Nechce se přisát, odtahuje se od prsa a brečí

pattyo
8. čer 2013

Dobrý den, potřebovala bych poradit- naše malá ( 3měsíce) asi týden se nechce přisát,odtahuje se od prsa a strašně brečí. V noci a ráno je to vetšinou v pohodě, ale přes den hrůza,je to doslova boj. Prospívá dobře,je ale hodně uplakaná nebo spíš uřvaná jakoby stále nespokojená, trápí nás prdíky. Na bolesti bříška zkoušíme všemožné polohování,masírování,přikládání teplých polštářků, probiotické kapky,hlídám se.co jím. Paní doktorka nám řekla,že některé děti jsou prostě více uplakané a dala nám homeopatický sirup na zklidnění. Už jsem zoufalá,nevím,co dělám špatně,že je malá pořád tak nespokojená a teď ještě k tomu bojkotuje pití. Když vidím všechny ty spokojené maminky a vysmáté mimina kolem sebe chce se mi brečet. Vím,že to všechno musím brát s klidem a pohodou,ale ono to prostě někdy nejde a když s k tomu přidají rady,jak co mám dělat od rodinných příslušníků,že oni to dělali tak a tak,tak už mi kolikrát tečou nervy. Když brečí nic nestíhám udělat,ani se kolikrát najíst,odpočinout si,protože přes den zaspí pouze v kočáru,takže musíme jezdit. Děkuji za rady

zamilovanadonej
8. čer 2013

Mně to malá -2 měsíce přes den občas taky udělá. Tak jí prso necpu, šoupnu do kočáru a je klid. Naštěstí bydlíme v domě, tak jí jen udrndám na dvorku....

eloana
8. čer 2013

ja mela to same u maleho v 6tydnech.....pomhla nam bezmlecna dieta.....od te doby ma maly klid brisko ho neboli

luapa
8. čer 2013

Taky by mě to zajímalo. Naše malá mi to teď také dělá. Málo pije a nechce se už potom přisát, za hodinu má zase hlad. Pak je třeba dva dny klid. A zase nanovo. Teď je nám sedm týdnů a od narození mám málo mléka, tak jestli na to třeba nemá vliv to, že pořád střídám prsa. Fakt už nevím.

karlam
8. čer 2013

jako bych viděla nás! 😉 ale sranda to není, je to vyčerpávající a strašný! nám pomohly kapky biogaya, nedám na ně dopustit!!! a bohužel, pač mám dvojčata, jsem kojila jen tři týdny, nebylo mlíko, ale jedna z dcer se taky nechtěla přisávat, řvala a řvala...bože to bylo hrozný. ale chce to trpělivost, časem se vše srovná, pevné nervy přeju

maudn
8. čer 2013

takhle se choval syn, když se odstavoval kolem 9. měsíce, jinak my máme brečící dítě od rána do rána ještě teď ve 14 měsících, tak vím, co prožíváš..

duracell79
8. čer 2013

Tohle přesně dělala malá. To zoufalství je hrozné...ale hlavně v klidu, nestresovat se bo to jí ještě více odradí. Nechat uklidnit a až přestane plakat, tak zkusit zas. Ono vynechání kojení jí nijak neuškodí. Když bylo vedro dala jsem trošku dětského bylinkového čaje injekční stříkačkou. Po tom hořkém čaji se ještě ráda přisála ke sladkému mlíčku. Většina dětí v období 3-6 týdnů a 3-6 měs. prochází růstovým sprutem. U nás tedy to trvalo do cca 6 měs. A možná to může být i zoubky, které se připravují k vyklubání docela dlouho. Jinak, co se týče kojení, tak prsa střídat, ale né během kojení, jakože 5min z levého a 5min z pravého. nechat vytáhnout jedno, po 2-4h druhé. Jestli je zatím mlíčka málo, tak se většinou do pár týdnů přizpůsobí potřebám miminka a bude to ok, případně ještě po kojení odstříkávat a dát lžičkou, stříkačkou bo kapátkem právě když kojení odmítá. Před kojením trošku nahřát, promasírovat a hlavně se nevzdávat. Neříkám lámat přes koleno, ale lékaři prostě mají tabulkové děti a jakmile mimi neprospívá dle tabulky, tak je to jakože špatně a šup přikrmovat, přitom to rozkojení může chvíli trvat. Jinak co mě dost pomohlo, bylo papání vývarů z kosti (kuřecí, slepičí, hovězí a morkové kosti) 🙂 Zblajzla jsem týdně cca 8-12l poctivé polévky...ve vývaru je vše, co je potřeba 🙂. Tak hodně sil a spokojená miminka 🙂

bonavoxa
8. čer 2013

Presne naše Míša v bledemodrém. Ona má taková období trvající tak týden..každý mesíc. S tím rozdílem, že jsme na UM. Šílený rev, nechce nic a z ničeho..tak krmíme stríkačkou, od rána do večera vrískot, my s mužem na totálku vyčerpaní..ale vždy to zase prejde. Od začátku jsem s ní moc klidu neužila. Taky nás trápily prdy, už by to snad mohlo povolovat. Máme kapičky, dlouhodobe probiotika..možná ji to občas chytne nebo má období, kdy ji zlobí pít...je dost kontaktní.. i malý podnet ji rozruší. Nám pomohlo to, že jí u jídla tatino vyhrává na kytaru, dedo na housle a babička do toho delá bubny na hrkavku. malá čučí a saje. Když má ale svvoje hrozné období, nepomuze nic a doslova to do ní lijeme za šíleného jekotu. Když ji to popadne, tak postupne zkoušíme zmenit flašky, savičky, teplotu, kapky na prdy, polohu..a ted, když je starší, tak pridat do um malou lžičku kaše pro jinou chut. Preju pevné nervy, jednou to povolí..aspon na chvilku. Já se nemuzu dočkat, až to povolí nafurt, ale naše malá asi nikdy nebude velký jedlík a u jídla bude vyvádet asi porád často.

Zajímaly by mne ty kapky na zklidnení?? Kde se to dá sehnat?? A jak se to jmenuje?

xsenova
8. čer 2013

Ahoj Pattyo. Vitaj v klube "mam doma narocne dieta" 😀 & nebud smutna. Mame doma to iste - az na to, ze uz mame doma veselo 6 mesiacov a nie len 3 😅 Nam pomohla bio gaia + babycalm v kombinacii na brusko, a vecer po okupani natriet detsky olej+1 kvapka levandule (nobilis) - spravit jemnu masaz + na noc sme davali ciapocku a zavinovali sme az do 5 mesiaca. Nase dieta sa tym casto ukludnilo. Super vec je rain forest od fisher price - overene detmi - 😀 a dokonca aj nase dieta nic-ine-ako-nosenie-na-rukach-ma-nezaujima sa tam dokazalo zabavit same aj 2x20 min! Dalej lehatko od fisher price Mr Owl kde nas vzdy poctil navstevou Mr Hovienko 🙂 co nam tiez ubralo vela starosti. Tieto veci nam dohromady velmi ulahcili zivot. Mozno by pomohli aj u Vas

petaov
8. čer 2013

u nás bylo něco podobného asi od dvou měsíců. Myslela jsem, že jsou to prdíky, ale všude jsem četla, že ty bývají spíše už od narození a večer a má se to kolem 3. měsíce mírnit, u nás se to naopak stupňovalo, nakonec se přišlo na to, že má skrytý reflexu. Takže neblinkal, ale jídlo se mu vracelo a pořád se mi u kojení kroutil, pořád odříhával. Když viděl prso, tak ječel, protože věděl, že mu zas bude špatně, ale na druhou stranu měl hlad a nemohl se kvůli tomu pořádně najíst, takže jsem s takovým střídáním prokojila celý den. Navíc kolem 3,5 měsíce začal bojkotovat levé prso, chtěl jen pravé. Někdy to bylo fakt na budku. S kojením jsem bojovala asi do půl roku, pak se to začalo lepšit. Reflux nás trápil asi do roku a půl. (Užíval kapky Gastrotuss baby, ale moc to nepomáhalo). Ale čím víc se hýbal, tím se to zlepšovalo. V podstatě se to úplně spravilo, až když začal chodit. Je to těžké, když ty děti jen leží, tak jim to jídlo dělá problémy. Musíš vydržet, ono se to bude zlepšovat, až se začne více hýbat. Hodně sil 🙂

hojda
8. čer 2013

Mohl by to být bojkot kojení, zkuste něco načíst na toto téma, jestli to bude sedět na vás.

katyxq
9. čer 2013

Pravděpodobně bojkot kojení - spousta rad tady http://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/ja...
A koliky a strava - zkoušela jsi vysadit ze své stravy nebo alespoň silně omezit kravské mléko a mléčné výrobky (tady najdeš, kde všude bílkovina krvaského mléka je, i tam, kde bys ji nečekala http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/bezmle... Bereš ty i miminko probiotika (střevní mikroflóra má obrovský vliv)? Nejíš hodně sladkého a obecně sacharidů - přílohy, pečivo (neb to podporuje růst kvasinek, značná část lidí v moderní společnosti má zakvasinkovaný organismus)?

jennyska
14. led 2014

Ahoj @hojda @petaov @xsenova @bonavoxa @maudn @karlam @luapa @eloana @zamilovanadonej @duracell79 @pattyo a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Bojkotem kojení u svých dětí do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/bojkot-kojeni/ pomůžete ostatním maminkám, které si právě prochází stejným obdobím se svými nejmenšími a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste bojkot zvládaly? Jak se projevoval? Pomáhal Vám ho někdo řešit? Kdy bojkot odezněl? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

snazilka1
5. říj 2016

@katyxq kvůli spaten mikfoflore muze dite bojkotovat kojeni?

digydigy
5. říj 2016

Náš toto dělal, když měl rýmu a evidentně mu vadilo, že necítí prso ač ho měl přímo v puse.

katyxq
5. říj 2016

@snazilka1 může, špatné mu to tráví, bolí ho bříško