Nedonošené miminko málo pije, co s tím?

maudn
2. kvě 2012

Můj syn 33.týdennarození, (necelý měsíc) 2. den z nemocnice. Má doporučeno pít 50-60ml mého mléka. Ale reálně dobrovolně vypije během těch 20minut 30ml. Zbytek do něho tlačím asi hodinu- stříkám do krku a podobně- někdy úspěšně, jindy neúspěšně. Ještě,když jsem byla v nemocnici s ním, tak dostával 30-60 podle toho kolik si ode mne vzal (doporučení lékařem), pak ale přišla znovu pediatrička řekla mi, že žádnejch 30,ale že musí vypít min. 50 jinak zeslábne a nebude pít nic, já jsem teď vystresovaná. Krmím ho každé 3 hodiny (4 pokud do něho hodinu tlačím těch 60) . Jsem z toho pokaždé nešťastná, jak to bude, jak to dopadne ...kolik....

helcenka
2. kvě 2012

Já bych to do něj teda násilím netlačila. Spíš bych zkusila dát to, co si vezme a častěji.
Naše druhá prďola toho najednou taky moc nevypila a doteď nevypije, není teda narozená dřív, má prostě jen malou kapacitu žaludku, ve třech měsících vypila na jednu dávku 50ml (jako myslím celkem 50ml mléka z jednoho kojení). Ze začátku nepřibývala, v porodnici mě strašili, že nepůjdeme domů a kde co. Ale najela jsem na systém dávat tedy kolik si vezme a častěji - po 2 - 2,5 hodinách. No a přibývala krásně.
Když to do něj budeš tlačit násilím, tak bys taky mohla dosáhnout opačného efektu, a to že bude mít s jídlem spojené negativní emoce a jíst ti nebude.

nerreidda
2. kvě 2012

My nedonošení nebyli, ale taky nikdy nevypili to ,co by měl podle tabulek vypít...např. teď by měl vypít 500 ml mléka a vypije tak max 90.

camelinka
2. kvě 2012

Magdi jestli je jinak vpohode, spinka a nevypada ze by mel hladik tak do nej nic zbytecne necpi, neboj on hladem neumre a kdyz ho dostihne tak si rekne 😉 . s ohledem na vse co vas potkalo se nedivim ze jsi z toho divoka,ale rid se instinktem, ne tabulkama 😉 😉 😉

vlckulka
2. kvě 2012

Mám holky narozené v 34+5 a jedna pila mlíčko poměrně pěkně, ale druhá mi moc pít nechtěla, byly to vždy hrozné boje, většinou mi vypila tak polovinu toho, co měla. Když jsem to do ní rvala násilím, tak mi to nakonec vše vyhodila. Byla jsem z toho věčně vystresovaná, každého vážení v poradně jsem se hrozně bála, ale vždy přibírala poměrně pěkně, takže moje doktorka to ani nijak zvlášť neřešila a přestala jsem to řešit i já. Ta nechuť k mléku jí od narození stále drží, mléko už mi nepije vůbec asi půl roku, jogurtům také moc nedá, takže válčíme dá se říci stále.

katcha21
2. kvě 2012

Taky bych ho nenutila přes moc. Moje malá sice narozená v termínu,v porodce hodně zhubla, taky pila málo, třeba jen 20ml. Kojila jsem často, co hodinku, když byla vzhůru a pak mlíku přišla na chuť a přibírala a přibírala, dokonce 1kg za měsíc 😉
A časté kojení má i tu výhodu, že v těchto vedrech nebude mít prcek žízeň 😉 😵
Hlavně klid, užívejte si u kojení svojí blízkost 😵 a nenervujte se oba. Bude to dobrý, uvidíš 😉

lukza
2. kvě 2012

nemám nedonošenátko ale asi bych nenutila spíš častěji krmila a uvidíš na dalším vážení jen bacha jsou děti co haldy neřvou ale jsou spíš spavější a klidnější a to proto že nemájí aji silu řvát a těličko musí spát a pokud chceš ztak rpo klid si kup váhu a uvidíš třeba aji když bude baštit méně tak stejnak pěkně přibere posílám hodně sil a havně se nasži být v klidu a užívat si miminka ale věřím že je to těžké

hojda
2. kvě 2012

Pohledej nějaká homeopatika, myslím, že na tohle něco existuje. Znám to je to velký stres, když mimi nepije, člověk toho má plnou hlavu. Nemáte ještě žloutenku? ty děti pak málo pijou☹, případně se zkus poradit na www.kojeni.net

slundo
2. kvě 2012

když sám nechce tak to do něj nenatlačíš. spíš krm častěji a uvidíš, že si vždycky vezme 🙂 A piš si kolik vypil. Neboj, on si řekne kdyby strádal . A určitě půjdeš brzy na kontrolu, tak uvidíš jak Ti prospívá. A kdyby se Ti to nezdálo, můžeš brnknout dr. a domluvit se s ní- jestli je to v pořádku a nebo je potřeba vymyslet způsob jak to do něj dostat . Od toho tu pediatři jsou🙂

sabatko
2. kvě 2012

můj syn se narodil sice v termínu, ale maličký a droboučký (2,28 kg) a musím říct, že jsem na vlastní kůži zjistila, že není pravda, že si děti, pokud mají hlad "řeknou". Syn byl spavý, kdybych jej nenutila, tak by byl klidně hladem, na jedno kojení si vzal skutečně jen těch třeba 20-30 ml a i tak mu to trvalo třeba půl hodiny, prostě pil jenom tolik, aby opravdu doslova neumřel. Přibíral hraničně a mně se začalo tím jak málo pil (i když často) tvořit méně a méně mléka. Hodně mi pomohla váha, kterou mi půjčila pediatrička a tak jsem měla kontrolu. Nakonec jsme skončili na dokrmech nutrilonem a stejně nikdy nevypil tolik, kolik by měl, z prsu pil půl hodiny těch svých 30 ml a dalších 20 ml nutrilonu klidně další půl hodinu. Takže za mě kontrolovat a pokud si "neříká" a bůhví jak neprospívá tak budit a i nutit.

jennyska
31. říj 2013

@sabatko @slundo @hojda @lukza @camelinka @nerreidda @katcha21 @vlckulka @helcenka @maudn

Ahoj maminky 🙂
Mohla bych Vás touto cestou poprosit o vložení Vašich cenných zkušeností s kojením předčasňátek do naší koníkovské Wiki knihovničky?

Tu si tady se snažilkama, těhulkama a maminkama tvoříme na témata ohledně všeho mateřského a i vy se do ní takto můžete zapojit. Nezabere to vůbec dlouhou dobu a pomůže spoustě dalších maminek, které hledají radu, tipy, či zkušenosti.

Stačí zde: https://www.modrykonik.cz/kojeni-predcasne-naro... vložit zkušenost a maminky ji tak najdou spolu s obecnými informacemi o Kojení předčasně narozených dětí na jednom místě. 🙂 Je to přehlednější a rychlejší než fórum, proto prosím, zapojte se a pomožte.

Mějte krásný den 🙂
Janča

verdognola
1. čer 2019

Obnovuji diskusi 🙂 Dobry den, mam podobny problem s krmenim, mam malou nar ve 29.tt, nyni jiz jsme 39.tt, bohuzel porad v nemocnici, protoze mame problem s krmenim, podarilo se nam prejit ze sondy na lahev, ale stale z lahve vypije mene nez by si prala pani doktorka.. Nyni zvladame cca 30-40ml na davku po 3 hod (ale je to boj ;) ) a mame se dostat na 50ml na davku. Mala je ten pripad, co se na jidlo nebudi sama, musim ji budit, je spise spavejsi, hlady nekrici ;) Dostanu do ni cca 20ml a zbytek pak musime nasilim tlacit dalsi pulhodinu.. Breci mi u toho, vzteka se.. Zkousim vse, ale uz jsem zoufala.. Neporadite? Uz jsme tu dlouho a chtela bych s malou domu, ale nevim jak do ni tech 50ml dostat, aby nas pustili.. :(