Nadměrné nadýmání a tuhá stolice 6m dítě. Přejde to?

morgan
31. črc 2009

Ahoj,
mám půlročního chlapečka, který trpí nadměrným nadýmáním. Přes den se trochu hýbe takže si s tím celkem umí poradit, ale v noci se často budí, kroutí se, pravděpodobně se to v něm nahromadí a neumí si pomoci, pláče a museli jsme se vrátit k rource, která mu alespoň trochu uleví. Další problém je tuhá stolice (jako u dospělého)....Doktorka nám dala projímadlo, po kterém se mu kaká lepší, ale myslím, že problém to trvale neřeší.
Již cca měsíc nekojím. Pije Nutrilon Comfort (omneo) a k obědu klasika příkrmy. Zkoušeli jsme různé štávy (hruška, švestka, jablko), probiotické kapky, sab simplex, baby calm. Máte s tím někdo zkušenost? Přejde to? Díky

kinsen
31. črc 2009

Ty prdíky nevím, ale na tuhou stolici nám pomáhá Sunarka ovesná s jablky je od čtyř měsíců.

morgan
autor
31. črc 2009

Díky kinsen, zkusím 🙂

morgan
autor
1. srp 2009

Tak nikdo nic dalšího? ☹

miona
1. srp 2009

Morgan nepíšeš jak dlouho tím trpí, ale celkem se nabízí souvislost s přechodem na UM a taky přechodem na příkrmy. Je to po kojení velká změna pro trávicí systém. Určitě to přejde, toho bych se nebála.
U našeho chlapečka byl přechod na příkrmy taky těžký..měl hodně moc tuhou stoličku a kolikrát u kajdění brečel.

morgan
autor
1. srp 2009

miona, díky, s tím kaděním to začalo asi opravdu někdy v té době s příkrmama, i když po první mrkvi kakal kupodivu dobře 😉 ,ale to jsem ještě i plně kojila, takže pak navíc přechod na UM...ale jinak na nadýmání trpěl vždycky hodně, ale to jsem samozřejmě připisovala tomu že je malej a nehejbe se, teď mi přijde, že už by ho to nemuselo tak trápit, ale nijak se to vlastně nelepší, od narození stále stejné nebo i horší...příkrmy má už měsíc, myslíš, že je tedy ještě čas?

tytyta
1. srp 2009

Ahojky,my teda zatím na tuhou stolici netrpíme,ale kamarádka si chválila švestkovou kaši od Nestle 😉 Prý se jí potom chlapeček krásně vykaká.Tak zkuste to nebo i jsem viděla přesnídávku švestkovou od Hippu,tak třeba taky pomůže,je to tam na ní dokonce napsaný 🙂 .

miona
1. srp 2009

Morgan, už si bohužel nepamatuju, jak dlouho to u nás trvalo, ale i kdyby, řekla bych, že je to individuální, některý dětičky na to trpí chudinky víc. Já mám na tyhle problémy švestkajdu, u nás to zabírá. Přemýšlím co ještě projímá..nějaký lactobacilus nebo něco takovýho..mohli by ti poradit v lékárně.

morgan
autor
1. srp 2009

No od doktorky má právě Lactulosu, pomáhá, ale jak jednou nedám tak se nevykaká ☹ , švestková šťáva nic, zkusím ještě tu přesnídávku nebo kaši, ale hlavně mu pomoci s tím nadýmáním no..dávám mu i fenyklový čaj, ale tvoří se mu to prostě moc, ještě přemýšlím, že zkusím homeopatii, taky by mohla zabrat, a díky moc za rady!

miona
1. srp 2009

Přeju, ať vás to brzo přejde.

jindri
2. srp 2009

morgan: my jak jsme začaly s příkrmy - mrkví, tak měla malá pěknou zácpu. Taky dávám UM, už jen malinko kojím. Pomohla nám naředěná hrušková šťáva od Hippu. Ale píšeš, že už jste tuto šťávičku zkusili, tak nevím .... s tím nadýmáním, nemáš podezření na nějakou potravinu, kterou dáváš? Zkusila bych postupně vynechávat, třeba přijdeš na to, co to způsobuje. Kolik ti vypije za den tekutin vyjma mlíčka? Pitný režim je důležitý. Hodně štěstí, já vždy s malou skoro brečela, je to trápení.

morgan
autor
3. srp 2009

jindri, přes den vypije tak max 100ml vody nebo fenyklového čaje, štávičky tak 150, ale tu už nedávám, když nepomohla a nechci ho zvykat na sladkou chut... ted jí skleničky, ale pomalu se chystám vařit doma, takže si budu dělat vlastní kombinace a zkusím vypozorovat co ho nadýmá, díky 😉

kinsen
3. srp 2009

morgan: hodně štěstí s tím vařením doma, můj prcek mi to vařené odmítá jíst takže kupujeme vesele sklenič 🙂 ky, na prdíky malému pomáhá masáž bříška. Po přechodu na skleničky se mu upravila stolička asi za čtrnáct dní, ale já dávám tu ovesnou sunarku ta zvláčňuje.

morgan
autor
4. srp 2009

kinsen, no zkusím to a kdyžtak se vrátíme zas ke skleničkám, stejně to chci spíš střídat, aby to měl pestřejší 😉, každopádně nám doktrorka dala žádanku na sonografii bříška, jesti tam "něco není", tak jsem moc zvědavá, a taky zkusíme jiné mléko, možná ten sunar 😉

kinsen
4. srp 2009

morgan: držím palečky ať vám to dopbře dopadne, já ještě kojím, ale občas dám Dominičkovi Sunar Premium docela mu jede a zatím jsem žádné problémy nezpozorovala. 😅

bereninka
4. srp 2009

AHoj, my tím trpěli hodně. A po příkrmech se to moc zhoršilo. Z jídleníčku vyřaď: rýži, banán, borůvky, mrkev.

Já zkoušela kde co, švestková šťáva od hippu možná tropchu pomáhala, ale spíš se to spravilo samo, když trochu vyzrál. A to v 9. měsících. Vydrž, bude určitě líp.
Jo a jak začal lézt, taky se to zlepšilo. 😉

Na rource nic není, my ji dávali denně, jinka by se nevykakal. Na proktologii mi řekli (když jsem se bála, že si na to zvykne): A máte lepší řešení? Nemůžete ho nechat trpět. tak se neboj ani rourky.

pavlinasp
4. srp 2009

ahoj Morgan, vřele doporučuju Probiotické kapky pro děti... jsou fakt dobrý..jsou to živé střevní bakterie, které malému asi chybí( mimina musí mikrofloru vytvořit) a většinou fakt zabírají 😀

pavlinasp
4. srp 2009

Jo ty bakterie jsou lactobacilly, mrkni na www.probiotickekapky.cz, tam je všechno. 😀 .koukam ze ti nekdo ty lactobacilly už doporučoval, tak zkus ty Probiotický kapky... 😎

morgan
autor
4. srp 2009

bereninka, díky, s tou rourkou jsi mě uklidnila, taky jí používáme skoro denně, ale uleví ihned 🙂, ted jak začnu sama vařit tak vyřadím tu mrkev a rýži (mrkev je v kupovanejch snad ve všem...), banán a borůvky zatím neměl.
Tak moc díky a budu optimistická 😉

pavlinkasp, probiotický kapky jsme měli, ale právě výsledek se nijak nedostavil. věřila jsem v ně hodně a nic 😀

bereninka
4. srp 2009

Já malému kvůli zácpě nekupuju skeničky vyjma cukety+brambor a dávám právě hodně cuketu, dýni, je v tom dost vody. A když dělám brokolici, hodně ořežu košťály a vařím dlouho.

morgan
autor
5. srp 2009

no když se vaření osvědčí tak u toho zůstanu, cuketa z bramborem mu chutnala moc 🙂, maso mu budu do toho ale přidávat ze sklenky od hippu bio, vařit budu jen zeleninu 😉

pavlinasp
6. srp 2009

Morgan:
tak to mě mrzí že Vám Probiotické kapky nezabraly ☹ , snad všem co znám právě zabraly dobře a rychle. 😉 .jedna známá se zbavila koliky za dva dny, nám to trvalo dýl, ale menší zlepšení bylo taky téměř hned...škoda no.. zkuste teeda vic cvičit nožkama, pytlík s peckama na bříško a hlavně nechávat odříhnout...! 😀

morgan
autor
12. srp 2009

pavlinasp, s tím odříhnutím budu muset být asi důslednější, on totiž když usne v noci při pití tak si pak ani kolikrát neodříhne a já ho dám raději spát...každopádně nám dneska dr. na sono řekl, že je vpořádku, ale že má nadměrný meteorismus a že je opravdu děsně nafouklej, tak jsem zvědavá co na to moje dr..

jihajiha
30. led 2013

@morgan ahoj, vím, že už uplynulo dost času, co jsi zakládala toto téma, ale celkem mě to zajímá, jak se to vyřešilo. My teda máme úplně stejný problém, je to děs, už jsem se pořádně asi měsíc nevyspala, protože v noci malej nemůže prdět a navíc kadí, jsem zoufalá. Nepamatuješ si to, jak jste to vyřešili?

morgan
autor
30. led 2013

@jihajiha ahoj no bohužel Ti asi moc neporadim,protože u nás se to zlepšilo prostě s věkem a uplně dobrý to bylo někdy tak kolem 10 měsíců. ROurkovali jsme denne a pomáhala ta lactulosa,doktorka řekla že se muže užívat dlouhodobě a pak se to prostě postupně zlepšovalo.Byli jsme tenkrát i na gastroenterologii,ale nenašli mu nic a pomohl jen čas...