Návštěva doktora, divadla. Co s kojením?

pavlazabka
28. led 2010

Ahoj holky, možná to jen moc komplikuju, ale to se asi u prvního miminka stává 🙂 Příští týden mám jít na kontrolu k doktorovi, další týden máme jít s manželem do divadla. Prcek bude mít v té době téměř ukončený 3.měsíc. Zatím ho plně kojím, nikdy nepil z lahvičky. K doktorovi ho nechci tahat, znamená to totiž hodinu MHD tam a pak zpět, nerada bych, aby něco chytil. Kojím po třech hodinách, takže je riziko, že se nestihnu vrátit, s divadlem je to úplně passé. Takže odstříkat a lahvičku. Mám ho na ni učit už průběžně nebo risknout, že to s ním babička holt zvládne? Zvládnu odstříkat ručně, najednou a kolik vlastně? Přijde mi, že toho vychlemstá celkem dost. A klasická obava, bude pak chtít prso? Mám malé bradavky, takže se chlapec u kojení zapotí, ale už to zvládá hezky. Nechci zase hodinu kojit s tím, že mu budu cpát prso do pusy bez úspěchu s rozkousanou bradavkou ☹ Díky za vaše rady a tipy.

rimmel
28. led 2010

ja by som to riskla...zase take narocne pit z flasky neni a ked je babo hladne napije sa z hocicoho...odskusane 😀

jabber
28. led 2010

Ahoj, zkus to naplánovat tak, abys kojila těsně před odchodem - s doktorem bys to měla zvládnout vrátit se za 3 hod. Ale divadlo skoro určitě nestihneš a kvůli divadlu bych ho na lahvičku neučila, opravdu je trošku riziko, že pak už to prso chtít nebude a kvůli blbýmu divadlu.....nevím, jestli to za to stojí - to bych to divadlo toho půl roku, kdy se prcek plně kojí, radši oželela 😉

rimmel
28. led 2010

jabber ked sa mu da lahvicka raz, urcite si nato nezvykne 😉

jabber
28. led 2010

rimmel - neteř dostala lahvičku jednou jedinkrát (když se švagrová nestihla vrátit od doktora) a bylo po kojení 😅 🙄 Stát se to může, záleží jak které dítě.

spimira
28. led 2010

Já jsem kojila do 2 měsíce kombinovaně, dávala jsem UM i prso.Malý to zvládal v pohodě. Musela jsem přikrmovat, jeli už jsme z porodnice s příkrmem.Používala jsem a dodnes používám flašku z Aventu, má pevné dudlíky podobné mateřské bradavce, malý si na ni zvykl a vyhovuje mu.Přesně jak píše rimmel, když mu jí dáš jen párkrát, tak si na flašku hned nezvykne.

kudelovazuzana
28. led 2010

jo jo taky to řeším, ale už jsem několikrát si odstříkala mlíčko a dali jsme to malé přes injekční stříkačku, to by kojení zkazit nemělo.
Každopádně mě tohle přestalo brzy bavit a dali jsme malé lahvičku a v pohodě kojíme dál. Ale je fakt, že každý dítě to vezme jinak. Teď už se snažíme plně kojit.
Na divadlo bych se asi taky vyprdla.

cudlinka22
28. led 2010

Já kojím, ale 3x jsem musela malou dokrmit Nutrilonem. Dala jsem jí to z flašky, mám taky Avent, podle mě má dudlík nejvíc podobný bradavce. Pila z toho úplně v pohodě a pak zase i z prsu. Ale kdysi mi ségra nechala na hlídání syna, asi měsíc po porodu, protože musela k doktorce a a nechala mi odstříkaný mléko. Jenže předtím nezkusila, jestli z toho bude malý pít, takže když se vzbudil a měl hlad, tak to byla docela kovbojka, nechtěl z toho pít nebo mu to prostě neteklo. Řval jak pardál. Naštěstí ségra se brzy vrátila a vrazila mu cecík. Takže bych to pití z láhve určitě dopředu jednou zkusila, třeba jen 10 ml, ať víš, jestli z toho umí pít. Stříkačka je taky možnost, z té to mimčům jde a musí tahat víc než když pijí z flašky. Ale to mi příjde zbytečně složitý. Babička by musela pořád to mléko natahovat do stříkačky, mimčo na jedno krmení vypije kolem 150 ml, takže by si babička možná příště hlídání rozmyslela 😀 Stříkačky jsou spíš jen na dokrmení.

beruska24.9.
28. led 2010

jabber - tak trochu bych nesouhlasila s tím, že už nebude prso chtít. Mluvila jsem po telefonu s poradkyní (řeším trochu jiný problém) a došlo i na lahvičku. Také jsem se toho obávala. Prý se nemá dávat z počátku, dokud dítko není naučené na kojení. Ale pokud už techniku zvládá v poho (což ve 3. měs. většinou ano) a navíc, pokud je dítko naučené na dudlík, může se lahvička použít. Ale na druhou stranu, divadlo bych asi také oželela. A u Dr. bych zkusila požádat, zda bych nemohla jít přednostně, kvůli dané situaci.

aponchie
28. led 2010

pavlo urcite to bude v pohode ..k lekari ho netahej to je dobra volba kor ted v dobe nemoci 😲 ,ale to divadlo bych sla..odstrikej pokud to pujde a pro jistotu mej treba jeden sacek Nutrilonu ve vzorku kdyby naaaahodou at nepojd ehlady a babicka to zvladne a uvidis ,ze to bude v pohode..pro jednou se nic nestane a prso urcite bude chtit dal neboj. 😎

ten nutrilon pokud bys neodstrikala jinak samo sve mlicko

kudelovazuzana
28. led 2010

jo ještě k tomu odstříkávání: mě to teda ručně moc nešlo, ostříkala jsem max. 20 ml. Odsávačkou je to lepší to odstříkám tak 80 ml, ale žádná sláva to není. Jenom doufám, že Evička si z toho prsa vytáhne více než tu 80 ctku.
Radší bych ho ale opravdu nejprve naučila, sice to někdo zvládne hned napoprvé, ale jak tu čtu tak jsou i případy že to mimi z flašky nechce.
Nebo dej babičkce UM do lahvičky a máš to, před divadlem si trochu nahřej prsa a něco odstříkej a hotovo. Snad se to pro jednou nezblázní.

spiraea
28. led 2010

Ahoj, byla jsem na tom stejně jako spimira. Když bylo malýmu dva týdny, tak jsem přešla částečně na UM. Vždy jsem nejprve nakojila a pak dala lahvičku. Mám také Avent a musím říct, že jsem s ním až doteď velice spokojená. Malý začal odmítat prso až tak po dvou měsících a to spíše z toho důvodu, že jsem měla čím dál méně mlíčka.
Ale když byly malýmu asi dva týdny, tak jsem musela k lékaři a hrozilo, že se nestihnu vrátit, tak jsem odstříkala mlíčko (mám ruční odsávačku od medely) a babička mu to dávala taky z té lahvičky.

aponchie
28. led 2010

nurofen davkovacka,strikacka a lzicka to by se dalo ..jinak mas pravdu s tim odstrikanim ..me to proste nejde od 4m ani tuk a po vazeni sem videla 120ml treba tak to taky nechapu ,ze to nejde tak a kojenim ano 😖

jabber
28. led 2010

beruska - já neříkám, že ho nebude chtít, ale pouze že se to může stát 😉 Jako se to stalo mé švagrové s neteří. Takže souhlasit nemusíš, poradkyně si můžou říkat co chtějí, ale realita prostě může být úplně jiná. To je celé. Píšu to jen proto, aby pavlazabka měla dost informací pro rozhodování se 😉

jabber
28. led 2010

Jako já bych taky myslela, že pro jednou se to nezblázní, kdybych neměla tuhle zkušenost z rodiny 😅 😀

iluss
28. led 2010

Mojí malé je skoro 8 měsíců. Dosud stále kojím (plus tedy samozřejmě už zavádím příkrmy). Když jsem šla k doktorovi, tak buď jsem jí vzala s sebou a nebo jsem jí nakojila těsně před odchodem a malá vydržela do doby než jsem se vrátila zpátky. Přece jenom to není časově tak moc náročné.

Ale za těch 8 měsíců jsem nebyla od malé dýl jak na chvilku. Takže kino a divadlo a podobné aktivity je pro mě teď pasé. Docela ráda bych šla někdy mezi lidi za kulturou, ale stejně bych pořád myslela na to, co malá asi tak dělá a jestli nepláče, takže bych si to stejně neužila, tak nikam zatím nechodím.

No a s tou lahvičkou, malá byla vždy jen kojená a z lahvičky neumí pít doteď. Zkoušela jsem jí dávat čajíky a vodu z lahvičky, ale prostě jí to nejde. Tak na pití pořád kojím a vodu jí dávám po lžičkách.
Ne každé miminko se naučí na lahvičku.

aponchie
28. led 2010

ja mam zkusenost,ze kdyz neni semnou tak neciti mliko prso a vydrzi v pohode a jak me uvidi sape se po me co chvili takze to bude v klidu ..

mikulka
28. led 2010

Nečetla jsem celou diskusi.
Ale myslím, že dokud nemá dítě příkrmy a je tedy závislý plně na kojení, dá se vydržet nikam nejít. Jde o půl roku přece.
Doktora stihneš, nakojíš těsně před a pak hned, jak se vrátíš. Holt by pil o malinko déle. Ve 3 měs. by mohl vydržet i ty 4 hodiny a to se vrítíš na 100 %. U dr. jdi za sestrou a řekni, že kojíš, aŤ tě vezmou přednostně!
Já to tak dělala vždy a všude a vždy mi vyšli vstříc. 😉

Ale na divadlo by ses měla vykašlat.

Jakmile dáš lahvičku, počítej s tím, že na 90 % jsi přestala kojit.

A proč? Protože se chceš pobavit? Promiň, že to tak píšu, ale zdá se mi to škoda.

mikulka
28. led 2010

Jinak, maminky, které kojí, se velice obětují právě tím, že jsou uvázané u dítěte. To ti řekne skoor každá, že dokud plně kojila, nedostala se nikam. Tak to prostě je a dá se to vydržet. Je to chvíle, která uteče.
Lepší, než si pak vyčítat, že jsi kvůli zábavě odstavila dítě.

mikulka
28. led 2010

A ještě něco - chtěla jsi už předem UČIT NA FLAŠKU? Aby pak, až budeš v divadle, bylo vše ok?

To nechápu už vůbec. Pokud chceš přestat kojit- pak to udělej. Škoda, škoda.

anicka164
28. led 2010

Ahoj,
neboj se. Já občas musela pryč a ačkoli kojím, tak neodstříkám ani ťuk (ťuk teda asi jo, ale víc fakt ne). I psychicky mi odstříkávání hrozně vadilo. Tak prostě manžel navařil 🙂 Jedna dávka Nutrilonu nikoho nezabije. I tak jsme večer dávali jednu dávku, protože nepřibíral.
Jenom vyber dobrou lahev - máme Avent a jsme spokojení. Vezmi nejmenší savičku, aby se musel trochu snažit a bude to ok. Je teda fakt, že kamarádka pak napoprvé měla trošku problém pak s kojením, ale říkala, že když dcera pak dostala větší hlad, že zas z prsa tahala. Mikulášovi bylo všechno jedno - inu, hlad je nejlepší kuchař.
Každopádně doporučuju to nejdřív zkusit, budeš pak klidnější.
S tím divadlem - každý si občas potřebuje odpočinout. Jestli se nebojíš, klidně jdi. Tu chvíli drobek přežije. A když to pomůže tobě... Záleží miminko od miminka. A maminka od maminky 😉

meleri
28. led 2010

Mikulko,
tak to je s prominutím blbost, že matky co kojí se musí obětovat atd...

Pavlozabko,

když měl malý 3 měsíce chtěla jsem si občas zajít ven, prostě si provětrat hlavu nebo na bazén..jednoduše jsem odstříkala mlíko a malý to vypil z flašky značky Avent. pak jsme flašu vyvařili a tak to bylo každý víkend..a nic sem tím nepokazila..když 1 2 x za týden mu dáš napít z flašky nic se nestane. A kojila jsem skoro do ted..
takže proč by si kojící maminka nemohla občas někam odskočit když potřebuje, když má tu možnost že s ním někdo doma zůstane tak proč ne? 😲

anicka164
28. led 2010

Můžeš to brát i tak, že miminko od tebe čerpá všechno - i dobrou náladu a pohodu. Když budeš vycuclá, vynervovaná matka, nečekej, že Adam bude pohodový miminko. Takže jestli si potřebuješ odpočinout a dobít baterky, bež 😉
A přeju pěkný zážitek!

meleri
28. led 2010

jinak to že když dáš flašku tak si z 90 procent přestala kojit tak to je teda kravina! 😠
určitě si užij to divadlo a nesed půl roku doma, to by ses taky mohla zbláznit.

prochi
28. led 2010

pavlazabka, obyčejně do podobných diskuzí nepřispívám, ale Mikulka mě vytočila na nejvyšší úroveň 😠 Hádat se nehodlám, takže se k ní vyjadřovat nebudu a jen ti písnu, jak to dělám já.
Většinou se stihám vrátit od kojení ke kojení. Ale když vím, že to pravděpodobně nestihnu, tak postup je následující... vím, že na tehdy a tehdy budu potřebovat mít odstříkaný mlíko. Celou dávku najednou bych neodstříkala, ani kdybych se na hlavu stavěla, takže na tom dělám už pár dní dopředu. Nejlíp se odstříkává po kojení, vždycky tam něco zbyde a je to pořádně rozpumpovaný, tak to nedá tolik práce. Takhle odstříkám třeba dvacet ráno, dvacet odpoledne a další den znovu, až mám potřebný množství. Lahev jsem zkoušela... rozhodně si nemyslím, že když dítě dostane jednou za čas flašku, že přestane chtít prso. Pokud se to někomu stalo, tak tam problémy s kojením musely být už předtím, to mi nikdo nevymluví. Nicméně naše malá flašku nechce, takže když už se stane, že ji musí nakrmit někdo jiný (např. jsem se nestlihla vrátit z barvení od kadeřnice a nebo jsem byla v divadle na pohádce se starším synem), tak se odlije trochu mlíka do mističky, přihřeje se a dává se jí to po lžičkách.

martulikk
28. led 2010

Být tebou, tak lahvičku zkouším dopředu. My ji také zkusili, od manži jí vůbec nechtěla a mě se nakonec podařilo malou přemluvit 🙂 vyžahla celou lahvičku s MM. S kojením pak nebyl vybec žádný prroblém. Po tomhle úspěchu jsem si po čase vyrazila s pejskem na závody na cvičák. Manža měl 1-2x nakrmit (vyrážela jsem před devátou a do 13h jsem chtěla být zpět), no a naprostá tragédie, pohořeli jsme... Takovej hysterák co měla, uf... Odmítala pak i krmení po lžičkách, no děs... Malá lahvičku dodnes odmítá a už ji ani učit nebudeme, naše výbavička na pití je nám tak nějak k ničemu 😅 No takže já chodím všude s ní nebo prostě nejdu nikam 😉

aponchie
28. led 2010

obetovani v prubehu kojeni..no ja to beru tak,ze kdyz kojim a rozhodla jsem se tak tak proste mam mensi sance na zabavu to je jasne,ale ze bychm sedela odma to neee to by me jeblo asi po dvou mesicich uz..musela jsem aspon se starsi dcerou na hodku dve ven sama a vratila se a kupodivu decko v pohode jen me se smutnilo ..jak ta maminka tam neni a je atmosfera v pohode dite je v klidu ..neni pravda o te flasce tak kategoricky..jiste je tu riziko jako u vseho,ale to je strasne extremni..ja T kojila rok a pul a od 6m jsem ji davla po vecernim kojeni jeste 120ml nutrilonu z aventu a normalne se kojila a na to to vliv nemelo zato M ta flasku nechce takze tak..urcite si to uzij a vypadni z domu na chvilku to je to nej co pro sebe muzete udelat 😎 a jestli s eot osvedci a budes v pohode i s ditkem chodte pokud mate moznost treba jednou mesicne jen a jen to prospiva 😎

beruska24.9.
28. led 2010

jabber - jasně, já to beru. jen jsem napsala to, co mi bylo řečeno a co tak trochu vím. Ale s lahví opravdu nemám osobní zkušenost 😲 A lidi z okolí co znám, tak buď jen kojili nebo zase jen krmili s láhve. My si tu můžeme všechny psát tisíce rad, ale to mimi si nakonec stejně samo vybere, co je pro něj nejlepší 😀

misicka85
28. led 2010

Já bych tu flašku určitě zkusila dát párkrát dřív,moje malá třeba flašku nechtěla nikdy a neumí z ní pít doteď. Jednou jsem od ní taky potřebovala odejít na 4h+cesta (takže celkem asi 6h),nakojila jsem před odchodem a pak nachystala flašku se Sunarem (odstříkat mi ručně nic nešlo a odsávačku jsme neměla) a malá si prostě tu flašku nevzala a radši byla hlady a počkala si až na prso (v té době jí byly 4 měsíce). Takže u druhého dítka jsem poučená že mu sem tam tu flašku zkusím dát...

beruska24.9.
28. led 2010

A navíc, jak to tak čtu, docela vám závidím, že máte někoho na hlídání. Já musím mimi všude tahat sebou 😲 Ať už je to úřad nebo Dr. Odstěhovala jsem se k příteli, ten maminku už nemá a moje ségry coby tetičky jsou v místě mého původního bydliště - daleko. Takže od příchodu z porodnice pořád jen u mimi. Občas mi z toho už hrabe 😀

misicka85
28. led 2010

Berusko - nesmutni, jsme dvě! Já taky na hlídání nemám nikoho,takže malou beru všude s sebou. Výjimečně když už je to fakt nutné tak si musí brát manža volno v práci,ale to taky nejde pořád že?