Můžu přijít o mléko, když syn (3měsíční) spí celou noc?

lsx
11. lis 2012

Ahojte, mám dotaz. Malej už prospí několikátou noc uplně v kuse. Dřív jsem měla k ránu prsa nalitá a bolavá, teď už ne. Nemůžu přijít o mléko? Nebo se tvorba MM pouze upravila pro jeho potřebu? Díky

dana3262
11. lis 2012

@lsx ja myslim, ze o Mleko neprijdes, ale bude ho méně, pak poznas, jestli mu bude přes den stačit a kdyz ne, tak Muzes v noci odsat.

monika6e
11. lis 2012

Jsem laktační poradkyně - ne nemůžeš přijít o mlíčko. Ani bys ho neměla mít přes den míň. Cca 1-2 dny trvá, než si prsa zvyknou na to, že miminko v noci nepije. Tak prostě v noci nebudou mlíčko na krmení tvořit. Takže "bé" je správně - tvorba MM se pouze upravila pro jeho potřebu. Buď ráda, že prsa nalitá nemáš. Navíc - nevím, jak "staré" máš dítě, ale - čím starší a čím dýl budeš kojit, tak pak už vůbec nebudeš mívat prsa nalitá. A pokud by si prcek náhodou vzpomněl, že chce zase v noci baštit, pak se prsa znovu nastartují a cca do 1-2 dnů bude opět mlíčka hafo. Je to vymakanej systém 🙂

verbalinka
11. lis 2012

Ne, neprijdes. Syn spal celou noc a kojila jsem rok. Jako maly spal 8-10h v kuse, ale od cca 6mesice se jednou budil. Akorat jsem nekdy mela prsa nalita a v noci odsavala. A pres den casto kojila. Takze 1x v noci odsaj (staci trosku) a ver, ze bude mlika dostatek 😉

verbalinka
11. lis 2012

@lsx jak pise @monika6e - mlika bude akorat 🙂

monika6e
11. lis 2012

@verbalinka je zbytečný v noci odsávat, pokud prsa nemá nalitá. To se dělá v případě, že jsou prsa nalitá a maminku to obtěžuje, pak je vhodné odstát si, ale jen malinko - do úlevy. Jinak všechno nechat na přírodě 😀

lsx
autor
11. lis 2012

@monika6e
@dana3262
@verbalinka Moc děkuju za info. Tak to jsem klidnější.

lsx
autor
11. lis 2012

@monika6e Přesně jak píšeš, měla jsem pocit na prasknutí jen tak ty dvě rána, i mě ta bolest budila ze spaní. Teď už je to v klidu.
Jinak malýmu jsou 3 měsíce (viz nadpis) 😉
Ještě jestli můžu mít dotaz, tak Jára má už víc jak měsíc nazelenalou vodnatou stolici. Výtěry mu dr. dělala a vše ok. Prý to může být tím, že přes den často pije a je přepitý předního mlíka. Prospívá víc než dobře. Myslíš, že je to pravda? Dřív mě to znepokojovalo, teď už jsem si na to zvykla. Průjem to není, je to jen 1x denně.
Díky

asaka
11. lis 2012

take jsem to tak mela, syn spal od 3m 13h v kuse ( zacal se pak zas budit nad ranem v 5-6i mesicich, to uz byl obrik a mliko mu na celou noc nestacilo)
Take jsem se nejdriv modlila aby se uz probudil, prsa rano jak koule, pozdeji uz to tak hrozne nebylo. Plne jsem kojila 6.5mesice, az v 10i mesicich se podarilo jedno kojeni plne nahradit prikrmem a kojit jsem prestala v necelych 2 letech. takze neboj, prsa akorat upravily tvorbu mleka dle potreby 🙂 Hlavni je, ze mimi prospiva, mne nejdrv sestra u dr, pote co se ptala na nocni interval a sla malem do kolen radila, at malyho v noci budim, ale pak usoudila, ze kdyz ma ve 3m 7400g, ze to fakt nebude nutny ;))) Tak kojeni zdar! 🙂

monika6e
11. lis 2012

@lsx jj, přesně tím to může být. Ne vždy je zelená stolice virová a ne vždy je hladová 🙂 Může to být i z toho předního mlíčka. Takže pokud je spokojený, prospívá a nic mu není (navíc výtěry máte negativní), pak bych se tím absolutně netrápila 🙂