Nechce kojit. Odstříkávám, ale mám málo mlíka

dibelka7
1. led 2011

Maminky mám takovej problém,mám 6týdenní holčičku,se začátku to bylo docela vpohode.Ale teď mě malá odmítá vzít prso a nechce jse ani přisát,hrozně u toho pláče.Takže jsem začala odstříkávat a dávám jí z flašky.Ale mlíka mám čím dál míň.Ostříkám po 4hod.slabých 60ml.Myslíte,že je to tím odstříkáváním,že mlíko strácím? Co je na podporu mléka,piju teda čaje na podporu tvorby,ale nepomáhá to.Musím již i přikrmovat,bojím jse,že mléko ztratím úplně.

pani_haf
1. led 2011

@dibelka7 ahojky, odsávat častěji, po 3 hod a v noci taky tak. Hodně pít, jíst a hlavně klid, snažit se být v pohodě.

dibelka7
autor
1. led 2011

@pani_haf Děkuji za radu,nechtěla bych o mléko přijít

pani_haf
1. led 2011

@dibelka7 fakt poctivě odsávat, ikdyž budeš mít pocit, že "nic" neteče, jde o stimulaci bradavky, jako sáním miminka, neboj, i tak jde kojit, spousta holek takto kojí děti rok a déle, jen je to namáhavé, ale věřím, že to zvládneš!

kutcher
1. led 2011

@dibelka7 Někde doporučují dívat se při odsávání na miminko nebo mít u sebe v tu chvíli aspoň jeho fotku, taky spousta maminek doporučí ricinus communis 5CH nebo agnus castus 5CH. Mně pomohl ten agnus. Výborně podporuje tvorbu mléka pití syrovátky a taky nestlé caro.

johnatanka
1. led 2011

to může být ten 6týd spúrt, hlavně nepřestat kojit, je to ve 3.a 6týd a 3. a 6. měs, odtahují se, mají nazelenalou stolici, vztekají se, snažit se je utišit a strčit prso, jestli odsáváš, tak často určitě bych po 2hod, záleží jak dobrou máš odsavačku a kolik toho odsaješ, snaž se furt kojit, je to blbý, ale vydržet, za pár dní bude líp....
prý v této době rostou do délky a přibíraj malinko, co vím teda já 😅

dibelka7
autor
1. led 2011

Holky moc děkuji za rady

dibelka7
autor
1. led 2011

@johnatanka to co jsi mi napsala sedí malá je strašně u prsa vzteká napije se malinko pak jse odtáhne a začne se vztekat a už se nepřisaje( Odsávačku mám Avent tu pákovou,takže začnu odsávat i po dvou hodinách snad to pomůže a malá se doufám uklidní a začne pít znova Děkuju

dibelka7
autor
1. led 2011

@kutcher Ten agnus jsou nějaké přírodní tablety? Dá jse sehnat běžně v lékarně? Díky moc za rady pro udržení mléka zkusím všechno

margotg
1. led 2011

@dibelka7 nám tohle trvalo 3 dny a pak zas dobrý, dávala jsem často pít a odstříkala pouze přebytky. Když se uklidnila tak klidně i za půl hodiny.

kutcher
1. led 2011

@dibelka7 Jj, je to homeo a dá se většinou v těch větších lékárnách sehnat, přinejhorším ti to objednají nebo si to seženeš na netu. Jen u toho není dávkování - to je 5 kuliček ráno a večer pod jazyk, půl hodiny před a půl hod. po nic nejíst a v tomto intervalu pít čistou vodu. jinak to žádný změny nevyžaduje.