Můžu ztrácet mlíko, když zajdu 1x týdně cvičit?

luckakaja
19. lis 2014

Ahoj, ani tak nechci zhubnout jako spíš vypnout a chvilku dělat něco jiného...mám 8 měsícční holčičku, kterou stále kojím, tak by mě zajímalo jestli se mi může ztrácet mlíko, kdybych jednou týdně zašla na půl hodky nba cvíčo - kruhový trénink - lehce, zvolna...jak říkám spíš trochu vypnout psychicky...máte zkušenosti?

fifina86
19. lis 2014

@luckakaja od ukonceneho druheho mesice dcery jednou tydne chodim behat.Od ukonceneho tretiho mesice chodim k behu jednou tydne na kruhovy trenink.Zacinala jsem opatrne,ale ted uz jdu na maximum.Male to nevadi,kojeni to nijak neovlivnilo 😉

mon_88017
19. lis 2014

Podle mě záleží, kolik máš "zásob", já cvičit nechodím, udržuju se dlouhejma vycházkama v terénu, zhubla jsem všechno (a dvě kila k tomu jako bonus) a mlíko prostě dochází, tělo nemá z čeho brát. Pokud to cvičení nebudeš přehánět, tak se asi nic nestane.

blondynka400
19. lis 2014

@luckakaja na začátku kojení u první(cca tak do 6m) mi vždy přišlo, že po dobu cvičení se mléko jakoby přestalo tvořit. Bylo to fakt viditelné, ale s laktací celkově to nic neudělalo a mléka bylo dost (cvičila jsem každý den a poměrně hodně intenzivně). U druhé už jsem to flákala, tedy spíš nebylo tolik času, ale i tam jsem po dobu cvičení zaznamenala nižší tvorbu mléka. Po tom půl roce mi přijde, že je laktace už natolik ustálená, že s tím cvičení ani nehlo.

elielizabeth
19. lis 2014

Mohla bych se zde také zeptat? Já začla cvičit denně asi po 5 měsících a syn mi po týdnu řval hlady, takže jsem hned přestala a to mi to mlíko předtím teklo proudem, až se dusil. Mlíko se mi pak zase začlo tvořit. Koncem ledna bude mít rok, ale zatím stále kojím, myslíte, že můžu skusit zase začít cvičit? Potřebuju shodit břicho po 2 císařích ☹

hanivasi
19. lis 2014

@luckakaja já cvičím od porodu, a to ne jen tak lehce. Teda teď už lehčeji, to ano. Tak 2x týdne půl hodinky. S mlíkem jsem problém neměla. Jen jednou to malýmu přestalo stačit na noc, ale to je věkem.....kojím plně dál. Večer k tomu má jen nášup kaši. Určitě si nenech namluvit to, že pohyb ti škodí...to je blbost.

V těhotenství jsem přibrala 17kg, za tři měsíce to bylo dole, a to jen tím cvičením.
Pěkně cvič, odpočneš si psychicky.

fifina86
19. lis 2014

@elielizabeth ono cviceni denne neni idealni,telo potrebuje cas na regeneraci.Zkusila bych 3x tydne cvicit a dbala bych na dostatek tekutin a svoji stravu 😉 A taky 10mesicni dite uz ji i jine veci nez materske mleko,ne?Takze o to by to mohlo byt lepsi 😉

elielizabeth
19. lis 2014

@fifina86 no je pravda, že těm tekutinám moc nedám, to je zlé, ale nemůžu si na pití vzpomenout nebo se přinutit více pít. Vlastně jo, mi to vůbec nedošlo, vždyť malej už jí svačinky, obědy, kojím mezi tím trošku a v noci.
Skusím to ob den, potřebuju spíš jen to břicho. Děkuju za nakopnutí 😀

blondynka400
19. lis 2014

@elielizabeth já být tebou bych být tebou to zkusila,nejdřív lehce, ale klidně každý den.... Ale tekutiny musíš doplnit vždy. Já po cvičení do sebe nalila vždy tak litr vody a mléka pak bylo dost. Od toho půl roku dítěte už jsem mohla dělat cokoliv a na laktaci to vliv nemělo....

macek8
20. lis 2014

Určitě, pohyb ti vyčistí hlavu a pokud to nebudeš extrémně přehánět není na škodu. Já po 6nedělce chodila na brusle, pak jsem přidala 20minut běhu a teď chodím i do posilky. Nijak zvlášť se nepřemáhám cvičím aby mi bylo dobře. Mlíčko v pořádku, stále kojím. Malému jsou 3 měsíce pryč a krásně prospívá. Přibrala jsem 17kg a teď už jsem na své váze. Ale pozor prošla jsem si detoxem od Mačingové-můžou kojící i těhotné.

killi
20. lis 2014

@luckakaja já chodila na kruh. tréning, když měla malá asi 6m. Cvičitelka mě od toho hned na začátku odrazovala, že to není vhodné pro kojící. Do mlíka se pak dostává kyselina mléčná a mlíko pak dětem nechutná a může se i začít ztrácet mlíko. I přesto jsem chodila, ale po 4 návštěvě jsem toho musela nechat pač jsem měla mín mlíka a malá pak během kojení hrozně plakala asi ji to mlíko nechtnalo. 😒 cvičím lehce doma. 😉

frantiska85
20. lis 2014

Je to individuální. Já začala běhat 5 dní po porodu a kojila jsem bez problémů 14 měsíců. Mléka bylo hrozně moc a úplná smetana.

luckakaja
autor
20. lis 2014

Děkuju za vaše zkušenosti, půjdu to zkusit, potřebuju "vypnout" :D