Může se miminko přejíst MM, když kojím z obou prsou?

evased
23. led 2014

Dobrý den,
můžu se vás holky zeptat na pár otázek?
Máme doma měsíčního prospívajícího chlapečka. Nýní 4,2kg.
1) je to jedlík, může se přejíst MM, když mu dám z obou prsou?
2)po jídle si dost ublinkne, je to normální? a pak štiká.
3) jak mám prosím střídat prsa u jednoho kojení. Třeba po 10min?

Děkuji Eva

linda.r
23. led 2014

Měsíčnímu mimču by mělo stačit kojení jen z jednoho prsa a příště zase z druhého, tím se nejspíš zmírní i ublinkávání. Škytavka je naprosto normální, to bych neřešila.

kimby
23. led 2014

me ucily sestry v porodnici kojit tak,ze co kojeni to jedno prso,s timto stylem jsem si vystacila az do konce kojeni (11mes).Takze pred kojenim bylo i zrejme,ktere prso predtim nekojilo,bylo nalite.Obe prsa davat behem jednoho kojeni neni potreba,pokud v klidu plne kojite. Kojene deti se nepreji,ve smuslu,ze neni potreba hlidat vypite mnozstvi(pokud maly krasne pribira plynule),ditko vi,kdy ma dost.Duvod,proc kojit z jednoho prsu a dalsi kojeni z druheho,dite si vezme predni mleko na zizen a zadni mleko je sytejsi,na hlad (tak mi to rikaly sestry v porodnici)

liza5
23. led 2014

já první měsíc kojila každou chvíly i z obou prs na jedno kojení než se malá najedla ale teď se to srovnalo
pila sem čaj na podporu mlíka i teď ho občas piji abych měla sitější mlíko
i na škitavku jsme trpěli zezačátku a teď už není tak častá 😅

lenicka07
23. led 2014

vždycky jsem kojila (a kojím), tak jak dítě vyžaduje - to se týká jak intervalů, tak množství mlíka, tak střídání prsů. Holka většinou pila z jednoho a z druhého se jen napila trošku na žízeň, kluk od malička pije rovnoměrně z obou (sám se pustí, odvrací se a když mu nabídnu druhé tak se hltavě přisaje). Přibírání u obou bez problémů, kluk ze začátku trochu ublinkával, resp. se mu vracelo mléko do pusy, malá zas mívala tu škytavku.

leni84
23. led 2014

Ahoj, já jsem měla od začátku kojení dost mléka a dcerce vždy stačilo pít jen z jednoho. I když jsem jí ze začátku nabízela i z druhého, tak už nikdy nechtěla, takže jsem to takhle praktikovala po celou dobu kojení. Ale řekla bych, že tohle je hodně individuální..hodně žen střídá prsa i několikrát během jednoho kojení a někdo kojí od začátku jen z jednoho..Takže tohle si dělej tak, jak to miminku i tobě vyhovuje. Škytka a ublinkávání je normální - zvlášť v šestinedělí..Co se týká přejedení..Logicky bych si myslela, že i miminka mají záklopku, a když už mají dost, tak jíst přestanou..🙂

missymici
23. led 2014

Střídala jsem prsa u jednoho kojení jen malokdy.Jedno kojeni z jednoho,pak druhe kojo z druheho.Stridala jsem je jen spiš kvuli sobe,kdyz jsem citila ze se tvoří malo.škytavka je normalní,mala ji mela taky po kojení,ale ne pokazde.Bud pije rychle,nebo hodne.Ale to cas "vyleci ".

dezyre
23. led 2014

určitě jedno kojení jedno prso, druhé kojení druhé prso. Pravděpodobně ublinkává z toho,že se přepije toho předního řídkého mlíčka. Když pije z jednoho, tak si vytáhne i to hustější..

lena27
23. led 2014

koj jen z jednoho, přední mlíko je na žízeň a zadní pro nasycení

kubaka
24. led 2014

Záleží jen na chuti. Nechat vypít jedno prso úplně, tedy vytáhne i zadní tučné, syté - až ho pustí a pak nabídnout to druhé, z něhož vypije jen přední řídké mléko jako na zapití. Při dalším jen vyměnit prsa, aby se dotvořilo mléko. Mimino se nepřejí. Vypije kolik chce. Tak prostě ublinkne. Časem vyzraje, bude pít jinak a nebude blinkat.

lamarika
24. led 2014

Pokud ti můžu poradit, tak vše okolo mimča dělej tak jak ti našeptává tvoje hlava a srdce. Na nějaké tabulkování jako zde píšou holky - koj z jednoho prsu, musí to mimču stačit atd. se vykašli 😉 Pokud mimču vyhovuje víc kojení z obou prs, tak zvesela do toho. Tvorba mléka se tomu přizpůsobí 😉 Ublinkávání a škytání je normální 😉

První dvě děcka jsem kojila z obou a posledního z jednoho. Prostě tak jak chtěli a byla to dobrá volba 😉

katyxq
24. led 2014

1) Záleží na konkrétní dvojici maminka miminko - někdo kojí z jednoho a další kojení z druhého, někdo kojí vždy z obou (jako třeba já), ani jedna možnost není špatně 😉. Pokud je správná technika kojení, miminko má s maminkou hodně kontaktu, idéalně se nepoužívá dudlík, přejíst by se nemělo.
2) Ublinknutí není nic nenormálního, pokud dítě nemá nějaké zdravotní problémy, netrap se tím, nejlepší je kojit co nejčastěji.
3) Zapomeň na časové harmonogramy, řiď se podle potřeb miminka, podle jeho projevů u kojení (jestli saje efektivně, jen dudlá, jak reaguje na stlačování prsu, pokud už jen dudlá, jestli po stlačení začne pít, jestli se ke konci pití rozčiluje ....).
Koukni třeba na www.kojim.cz nebo www.mamila.sk (v právem sloupci máš Striedanie prsníko, Reflux a grckanie), tam najdeš o kojení spoustu informací 🙂.

nogi
26. led 2014

naprosto souhlasim s @kimby , prvni mleko je na zizen a zadni na sytost,kojit z obou je az moc teda pokud nema maminka slabe mleko,protoze i to je mozne. Pak neni divu ze se miminko hodne ublinkava kdyz je prepite.

gintare
26. led 2014

Oba kluky jsem kojila a kojím z obou - sami si to vyžádali (a jak jsem se v prvním těhotenství podivovala větičce z příručky vzp "některé děti vyžadují kojení z obou prsou" 🙂 ) Prospívá výtečně, ublinkává jen málo, k zadnímu mléku se určitě dostane. V téže brožurce psali, že ani rychleji přibírající děti nemají být v kojení nijak omezovány (ani v délce, ani frekvenci), přejíst se nemůžou, MM nemá žádné "prázdné kalorie. I mně kojení z obou prsů vyhovuje - nestane se, že by třeba v noci jeden prs zůstal při delší pauze přeplněný. Ale každý jsme jiný - i mimi i mami.