Nechci od začátku kojit

radulka57
17. led 2018

Je tu někdo prosím, kdo prostě chtěl zastavit laktaci hned po porodu a dával hned UM ?
S první dcerou jsem kojit zkusila, byl to horor, nezvládala sem to, musela sem odsávat a psychicky jsem byla na dně, skončila sem chvilku po propuštění znovu v nemocnici se zánětem prsu. Všecko mě bolelo, kojení pro mě byla spíš obtěžující věc než radost. Po zánětu jsem laktaci zastavila a byla jsem štastná jak nikdy předtím, ta pohoda, Věděla sem že malá je najezená, viděla sem kolik toho snědla , prostě vypila lahev a byl klídek. Ted při druhém bych ani kojit nechtěla začít, protože se bojím že dopadnu jako poprvé, ja to prostě zažít nechci :( První dcera je naprosto zdravá, dostala moje mlíko jen týden. Takže nějaký kecy o tom, že nebude pak tolik zdravá nechci poslouchat :( Není důležitá snad i pohodová maminka? Myslíte že mi v porodnici vyhoví? Měl to někdo taky tak? Má někdo taky pocit, že kojit nechce?

klarka1992
17. led 2018

Ahoj, maji to jak kde. Ja prestala kojit uz druhy den, donesla jsem svuj sunar a flasku jsme museli mit erarni. Neni na tom nic spatnyho. Jen me nabizeli prasky na zastaveni laktace a kdyz mi rekli vedlejsi ucinky(psychoza atd)tak jsem si je nevzala a zastavila si to sama postupnym odstrikavanim. Jen pozor na zatvrdnuti prsu. Jo a jeste jsem si je stahovala pasem. Co k tomu jinak rict?na me meli milion kecu ze musim kojit, ze jsem maminka, nejdriv po dobrym pak po zlym. Koukali na me nenavistne a byli neochotny. Dneska je moda ze se deti koji do patnacti a kdo to nedela je hned spatnej. No vec nazoru. At se dari a pevne nervy☺ jo a mate pravdu o najezenem miminku a mamince v pohode😉

bastet2311
17. led 2018

Já už mám dvě děti, čekáme třetí. Ani jedno jsem nekojila. První se narodila dcera ve 35tt. Začali mi jí přikládat až po cca 5ti dnech. Takže tam bylo kojení zabitý hned od začátku. Odrostla na Sunaru, bude jí 7 let a je naprosto v pořádku. Syn byl v termínu, ale zase pro změnu líný sát. Navíc mi bylo kojení děsně nepříjemný a bolestivý. Když jsem prosila sestřičku, že kojit nechci. Spražila mě, ať ho koukám nakojit. Takže jsem to akorát obrečela a doma se zařídila po svém. Také odrostl na Sunaru. A teď to třetí. Neházím vyloženě flintu do žita. Beru to tak, že buďto to půjde nebo ne. Když to půjde samo od začátku a budeme při tom obě v pohodě. Nebráním se. Když to nepůjde. Kupuji opět Sunar a všichni mi můžou víte co 😉 I já jsem "odkojená" Sunarem a nemám naprosto žádné následky... Je to věc každého a pokud bude kojit s odporem, stejně nebudete mít čím kojit a nakonec budete nervní všichni.. Hlavu vzhůru a mít ostatní u zadele 😎

kaja2016
17. led 2018

Já to měla podobný, trošku jiný. Zatím si myslím, že u druhého zkusím přikládat tři dny, pokud to nepůjde, tak tím končím, pokud bude miminko menší jako dcerka a bude mít hladík, tak požádám o mateřské mléko v lahvičce a doma už UM... žádná odsávačka ( mě odsavač nešlo, ale používala jsem stimulaci), žádné košíčky, buďto to půjde a nebo ne. Polohy při kojení a techniku znám, víc dělat nebudu. Byt tebou, tak si ještě jednou přečtu, popř. s někým poradím, jak správně kojit, možná, že ti to v porodnici blbe ukázali, a víc bych se s tím netrapila🙂

mis_el
17. led 2018

Já měla problémy od začátku, mlíko se mi rozjelo asi až 4. den po porodu. Už mi dávali UM že kojit nebudu. Pak se mi povedlo to nějak roztahat odsávačkou a malá začala pít. No, byla plně kojená do 4,5 měsíce, pak málo přibrala, začala jsem kojit jen jednou denně, k tomu UM a příkrm. Jsem hrdá na to, že jsem ji kojila alespoň 4 měsíce, ALE! 2x zánět prsu (40 horečky, několik dní mimo a přítel byl na OČR) malá měla moučnivku, na bradavkách jsem také měla plíseň, bradavky popraskaný a zbavit se toho vůbec nešlo...a to jsem kojila přes kloboučky protože bradavky jsem měla malé a pít z nich prostě nechtěla. Pro ni jsem se překonala, ale hezké vzpomínky z kojení jsem měla tak poslední měsíc, kdy mě to už nebolelo, ale jinak ty 3 měsíce byl horor. Taky zvažuji, jestli další dítě kojit, jestli to bude mít takovýto scénář.

kacka_straka
17. led 2018

Ahoj, pokud kojit nechces, stuj si za svym, at je to z jakychkoliv duvodu. Ja kojit nechtela od zacatku, ale bohuzel pro Tebe muzu jen dat priklad ze Svycarska. Hned pri porodu jsem uvedla, ze kojit nechci, a po porodu jsem dostala prasek na zastaveni laktace. Mleko se vubec nezacalo tvorit. Jen asi tyden po porodu prsa ztvrdla a zacalo se mleko opet tvorit. Jen jsem skocila k doktorovi, dal mi znova prasek a hotovo. Malemu je 5 mesicu, vse ok, 2.ockovani tez v pohode. Takze za me drzim palce a hlavne zadnej stres! Miminko potrebuje spokojenou a veselou maminku! Co mu tece do pusinky, je mu fuk 😄

misa357
17. led 2018

Sebrala bych děcko a šla domů, když by na mě dělali nějaký tlaky.

rajecka
18. led 2018

Nežijeme v mléčné diktatuře, prostě od začátku všem říkej, že kojit nebudeš. Ale připrav se, že na tebe budou všichni koukat jak na krávu, protože nikdo nepochopí proč bys to alespoň nemohla zkusit, přestat můžeš vždycky. Zastavit laktaci po porodu není o nic snažší než jí zastavit za měsíc. A abych si neodpustila trochu těch "keců", tak MM je tak unikátní a nenahraditelná látka a nikdo neříká, že nekojené děti jsou víc nemocné, ale zkrátka kojení je ta nejlepší strava jakou můžeš dítěti dopřát, tak když máš to nejlepší na dosah a nic to nestojí, tak proč se o to alespoň nepokusit.... Kamarádka první dítě vůbec nedokázala kojit a u druhého jí mléko cákalo až za uši 🙂 Každý další porod a každé další dítě je unikát......

bondina
18. led 2018

Mama mleko nemela,sunar a pod braska nemoh,zvracel,asi jak byl nedonoseny,keci v klenci ze mleko kravske se nesmi( kozu nikdo kolem nemel,bylo by lepsi) a bracha vyrost a ma 3 vš....nenechte si do toho kecat....nejde,jsou jine moznosti...

radulka57
autor
18. led 2018

@rajecka není stejný zastavit laktaci po měsíci, protože mezitím už dostanu zas zánět a skončím v nemocnici na kapačkách. Měla sem to tak po týdnu a když me to zastaví po porodu tak k žádnému zánětu ani nemůže dojít když to nenechám spustit. Stačilo mě co jsem zažívala u prvn dcery... tam jsem to opravdu zkusila a jak jsem dopadla, málem na psychiatrii.

děkuji všem za podporu 🙂 a dává se teda po porodu tableta, berou to normálně? Já jen aby třeba řekli, že mě nic nedají a odmitli moji žádosti vyhovět.

kaja2016
19. led 2018

@radulka57 Taky si myslím, že je to rozdíl. Hele nevim, jak u druhého, kdy jsi už kojila a prsa to ví, ale u mě to bylo tak, že jsem dceru přikládála, stimulovala odsávačkou, ale nemám bradavky a dcerka nic nevycucla ani odsávačka nic neodsala, trochu se mi dařilo ostříkat, ale jen minimum. Třetí den se mi prsa nalila mlékem, ale opět nic neteklo. Začaly jít zánětu, bolest, čtvrtý den jsem záledovala , sprchovala studenou vodou, do rána splaskly, tim to skončilo. Kdybych pak ještě nezkoušela kojit, podle mě by se tím laktace uplne zastavila. Pak jsem se ještě s laktační poradkyni zkoušela znova rozkojit asi týden, ale odsávačka nic, dcerka nic, občas něco odkaplo z druhého prsa, než ke kterému jsem prikladala. Toť vše. Zciistajasna se mi asi 14 dní po porodu podařilo odsat asi 30ml a tím to vlastně skončilo, občas něco ukaplo ještě po měsíci, ale prsa byla volná, nebolestiva. Nevím, jestli ti tenhle příběh pomůže, zkus se spíš poradit s nějakou vstřícnou laktační poradkyni, co dělat.

bastet2311
20. led 2018

@radulka57 Budu Vám držet palce, abyste měla štěstí na personál. Já to štěstí neměla a s tim, že kojit nechci mě poslali do háje.. Možná by bylo dobrý informovat o tom už při sepsání k porodu. Budete mít minimálně obrázek o tom jak se k tomu staví..