Můžu Ibalgin, když kojím?

shine2015
19. led 2016

Holky mam dotaz. Muzu ibalgin kdyz kojim? Mam jit na planovany vykon,ktery uz tzv hori a vim,ze to budu muset brat leky od bolesti. Mam 3mes miminko. Muzu brat ibalgin na stridacku s paralenem? Lekar mi tvrdi,ze muzu...na netu jsou nejake studie,ze ibalgin prechazi do mleka v minimalnim mnozstvi - nejak 0,0008%.... Pocitam,ze ho budu brat tak cca 3dny urcite. Co myslite nebo jake mate zkusenosti? Popripade muzu nekam zavolat,kde mi poradi zda ho muzu brat nebo v jakem mnozstvi?? Rada bych byla co nejsetrnejsi k miminku,zbytecne ho brat nechci....

eficenka
19. led 2016

@shine2015
po prvním porodu jsem měla zánět v prsu, brala jsem ibalgin 3 dny po 4 hodinách ( horečky přes 39C a zánět a bolest) kojila jsem normálně a dcerka je normální. doporučila mi to tak gynekoložka 🙂

shine2015
autor
19. led 2016

@eficenka diky moc za odpoved. Jsi me uklidnila trosku.... 😉 maly ma 6 a pul kg urcite...tak jsem si rikala,ze to snad bude ok. Prostridam ibalgin a panadol....a nejak to snad zvladneme. Jeste jednou moc diky!

verka4d
21. led 2016

Poslechla bych doktora. Když říká,že je to v pořádku,tak bych mu věřila. Pokud bych chtěla mít opravdu jistotu,zeptala bych se nezávisle na sobě několika doktorů a pokud se všichni shodnou,není co řešit. Ale je to zvláštní,já jsem v době kojení taky potřebovala brát léky od bolesti a tak jsem volala pediatričce. Ta mi zas řekla,že ibalgin ne,maximálně paralen. Tak fakt nevím...

michaelka83
21. led 2016

Ibalgin 400 můžeš brát při kojeni 3krat denne az 10 dni. Mela jsem Velké problémy se zády a musela jsem ho brát. Zjišťovala jsem si to na stránkách Suklu, u obvodaka i pediatry. ☺