Nadýchala jsem se Sava. Můžu bez obav kojit?

sarka11
10. zář 2009

Potřebuju poradit, vylilo se mi savo a při uklízení jsem se ho nadýchala, asi tak minutu, můžu bez obav kojit? díky

kubaka
10. zář 2009

no jasně 🙂 🙂

andulka4
10. zář 2009

Ježišmarjá si děláš srandu???

sarka11
autor
10. zář 2009

srandu?? ne

kubaka
11. zář 2009

sárko - probohla neprožívej to tak - navíc máš dítě přes rok staré. To by ses musela na hodinu zavřít do savové mlhy, aby se ti udělalo vubec zle a pak bys myslím měla starost hlavně o sebe a ne o mlíko 😀

luthien.k
11. zář 2009

Jako bezpečák znalý legislativy, která zakazuje práce těhotným, kojícím atd. Tě můžu ubezpečit, že dráždivé Savo nepatří mezi problematické látky.

shaula
11. zář 2009

Sarka - to je vtip? Zkus si přejít přes rušnou křižovatku, to těch škodlivin do sebe dostaneš určitě víc 😀

luthien.k
11. zář 2009

No bacha, ono Savo JE "pěknej sajrajt", například při styku s kyselinama uvolňuje toxický chlór, takže i po smíchání s octem! Dráždí dýchací cesty, na pokožce způsobuje taky podráždění, zarudnutí a může vést až k dermatitidě (zánětu kůže). Já se bez něj jako bez ostatní zbytečné chemie v domácnosti rozhodně obejdu aneb pro děti není sterilní prostředí vůbec dobré.

shaula
11. zář 2009

No jasně, že je sajrajt, jako každé jiné čistící prostředky, o tom se tady spor nevede, ale minutové dýchání rozhodně podle mě neovlivní možnost kojit...

luthien.k
11. zář 2009

Souhlas, to rozhodně neovlivní ani se to do mléka nemůže dostat 😉

radka.m.
11. zář 2009

tak já teda fakt čumím a nevěřím,jak některé holky dovedou některé věci zdramatizovat,jestli tohle ovšem není jenom nějaká recese,to pak tedy pardon,jestli je ovšem tento dotaz myšlen vážně,pak bych dotyčné poradila,at si raději najde více práce,potom nebude mít myšlenky na takovéto hovadiny,někdy mi tady fakt přijde,že některé dotyčné neznají fakt problémy a nemají nic moc na práci a potom vymýšlí nehorázné ptákoviny,že to fakt hlava nebere 😀 😀

mayerka
11. zář 2009

tak jí holky tak nekritizujte, měla jen strach... 🙂

schwarzovka
11. zář 2009

lepší je se zeptat, když člověk neví...ikdyž je ta otázka sebeblbější...než pak něco zanedbat...

kocicinka
11. zář 2009

Nechápu, proč se do Sarky tak pouštíte. Je to prostě jenom mamka, která má strach a by něco nezanedbala, tak jako ho máme občas my všechny.Nedávno jsem někde( už nevím kde) četla, že mateřské mléko se může velice snadno kontaminovat a kojícím se nedoporučuje vystavovat se nebezpečným látkám. Sama jsem měla podobnou obavu, když jsem nedávno použila sprej proti komárům. Nejde o to, že by to ovlivnilo možnost kojit ale o to, že se to může dostat do mléka. Za jak dlouho to nevím.
Jistě na rušné křižovatce toho člověk do sebe nadýchá dost, ale tomu se my, žijící ve městech, nevyhneme.

luthien.k
11. zář 2009

Já taky ten dotaz chápu, prostě nejistota...

ygreen
11. zář 2009

radka: trochu přehnaná reakce, ne? A asi bych Tě, být namístě Šárky, odkázala abysis hleděla svého a neradila ostatním jak být nepřepečlivá matka. A rozhodně bych vynechala narážky, že maminky, které se zeptají na věc, která jim není jasná a bojí se o své dítě, vymýšlí hovadiny a ptákoviny z nudy 🙄 A k problémům: no, každý máme ty své a nikdy nemůžeš vědět jaké problémy může mít kdo doma? 😠

sarka11
autor
12. zář 2009

luthien.k díky za ubezpečení, že se to do mlíka nedostalo

Pro ty, které můj dotaz zavrhly, dýchat silnou nezředěnou koncentraci sava není nic příjemného, i když jsem se nadechovala přes rukáv, ještě 2 hodiny potom mi slzely oči a měla jsem to jakkdyby v nose. Radka ví o mně kulové, tomu, že nemám co na práci jsem se musela zasmát, pokud sis totiž všimla, psala jsem dotaz ve 23h, to jsem uklízela, neboť rekonstruujem dům, mimo to mám na starost celou zahradu, máme firmičku, ve které mému muži pomáhám, protože by to jinak nestíhal, do toho starost o domácnost, uvařit a samozřejmě u toho všeho se snažím v žádném případě nezanedbávat syna, protože ho miluju. To jestli jsem více pečlivá než ty, určitě není na škodu a když nevím jestli se nějaká látka co nadýchám dostane do mlíka a jak rychle, tak se zeptám.Savo jsem naposledy použila v domácnosti ještě před těhotenstvím a pak až teď a zrovna se mi ještě vylilo, tož tak.

berunka
13. zář 2009

Sarko nenech se nikym vytocit,ja se taky obcas ptam na veci,ktere muzou nekomu prijit zbytecne.ale radsi se tisickrat zeptam a vyslechnu si ze zbytecne nez se jednou nezeptat.naprosto te chapu protoze sama jsem se taky hodne nadychala cistice - uz jsem teda nekojila a bylo mi z toho zle jeste docela dlouho.proste vzdycky se najde nejaka "dobra" duse ktera se do tebe takhle naveze.myslim ze i v pravidlech konika je ze se nema nikdo urazet ne Radko?ty jako cetna prispivatelka bys to mela vedet 😒

dagina
13. zář 2009

Ahojky, Savem též uklízím, vždycky mě dráždí dýchací cesty, je to fakt sajrajt. Ale na plísně v koupelně nic jiného nezabere, jinak bych se bez něj možná obešla, ikdyž jako příležitostná desinfekce je též dobrý. Spíš si hlídám, aby se malá nenadýchala, musí být nejlépe venku.
Sarka, to je fakt pech, co se ti stalo, ale bohužel se můžou stát i horší věci, třeba ho dítě vypít ☹ ☹ ☹ . Od známe skoro roční kluk snědl tabletu do myčky 😝 😝

kubaka
13. zář 2009

mléko se nemůže "velice snadno kontaminovat", pokud zrovna nepracujete na skládce nebo v třídírně toxického odpadu a nepřehazujete kyseliny rukama. to je prostě hysterická mediální masáž. Trochu zdravého rozumu 😉 by neuškodilo.

aponchie
13. zář 2009

😀 jasan

tegua
11. bře 2017

@luthien.k vím, že už to je hodně stara diskuze. Ale můžu se zeptat odborníka,jestli můžu při kojení zalévat šperky pryskyřicí? Děkuji moc za odpověď

makronka222
11. bře 2017

Vzdyt je to prirodni material... to je jak kdyby si nemohla jit hodit polinko do kamen, kdyz kojis