Najednou nechce kakat do nočníku, ale jen do plínky

gwennie
21. srp 2015

Ahojte, máme takový problém. 2leťačka byla doteď bez plínky (jen na noc). Před asi 14dny najednou nechtěla kakat jinak, než do plínky (vyloženě si to takhle řekla). Samozřejmě jsem jí plínku nedala, takže to zadržovala několik dní. Pak jsem jí plenu dala a vše venku během minuty. Pak se to ještě několikrát opakovalo - vždy stejně. Prostě najednou odmítá kakat jinak, než do plíny. Jinak radši nejde vůbec. Přitom čůrat chodí jak na nočník, tak na záchod. Stalo se vám to někomu? Kdy jí to zase přejde? Strašně mě baví doma přebalovat dvě mimina :-/

zo_ja
21. srp 2015

Obdobně. Osvědčilo se netlačit na pilu, když si řekne, dát plínku a pak hned dát pryč. Někdy je to reakce na mimino, někdy se jim líp kadí v jiné poloze než na nočníku, a ještě zkus nabízet záchod - asi s redukcí - tam vy chodíte, na nočník nechodíte. Všechno nabízet, i s odměnou třeba - bonbon, nálepku, co zabírá - ale netlačit, přejde to rychleji, než když budeš trvat na svým.

fidik01
21. srp 2015

Vítej v klubu, mám to samé a doufám, že to přejde ;)

sikulik
21. srp 2015

Kamarádka to měla stejně, opravdu se jí vyplatilo nechat malou říct si, když chtěla plínu na kakání, je lepší plína než si vypěstovat odpor ke kakání, syn jednu dobu odmítal kakat (to už plíny dávno neměl, bylo to po průjmech, které chytl v nemocnici - rotaviry) a trvalo strašně dlouho než jsme se zase dostali k normálnímu režimu, cca půl roku, byla to hrůza pro něj i pro mě. Tak než tohle, je lepší, že se vykaká aspoň do plíny, však ono to časem půjde zas na nočník nebo záchod, chce to trpělivost a čas

gwennie
autor
21. srp 2015

Díky za reakce. Nebudu ji tedy do ničeho tlačit 🙂