Můžu v těhotenství dostat injekci na umrtvení (zubař)?

janulle22
27. srp 2008

ahojky mam hrozny trauma ze zubaru,ale chtela by sem miminko tak by me zajimalo jestli mimuze zubar v tehu dat injekci na umrtveni zubu?diky

katuska23
27. srp 2008

janule zkus si zadat do vyhledávače zubar a ono ti to najde diskuze kde se o tom mluví.

katuska23
27. srp 2008

v sekci těhotenství je diskuze zubar a tehotenstvi

janulle22
autor
27. srp 2008

oki dekuji...zkusim pohledat...

hary
27. srp 2008

Janul, jen ve zkratce. Injekci na umrtvení ti dát může, jak si asi myslíš, že chodím k zubaři??? 😀 😀 Měla jsem jich za těhu několik a je to ok. Dávali mi nějakou lepší, prý si jí nechávají na těhulky a na citlivější, tak nevím, ale injekci mít můžeš v pohodě 😉

rioko
27. srp 2008

taky mi říkala doktorka, že injekce na umrtvení není problém u zubařky - zatím jsem to nepotřebovala

ivulla
27. srp 2008

Zkus diskuze, ale já jsem byla objednaná k zubařce na vrtání zubu až do nervu, takže s umrtvením a mezitím jsem otěhotněla... 🙂 Tak mi řekla, že mi to umrtvovat radši nebude a udělá to bez umrtvení jen povrchově a pak budu muset přijít ještě jednou 😉 Asi je to lepší neumrtvovat... 😎

hary
27. srp 2008

Mně to řekli dva zubaři nezávisle na sobě, že injekce vůbec neškodí. Takže toho bych se nebála, jsou to zubaři, kterým fakt věřím. Já si totiž bez injekce vrtat nenechám 😀 😀 😀

rioko
27. srp 2008

mě to řekl přímo gynekolog, takže tomu taky věřím, že injekce neškodí

petronelie
27. srp 2008

Injekce do zubu působí pouze lokálně....tzn. v místě umrtvení, nekoluje v těle krví. Můj zubař chtěl potvrzení od gynekologa,ale obecně to není vůbec problém. Na internetu se bohužel kolikrát píšou nesmysly.Takže lepší zajít k zubaři a dostat injekci na umrtvení než tam nejít vůbec a nebo než vydržet bolest bez umrtvení. To pak v těle vzniká adrenalin, který je pro mimčo horší než injekce!!! Taky jsem to zjištovala, protože mě zuby v těhu trápí celkem dost. Ani plombování není problém, ani trhání. 😉

campi
27. srp 2008

Toto píše chytrá Kniha o těhotenství a porodu:
"Neoprávněný strach z následků injekce lokálního anestetika často nemá jen budoucí maminka, ale i zubní lékař. Samozřejmě platí, že byste se v těhotenství měla vyhnout jakémukoliv nadbytečnému přijímání léčivých přípravků včetně lokálních anestetik a dalších. Neznamená to však ošetřovat ženu bolestivým a trýznivým způsobem. Stresová reakce při bolestivém ošetření může mít mnohem závažnější vedlejší nežádoucí účinek, než má vliv malého množství lokálního anestetika. Dnešní injekční přípravky používané ke znecitlivění jsou z hlediska vlivu na vyvíjející se zárodek a plod velmi bezpečné a doposud nebylo po jejich podání popsáno žádné poškození budoucího novorozence. Také přísadu adrenalinu v lokálních anestetikách je možné použít ve všech stádiích gravidity."

janulle22
autor
27. srp 2008

a kolik co stoji...?bila plomba a tak...?hledlaa sem na netu ale nic sem nenasla...:(budu to muset teda stihnout ne zacnem s miminkem ale tech penez...:(

hary
27. srp 2008

Injekci máš hrazenou pojišťovnou a jinak si myslím, že u každého zubaře je to jiné. To si budeš muset zjistit u toho svého, ale jdi si co nejdřív, já si zuby ze strachu zanedbala a teď toho lituju 😒 . Ale už to mám téměř v pořádku, jen zbytek už necháme až po porodu. Fakt nečekej a jdi!!!

alyssa.anna
1. únor 2014

Tak já jsem si o inkejci proti bolesti ve 30tt říkala, ale zubařka mi řekla, že těhotným injekce zásadně nedává a nedoporučuje to

gepe
1. únor 2014

Zubari vetsinou zakroky odkladaji v tehotenstvi az na dobu po porodu. A ja je chapu.

lenkaef
1. únor 2014

@janulle22 Já byla ve druhém měsíci a zubař byl akutní.Injekci jsem dostala,zubařka byla informovaná o mém stavu a vše v pohodě.:o)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru