Může týdenní přestávka v kojení zastavit laktaci?

sartina
8. čer 2013

Ahoj holky, kamarádka chce jet na dovolenou bez mimi - ta její je je o něco starší než moje, má 4 měsíce. Ona plněkojí a plánuje, že do zásoby odstříká mléko, které bude její malé dávat hlídací babička, a že ona bude u moře odstříkávat. Myslíte, že to může mít vliv na tvorbu mlíka? Nemůže takhle přijít o mlíčko? Já nevím, co jí na to říct... Myslíte si, že je to v pořádku? Díky za všechny názory 🙂

2hanah
8. čer 2013

Podle mě to není dobrá cesta, může o mlíko přijít, ale jestli ho má dost, tak ten týden asi s odstříkáváním vydrží, ale jak bude mlíko skladovat a převážet? A hlavně si rozháže režim plnění prsou, aby pak neměla mléka málo nebo moc až se vrátí. Spíš mi přijde divné, že jede k moři od tak malinkého mimča, které plně kojí, já si každé mimčo chtěla užít, no ale každá jsme jiná, tak ať se dovča vydaří.

mirusak1
8. čer 2013

Fúú, tak to by byla otázka spíš na laktační poradkyni, ostatní tady můžeme napsat jen názor, ale ten asi moc směrodatný nebude... Ale já osobně bych to určitě neriskovala... Navíc moc nerozumím mamince, která nechá doma čtyřměsíční miminko a odjede na dovolenou... Vždyť to moře tam bude i příští rok... No nic, to je jen můj pohled...

terkaz
8. čer 2013

Nechapu....Podle mne, pokud je schopna nechat tak male miminko u babicky a uzivat si nekde dovolenou, zrejme ji asi nebude ani vadit, kdyz treba prijde o mliko. 😒

abigail1
8. čer 2013

Vliv na tvorbu mlíka to mít může, ale nemusí. Důležité je odsávat často, třeba i v noci, aby si udržela laktaci. A pořídit kvalitní odsávačku (třeba Medela, Avent). Je spousta maminek, které svoje děti nemohly z nějakých důvodů kojit a tak mléko odsávaly. A šlo to.
Ale taky mě zaráží, že odjíždí od takového malého miminka na dovolenou...

duracell79
8. čer 2013

😨 Tak to opravdu nechápu... Já bez malé nevydržím ani pár hodin a na týden?? Promiňte mi tu otázku ale, CO TO JE PROBOHA ZA MATKU?? O mléko přijít může a nemusí, ale když nemá strach o své dítě, tak nechápu strach o mléko. Opravdu jsem trochu mimo 😖

andelka
8. čer 2013

že je střelená. Buď nikam nejedu a počkám až bud emalá větší, nebo beru dítě s sebou. Takhle to můžou být akorát komplikace pro obě.

maudn
8. čer 2013

já bych se na dovču vykašlala a jela do tuzemska i s mimčem, o mlíko asi nepřijde, ale mimi pak může pak mít problémy s přisátím a odvyknutím od prsa

salomee
8. čer 2013

Pokud by fakt poctivě odsávala, stejné intervaly a množství, co nakojí, tak by to jít mělo...ale na dovče..pochybuju..Může být problém se zánětem, nakonec může trávit dovču v horečkách...ale taky si neodpustím poznámku, že si neumím představit být bez m malého, mám třeba všeho dost a strašně toužím ho někomu aspoň na tři čtyři hod. šoupnout..ale týden neexistuje, mívám často zle sny, že je O. někde beze mě a nemá tam svoje mlíčko a nikoho, kdo by ho znal a věděl, co chce.no děs.
Prý to tak zařídila přírodapomocí hormonů, aby máma nemohla být bez mimča..myslím, že ji samotné by se hned stýskalo.....?

leeena_4
8. čer 2013

Pokud bude často odsávat, o mlíko nejspíš nepřijde. Ale s největší pravděpodobností dítě, které bude týden na flašce už prs bude odmítat. Zvykne si na pohodlí a nebude sát. Takže podle mě konečná s kojením. Ostatní komentovat vůbec nebudu.

zamilovanadonej
8. čer 2013

Stejně je to dovolená o ničem, co např. 3 hodiny odsávat, já bych nejela ani zadarmo 😒

teerka
8. čer 2013

asi o mléčko nepřijde, pokud bude pravidelně odsávat. Asi bych ji nekritizovala, hold příroda nadělila každému jinou porci mateřské lásky. Zaplať pán Bůh, že i já patřím do oné většiny 😒

dana3262
9. čer 2013

O mliko asi nepřijde. A i kdyby se laktace snížila, tak asi nebude problém se znovu rozkojit. Spis by si mela pořídit Calmu (lahvicka pro kojene děti) jinak se ji dítě odstavi. Znám matky, které prostě jedou bez děti na dovolenou..dnes je asi takova doba.. ja si to tedy neumím ani představit, ale ja si casto připadám v těchhle věcech jako opice mezi lidmi 😅

evcounek
9. čer 2013

já jen odstříkávala. Malý nechtěl z prasa (buď mám malé bradavky nebo on neuměl pít z prsa. z flajdy dalbal jak kdybych ho mořila hlady 😀 ) prvně jsem nechala malého asi ve 2měsících u babičky (asi mě tu ukamenujete) ale vůbec jsem si ten den neužila. Jeli jsme s manžou na nějaký had a zámek a já byla myšlenka úplně jinde a volala snad 3x do hodiny jestli je vše v pořádku. Musím se přiznat že za ty 3 roky a fous jsem byla většinou s ním. pokud jsme jeli sami tak max na 3 dny (1x za rok) a já byla myšlenkami pořád s ním (jestli se mu nestýská, má co papat, mají ještě plínky a čisté oblečky...) musím napsat že malý byl vždy s babičkou a dědečkem (moji nebo manželovi rodiče) a já dostala pokaždé vynadáno, že jsem hrozná, že mu přece nebudou nijak ubližovat a trápit hlady, ale co se dá dělat prostě už jsem taková a když někdy jedeme bez Lukči tak jsem nesvá a všude ho hledám 😀
tak že za mě já bych nikam nejela né z důvodu, že přijdu o mlíčko, ale proto že bych nemohla nechat miminko tak dlouho samotné ☹

llluckaaa
9. čer 2013

Tak to vezmeme postupně 😉
1. Nemá jistotu, že se jí povede do té doby odstříkat tolik mléka. Vychází to na 7 litrů a někomu může hodně dlouho trvat, než takové množství nasbírá.
2. Nemá jistotu, že dítě odstříkané mléko vezme - ono po zmražení a rozmražení chutná jinak než čerstvé a dítě se musí naučit tahat z flašky 😒
3. Neumím si představit, že bude na dovolené každé 2 - 3 hodiny odsávat, a to i v noci. A jinak u hodně lidí se s odsáváním snižuje množství natvořeného mléka, takže o něj může přicházet.
4. Týden je docela dlouhá doba na to, aby si dítě zvyklo na lahvičku a pak odmítlo pít z prsa.
5. Jestli někdo chce jet na dovolenou a nechat doma takto malé dítě, tak je to samozřejmě jeho věc. Já bych si ji ale neužila a pořád bych musela myslet na to, co se děje doma 😒

marakuda
20. čer 2013

Vzhledem k tomu, že doporučená doba kojení je 6 měsíců dle alergologů, proč by nejela pokud má hlídání. Kecání laktačních poradců o tom, že se dítě po nakrmení z lahve nepřisaje k prsu je nehorázný plk. Mnoho matek to používá často a bez jakéhokoliv následku na přisátí k prsu. Všechny kojící dámy se podívejte na televizní pořad Klíč z 27.102012 a třeba i pochopíte co to vlastně kojení je a co může způsobit.