Může se pít burčák při kojení?

zurkova
30. zář 2011

Rádi si s manželem dáváme burčák, ale teď, když mám dvouměsíčního mrňouska tak nevím, jestli můžu. ☹ Jednou jsem si dala 2 deci a malý spal jak zabitý a to jindy tak nespí 🙂, tak řeším dilema, jestli se může pít v malém množství nebo ne?

janca_dobi
30. zář 2011

Taky pořádně nevím, ale minulý týden na vinobraní jsem neodolala a párkrát si cůcla. 😀

ja.na81
30. zář 2011

Tak ja dokud jsem plne kojila tak jsem si nedala zadny alkohol. Ani kapku. A pozdeji jen malinko a zcela vyjimecne.

camelinka
30. zář 2011

ja si letos tez doprala ( o mnoho min litru nez obvykle) a nikdy malou nic netrapilo, sice byla kazdou chvili pos.... az za krkem az to plina nebrala 😀 ale spokojena jak zelvicka, zadne boleni nic 😉 😉

kalerat
30. zář 2011

Já bych se burčáku nebála. Taky jsem si ho při kojení dala -)

adelkav
30. zář 2011

Já si nedávno taky dala pár skleniček a malému to rozhodně neuškodilo🙂

pusolamy
30. zář 2011

minuly tyden jsem mela taky asi dve sklenky a je pravda ze mala pekne spala 😀 ale jinak nic. obcas si dam i vecer frisco kdyz vim ze se mala budi az okolo pul ctvrte a ja ho vypiju hned co ji dam spat cca v pul osme, nekde jsem cetla ze po prilezitostnem poziti maleho mnozstvi alkoholu ( co je to male mnozstvi? 😀) by se nemelo nasledujici dve hodiny kojit

pelenka
30. zář 2011

PA nám říkala, že pokud nakojíš, dáš si sklenku nebo malý pivo a kojíš až za 2 hod, tak není problém, tak na zdraví🙂

kay
30. zář 2011

ahoj já sice už nekojím plně, ale myslím, že ot opravdu neuškodí, není to žádný tvrdý alkohol a pokud si dáš sklenku (myslím, že ti to bude stačit pokud to bude kvalitní burčák 😀) hned po nakojení před spaním, tka s enic neděje..

pantomima
8. říj 2011

taky si dávám a na malém nic nepozoruju 😉

gecko
8. říj 2011

V malém množství prospívá mamince i dítěti, strach není na místě. 😵

zlatouch
8. říj 2011

Neřešim jestli může nebo nemůže, pokaždé se dočteš něco jiného...Přistupuju k tomu selským rozumem, burčák má alkoholu asi jako pivo, ne? Prostě malinko, jednu desítku si dopřeju (v létě hodně Staropramen Cool, má jen 2%), dvojku vína taky, burčáku trochu víc...s tím, že se snažím pít hlavně až po posledním večerním kojení, pak je šance na delší pauzu (ovšem není vyjímkou, že si pak madam vzpomene, že by si ještě dala...) a opatrnější jsem byla u malého mimi - přeci jen necelá tři kila nebo současných 7 a půl je docela rozdíl 🙂 Já obě dcery zvykala už během těhu a zatím nepozoruju žádné následky 😉

maladama
8. říj 2011

někde jsem teď četla, že mateřské mléko má stejný obsah alkoholu, jako krev. Tedy když se matka echt ztříská a bude mít 2 promile, tak budou dvě promile i v tom mlíce - což je půlka obsahu alkoholu v nealko pivu (to má do 0.5%), a z toho se nikdo neopije.
Což teda samozřejmě nikomu nedoporučuju a sama za sebe bych určitě dodržela ty dvě hodiny pauzu před kojením a alkoholu jen max. tu jednu jednotku (tzn. 1 sklenka vína, 1 pivo nebo 1 panák) a výjimečně.
Jenže mě na náladičku teď stačí i půl deci vína po večeři, co jsem si onehdá dala s manželem 🙂

kalo
8. říj 2011

maladama To je pěkná blbost, co si napsala s těma promilema a nealko pivem 🙂 ještě jednou si to přečti 🙂 😉