Může se jíst hermelín, když kojím?

luccii
24. srp 2011

Během těhotenství se nesměl, může se teď? Díky.

pusolamy
24. srp 2011

@luccii . ahoj ja ho teda jedla v tehu i ted kdyz kojim a male to nic nedela

najemnici
24. srp 2011

Ahoj kamarádka jedla v těhotenství skoro všechno a úplně v pohodě.Já jsem se jí ptala jestli se může hermelín v těhu a říkala mi že ho jedla.Nesmíš se řídit jen radami někde v časopise 🙂

ciernavila
24. srp 2011

kvoli listerioze sa v tehu nemohol ale ja tiez kojim a dala by som si....tiez ma to zaujima.

luccii
autor
24. srp 2011

nasla jsem na netu odpoved od doktorky:
Paní doktorko, kojím tříměsíčního synka a ráda bych věděla, zda mu nevadí nebo nemůže nějak ublížit, když jím "plesnivé" sýry( hermelín, niva...).Nezíská tak nějaké alergie?
V období kojení se plesnivé sýry skutečně nedoporučují.

tak si radsi Troubelina nedam, achjo 😉

kachen
24. srp 2011

Ja teda jim vsechno. Hm, a napsala ta doktorka proc. Pokud nejses na plesnivy syry alergicka ty nebo manzel, tak si troubelina klidne dej. Nic se nema prehanet.

ciernavila
24. srp 2011

listerioza: clanok
http://www.zdravie.sk/sz/content/674-30271/pozo...
a nejde len o syry, vyhladajte si listeriozu na wikipedii

ruzenkas
24. srp 2011

Ahojky, asi bych se zeptala doktorky. Ale i každý doktor řekne něco jiného. Všeobecně jsou tyto sýry velmi nezdravé. Podle mě se nejedná o to, že by mohlo mít mimčo alergii, ale o to, že je ta plíseň dostává do těla. Ale píšu jen svůj názor. Vím, že lidi, kteří mají třeba oslabenou imunitu, vůbec tyto sýry nesmí. I když plíseň můžeš dostat do těla i nevědomky, třeba hroznovým vínem. Doktorka mi říkala, že stačí lehce otlačené víno a už se tvoří neviditelná plíseň. 😒

weri1
24. srp 2011

já jedla, když ho nejíš na tuny, tak si myslím ti neuškodí....všeho s mírou

jasminy
26. srp 2011

Já jsem ho nejedla ani v těhu, ani teď když kojím. Mám ho sice ráda, ale bojím se. Zdraví mimča je přednější než moje chutě. Ale tohle si každý musí rozhodnout sám. Neznamená to, že když si Hermelín dáš, tak je to špatně. Ale já ho radši nejedla.

kachen
26. srp 2011

@ciernavila Hermelin je z pasterizovaneho mleka, pokud se nepletu. Zrovna zadny v lednicce nemam.
Timto ovsem nikoho nenabadam ke konzumaci plesnivejch syru 😉

ciernavila
26. srp 2011

@kachen no ale tam ide hlavne o tu plesen na vrchu, vobec veci s plesnou by sa nemali, aj ked je mi to luto lebo taky nakladany by som si dala hned a k tomu pivo 🙂

ciernavila
26. srp 2011

@ruzenkas To je pravda, manzel je alergik, ma astmu a je alergicky aj na pele zo stromov a aj ked odpije z vina tak zvacsa ma v sebe lieky lebo ani to mu nerobi dobre.

onlika
26. srp 2011

@ciernavila ten clanok je ale o listerioze, ktora je nebezpecna v tehotenstve, pocas kojenia sa na dieta bakteria neprenasa.
Podla mna, co sa tyka plesnovych syrov, tak by som sa az tak nebala, samozrejme nie cely, ale kusok by nemal uskodit, ak teda ovsem nie ste alergici, prip. vasi partneri.

iira
26. srp 2011

muze...jak chces 🙂

ducky
26. srp 2011

@luccii Jestli myslíš kvůli listerióze, tak v těhu ne, při kojení ano. Pokud jde o ty další věci, o tom nic nevím, tak to neporadím. Já osobně jsem v ani jednom těhu zrající sýry nejedla, při kojení občas. Jak tu už holky psaly, s mírou 😉

hojda
26. srp 2011

TAky mám chuť, ale zrovna v těhle vedrech bych si to tedy neriskla.

terezapetrova
5. bře 2014

Pokud by tehotne nemohli hermelin asi by cela Francie a nejen ona vymrela 😀

hankamich
17. zář 2019

Tady je hezké vysvětlení lékaře - dávat pozor před nákazou v těhotenství... Mimo těhotenství I u dětí dobře léčitelne antibiotiky http://www.porodnice.cz/poradny/plisnove-syry-a...