Na víkend pryč. Přijdu o mlíko?

tttynka
23. dub 2016

Ahoj všem chtěla bych se zeptat.V srpnu potřebujeme s manželem odjet na víkend pryč a Matějovi bude jedenáct měsíců, pořád kojím, ale bojím se že v Srpnu až na víkend odjedeme přijdu přes víkend o mlíko a nebudu moct už kojit tak se rozmýšlím jestli vůbec jet.Máte s tím někdo zkušenosti?Přijdu o mlíko nebo se to dá udělat abych o mlíko nepřišla a potom kojila pořád dál?Děkuji za odpovědi

katyxq
23. dub 2016

Nevím důvod odjezdu, ale takhle malé dítě bych na tak dlouho neopustila, i kdyby kojené nebylo. Vzala bych ho s sebou nebo nejela. Ale pokud budete od sebe ty dva dny, budeš muset odstříkalvat, dítku nejlíp nedávat láhev (ale hrnek obyč třeba), ale i tak není jisté, jestli pak kojení nebude odmítat.

naomi6
23. dub 2016

Proč bys přišla o mléko? Odstříkávej, prsa se ti budou stejně nalévat, takže nic jiného ti nezbude. Jedenáctiměsíční to krásně zvládne. Já jsem kojila do dvou let a také jsem párkrát musela odjet. Užij si víkend a ničeho se neboj. Hodně štěstí

tttynka
autor
23. dub 2016

o to mi právě taky jde aby pak neodmítal prso.nemám s tím zkušenosti tak si jdu pro radu.

tttynka
autor
23. dub 2016

každý na tu dobu odloučení má asi jiný názor, na týden bych meodjela ale dva dny mi nepřijdou tak dlouhé abych musela mít výčitky.

karlajasmine
23. dub 2016

Nevim, v tomto je asi kazde dite jine, tak ti nikdo moc uplne neporadi.. hlavne se jeste do srpna muze dite klidne odstavit samo.. nektere deti se odstavi kolem 1 roku a uz treba ani kojit nebudes.. uvidis.. Pokud na vikend chcete a potrebujete odjet, a budes jeste kojit, tak proste holt budes pres vikend odstrikavat a vnitrne se smiris s tim ze bude treba prso odmitat, az se vratis.. ale to v 11 mesicich neni takova tragedie 🙂

tttynka
autor
23. dub 2016

taky si myslím že to není nic až tak hrozného, ale že bych s toho pak měla radost to taky ne 🙂 Uvidíme jak se kojení vyvine dál to je taky pravda. Nějak mě nenapadlo že taky záleží na mrňousovi jak bude kojení pokračovat 🙂

panickatlamicka
23. dub 2016

@tttynka ja bych se ridila i tim,zda by to moje dite zvladalo po te psychicke strance. Protoze pokud je zvykly se hodne kojit a koji se rad,tak bych se obavala prorvaneho vikendu. Pokud tve dite nikdy nepilo mm jinak nez z prsu,je mozne,ze hlidaci osoba do nej zadne mliko nedostane. Jestli to neni tajny,muzes napsat duvod odjezdu,treba tu ma nekdo podobnou zkusenost a cim vic se dotaz konkretizuje,tim lip se radi.

sara84
23. dub 2016

Nechci vas strasit, ale kol toho 11.m byva dost silna separacni uzkost. Ja mam rocniho kloucka a nemuzu jit pomalu na zachod...kdyz jdu pryc, tak chvili vydrzi a pak zacne chodit po byte, hledat me, volat mamama a za chvili spusti jecak...a kojim teda taky. Ono v tech 7-8m to bylo jeste relativne ok, ted je to mazec :(

tttynka
autor
23. dub 2016

Důvod odjezdu je rodinná a dost osobní záležitost takže to tu zveřejňovat opravdu nebudu nezlobte se. Jo tak to aby ho hlídací osoba vůbec zvládla nakrmit bez řvaní a tý separační úzkosti mě taky dost děsí ale ono je asi moc brzo dělat nějaké závěry čtyři měsíce předem.Může se toho ještě dost změnit.

panickatlamicka
23. dub 2016

@tttynka jj,presne tak,on je do srpna cas. 🙂

olga_
23. dub 2016

@tttynka Je to hodně individuální. U nás by to rozhodně nešlo. Kojím syna napožádání a je to pro něho jistota. Teď už má teda rok a půl, ale i tak bych na celý víkend neodjela. Bez problému beze mě dává celé dopoledne i celé odpoledne a na chvíle, které jsou s kojením spojené pevně (usínání, večer, noc), jsem s ním vždy.
Pokud pojedeš na víkend, tak fakt majzla na prsa, aby z toho nebyl zánět.

tttynka
autor
23. dub 2016

Jo díky za rady ještě to promyslím a uvidíme co bude v srpnu

soyevita
24. dub 2016

@tttynka Asi je moc brzy to řešit,uvidíš v srpnu,co bude 😉