Můžu opakovaně ohřívat mateřské mléko?

lumat
31. kvě 2011

Ahoj holky, prosila bych vás o radu názor, zda se může opakovaně ohřívat mateřské mléko. Naše malá nechce pít s prsa, tak odstříkávám a krmím z lahve. Mlíčko jí ohřívám ve vodní lázni, voda se nevaří, tak snad to dělám dobře. Jen občas se mi stane, že po 3 hodinách ohřeju a slečna nechce papat, a chce až za hodinku, tak to ohřívám znovu. Mlíčko nemění chuť ani barvu (podle mého posouzení). Může se tedy MM vícekrát ohřívat? Díky za radu. 🙂

margeta
31. kvě 2011

@lumat Nemá se to dělat, ale ohřívala jsem MM i umělé. Ohřívám v mikrovlnce, flaštičky myju až večer. U prvního jsem vylívala a neohřívala, jak byl starší, tak jsem slevila a u druhého už jsem to tolik neprožívala. Ale flaštičky mám celý den v lednici. Vyndavám jen na jídlo.

lumat
autor
31. kvě 2011

To že se nemá ohřívat opakovaně UM to vím, to bych ani nedělala. Ale laktační poradkyně mi říkaly, že se MM může slívat, tak aby bylo větší množství. Protože já neodstříkám vždy plnou 1 dávku, takže prý slívat ano, to prý se s MM může. Ale na opakované ohřívání jsem se nezeptala. Malá z té lahvičky vždy nic nevypije, tak jí to nabízím a když nechce, dám to zpět do lednice a ohřeju až když chce jíst. Tak nevím, zda dělám dobře. Když mi v lahvičce po vypití něco něchá, tak to samozřejmě vyleju, to už neslívám. Jedná se mi skutečně o to opakované ohřívání té lahvičky z které mi nic nesní.

moudivlacek
31. kvě 2011

ja bych teda opakovane neohrivala, podle me je jedno zda je to MM ci UM

janocka
31. kvě 2011