrdí), mě cca měsíc po ukončení kojení karcinom bohužel zjistili... ted jsem cca 3 měsíce po ukončení léčby

indy2
22. lis 2013

Mala mi preferovala jeden prs od cca 3.mesice take. Nyni ma 9 mesicu a z leveho uz taky cca mesic nekojim vubec 😉 presne jak popisujes, tak je to u nas. A opravdu, hodne miminek preferuje jen jedno prso a myslim, ze kdyz by kazda maminka, ktera to tak ma mela jit na sono, budou rocni cekaci lhuty 😅 tim samozrejme nezlehcuji tvuj strach, klidne si zajdi..spis te chci uklidnit, ze to neni nic neobvykleho 😉

arrowka
22. lis 2013

@tyf Jestli se opravdu chceš objednat někam na ultrazvuk, tak bych to předem zkonzultovala s gynekoložkou. Ta moje mi třeba říkala, že prsa během kojení vyšetřit nelze.
Ale řekla bych, že to bude v pohodě, spousta mamin kojí jen z jednoho prsu. 😉

lenkalenulka
22. lis 2013

Taky jsem to cetla, muze se stat ale nemusi... me mala taky leve moc nechtela v porodce mi rekla sestricka ze mam tuzsi bradavku ale nic vic🙂 🙂 ted si asi koupim ten formovac na bradavku, snad helfne. .

janesafari
23. lis 2013

@tyf Jako bych to psala já... 😅 U dcery (10 let ) sem měla to samé....A ted mám 4 měsíčního chlapečka a je to uplně stejné jak to tady popisuješ!V noci mu to nevadí,ale jinak u levého protestuje...Ale nevzdávám to a odstříkávám,abych měla mléko i v tom levém-pravé je vždy velké a plné..........no nebudem si povídat,jak to vypadá,že ? 😀
A taky sem začala do odstříkaného mléka přidávat kašičky,prcek je jedlík a přes den už mu jen mléko nestačí...