Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Může usínat vyčerpáním z hladu?

bednaluca
30. lis 2016

Přeji pěkný den-bojuji s kojením..dcerka má 3,5 měsíce-doposud plně kojena.. začla odmítat prsa, u toho hrozný řev, přestala správně přibírat.. Buď méně mléka, nebo pomalejší tok..do toho má přijít menstruace a byla včera očkovaná..
Kojím nadále, v noci a dopoledne se to většinou dá.. Dělám vše pro podporu laktace, zkoušela jsem kojit cévkou s odstříkaným mlékem..Zkoušela jsem i umělé mléko lahví-lahev nezvládá vůbec, neumí se k ní přicucnout-dáví se i tou novorozeneckou..

Dnes byla kojená ve 3 ráno, vše super..pak v 7, taky vše super (to dala cca 170ml).. v 10:00 dala jen 100 ml a se strašným křikem.. Pak se šíleně pokadila (včera nic, takže jsem byla ráda..) Po sprše se pokadila znova.. Nevím, jestli to může být tím umělým mlékem, co jsem se do ní snažila dostat? Bylo to ale včera večer a pochybuji, že vůbec něco vycucla..Jde mi hlavně o to-od mala měla trable s usínáním a trvalo to hrozně dlouho..kolotoč, šum, písničky.. Dnes po ranním kojení vytuhla sama od sebe, spala asi 1,5 hodiny..Myslela jsem, že je to tím, že je spokojená a najedená.. Po dalším kojení a tom totálním pokadění usnula ale taky.. Dvakrát fňukla, dostala cumel a spí klidně..

Chci se tedy zeptat-myslíte, že by mohla spát vyčerpáním? Z hladu? Že je tak slabá, že nemá sílu?
Nebo se potřebovala jen pořádně vyprazdnit? Že by jí těch 100 ml stačilo?

Ráno byla samý úsměv, pláč přišel až tak v polovině jídla po té desáté hodině..
Případně prosím i o vaše rady a zkušenosti s trablema a bojkotem kojení..
Předem moc děkuji za vaše odpovědi..

tak2014
30. lis 2016

moje malá nikdy nevypila víc než 100ml naráz... bojkotem jsme si také prošly, trval max tři dny, pak se to zase ustálilo. navíc může být spavější kvůli tomu očku...dala bych tomu dva dny, pokud se to nezmění, zkusila bych zavolat doktorce

bednaluca
autor
30. lis 2016

@tak2014 už jsem nás objednala na příští týden na převážení.. prso začla odmítat nenápadně už před měsícem..myslela jsem že je to bolení bříška..to ji totiž trápilo taky..teď až to vygradovalo natolik, že to přerostlo v bojkot.. zkouším odsavat i odstříkávat, ale mám "odsání vzdorná prsa" prostě to nejde a bolí-přitom mléko šplíchá na všechny strany... takže nezbývá než doufat, že to přejde..

bachovy_esence_poradna
30. lis 2016

@bednaluca umělé mléko je pro střeva úplně něco jiného... je tedy hodně časté, že po UM nastanou změny a buď může být lehká zácpa nebo naopak se vyprazdňování zintenzivní než si střeva zvyknou...
nepřisuzovala bych usínání vyčerpání z hladu, spíš půjde o změnu stravy a také může jít o únavu po vyprázdnění

jinak 100 ml není malá dávka... ale samozřejmě záleží na tom kolik dcerka váží a jakou má také stavbu těla, jak vypadá...

bojkot může souviset s menstruací, s očkováním, ale i s růstovým spurtem apod.

jakou máte odsávačku? ... výborná je Medela, elektrická... dá se i půjčit...
a prsa je dobré nahřívat (teplá sprcha, nahřátá látková plenka) a také masírovat, dostatečně pít, ideálně před kojením teplý nápoj...

vydržte v klidu, psychika dělá u maminky i dítěte hodně... jinak na spaní je možné namíchat Bachovy esence na míru... umí také podpořit klid a regeneraci, které jsou zásadní pro kojení a ovlivňují i trávení děťátka...

bednaluca
autor
30. lis 2016

@bachovy_esence_poradna
s bachovkama mám super zkušenosti 🙂 pro malou mě ale nenapadly..
Mám ruční odsavačku, nechtěla jsem zpočátku investovat, když jsem nevěděla zda bude co odsávat.. malá je suprově stavěná, přibírala nám půl kila za 14 dní.. takže to snad hlady nebude...
moc děkuji za podporu!

Sem začni psát odpověď...

Odešli