Nedostatek mléka v 1 prsu. Co mám jíst?

market3
21. pro 2009

Ahoj,
mám 7 týdenní miminko a v pravém prsu mám mléko a v levém skoro nic. Neporadíte mně prosím co mám jíst abych měla dostatek mléka i v levém prsu. Jím pravidelně a nedělám těžké práce. Z levého prsu kojím míň.Moc děkuju

rimmel
21. pro 2009

no ak z neho kojis min, tak sa ti i min tvori 😉

editah222
21. pro 2009

Z prsu kde máš míň mléka kojit co nejčastěji.
Pak můžeš pít meltu, papat homeopatika (riccinus communis 5CH), pít hodně vody a kojící čaje. 🙂

tymothy
21. pro 2009

Market, mrkni na stránky kojeni.net 😉

market3
autor
21. pro 2009

Strašně moc děkuju, kojím přes klobouček, tak doufám, že to není žádný problém a budu moct kojit aspoň 5 měsíců.Někdo říká, že s kloboučkem se nedá moc dlouho kojit.

rimmel
21. pro 2009

ja som kojila 4m s klobucikom a potom uspesne bez neho az dodnes tak drzim palce 😉

market3
autor
21. pro 2009

Jak se Ti to povedlo kojit bez kloboučku.Zkoušela jsem to,ale mám asi malé bradavky,nebo nevím proč se malý nechce bez kloboučku přisát.

fisa
21. pro 2009

Jen se pridavam, opravdu pomaha jen kojit kojit a kojit. Sama jsem prodelala asi tri laktacni krize, ve trech, sesti a deviti mesicich, a precetla kde co... melta, cerne pivo, caje, ovesne vlocky... a jedine, co opravdu pomaha, je mit mimi v podstate neustale u prsu, hlavne v noci. U me to vypadalo tak, ze jsem pres den kojila kazdou hodinu, v noci kazde dve. Je to tedy utrpeni, vzdy mi trvalo tak tyden, nez se laktace znovu nastartovala, ale nakonec jsem kojila az do 13 mesicu.

rimmel
21. pro 2009

raz sme boli vonku a zabudla som si klobucik a potrebovl nakojit tak som mu dala, bradavku pomackala abybola tvrda a okolo pusinky snou behala aby poriadne juotvori a sup dnu a cucal 😉 odvtedy som viac a viac skusala bez klobucika, dakedy sa dalo dakedy nie nakolko ma z toho zacali boliet bradavky no ale oni si musia zvyknut nato a stvrdnu a potom to uz slo bez bolesti a aj malemuto slo..kolko ma tvoj mesiacov? aha 7 tyzdnov no mozno budes musiet pockat kym mu narastie pusinka trosku 😉 ja som tiez myslela ze mam male bradavky ale je to skor tou ich maloupusinkou, plus moj sa narodil 7tt predcasne a jeho bola ozaj malinka 😔

fisa ma pravdu, prikladat prikladat a prikladat

market3
autor
21. pro 2009

myslíte si, že když budu v klidu a budu pravidelně jest a přikládat častěj k prsu,tak neztratím mléko?

iluss
21. pro 2009

market: pij hodně kojící čaje (2-3x denně), pij hodně vody, přikládej střídavě k oboum prsům, aby se mlíko pořádně rozjelo. A dávej hodně z toho levého, když z něj nebudeš kojit, tak se tam samozřejmě nebude tvořit mléko. Zkus kojit hodně v noci, to se tvoří nejvíc mlíka a je to nejlepší pro podporu laktace. Když se ti miminko v noci budí na papání míň, tak to mlíko zkus třeba v noci odstříkávat. Prostě čím víc kojíš, tím víc se tvoří mlíko.

katka82
21. pro 2009

Market z vlastní zkušenosti mohu doporučit čaj od Dr. Popova Laktozin Tea 😉 je to sypaný čak a pije se při snížené laktaci MM a mě moc pomohl 😉 jinak taky doporučím ta homeopatika víše uvedená já je brala 2x denně 5 kuliček a nesmí se půl hodiny před a půl hodiny po nic jíst a pít 🙂 a taky mě pomohla melta vypiju i třeba 2-3 ltry denně a všeobecně hooooodně pít klíďo 5 litříků denně 🙂 držím palce ať se ti kojení zase pěkně rozjede 😉 🙂

market3
autor
21. pro 2009

Káťo,objednala sem si ten čaj a taky se zítra stavím si koupit RICINUS COMMUNIS 5CH.Manžel mně koupit meltu,tak ji budu taky pít.Strašně moc děkuju M.

market3
autor
22. pro 2009

Ještě sem se chtěla zeptat,jestli nevíte,kolik by měl v 7 týdnech za den vypit mléčka?děkuju pa M.

barica
22. pro 2009

market, dle toho, co jsem nastudovala, by ditko melo za cely den vypit 1/6 sve vahy. Takze si to podel a mas vysledek🙂... jinak, co se tyce tech kloboucku, take mi je v porodnici daly, protoze se bez nich mala nechtela chytit, ale dle rady starsi sestry a dle jejich zkusenosti jsem je pouzivala tak 2 dny, pak jsem se snazila, aby se mala chytala i bez nich, nejlepsi je na to pozice takova ta, ze mas ditko jakoby za sebou a hlavicku vys vpredu, nevim, (viz www.kojeni.net - technika kojeni, pozice v sede, poloha č. 3 - fotbalova), tak se mi brzy zacala chytat i na prso, kde mam malou bradavku. Cca od 5.dne jsme kojily bez kloboucku. Chce to zkouset. Zkus i predem brdavku trosku rukou "zformovat". Kazdopadne jsem nekde cetla, ze s klobouckem musi ditko vyvinou daleko vetsi usili, aby se k mlicku dostalo, nez bez, takze radim, zkousej ruzne polohy, treba se ti ditko opravdu chytne bez a to je potom super!

mirri
22. pro 2009

market k mnozstvi mleka,co by mel vypit.koukla jsem se do brozury,co mi dal pediatr.dite s vahou 4 kg-400+200=600 ml mleka za den.
dite s vahou 6 kg-600+300=900 ml mleka za den
neboj se maleho kojit casteji,prikladej pri kazdem kojeni prvne k prsu,kde mas mene mleka a pak k druhemu.koj z obou prsu a hlavne zkousej bez kloboucku.pokud je problem v plochych bradavkach,pred kojenim vytlac kapku mleka a tim potri dvorec,bradavka pekne vyskoci.
dobra pozice na zvyseni laktace je jak pise barica-fotbalova-mimi lezi na tvem boku.ja taky brala homeopatika ricinus a myslim,ze trochu pomuzou,ale nejdulezitejsi je kojit a kojit.
ja mela na zacatku taky velke problemy s kojenim,ploche bradavky,strach,ze nema dost mleka....jednu dobu jsem mela i vahu a maleho vazila po kazdem kojeni,ale to me jen zbytecne stresovalo.no vse jsme prekonali a maly cuca do dnes.to preji i tobe. 😉

petkula
22. pro 2009

nemyslim si, ze by homeopatika pomohly zvysit mnozstvi mleka 😒 Na to snad zadne leky ani neexistuji, i kdyz homeopatika vlastne ani leky nejsou... Urcite nejvic pomuze, kdyz se mimco casto priklada a hlavne hodne pije - voda, caje.

market3
autor
22. pro 2009

ještě sem se chtěla zeptat,jak poznám,že malý vypil tolik mililitrů kolik má?Používám odsavačku aby se mně mléko tvořilo,jelikož malý teď hodně spí

market3
autor
22. pro 2009

zkouším bez kloboučku,ale strašně se u toho vzteká

mirri
22. pro 2009

market,kazde mimco pije jinak.nektere vic,jine min.v prvnich 3 mesicich by melo pribirat 150-200 g tydne.takze bych se moc nenervacila a po tydnu prevazila,jestli neco pribral 😉 a jestli ti maly spi,tak to vypada,ze je spokojeny.
a bez kloboucku zkousej,treba kdyz kojis v noci a spinka....chce to cas....

market3
autor
22. pro 2009

dnes když sem malého kojila s kloboučkem,tak skoro žádné mléko nevytáhl.Myslíte si, že si mám koupit nové kloboučky?Mám je zhruba měsíc ☹

jankanej
22. pro 2009

market spíš se opravdu nauč kojit bez nich, pro dítko je to i mnohem náročnější a dřív se podle mě unaví, tak to zkoušej co nejvíc bez nich. Já mám ploché brdavky a kolikrát se s malou fakt peru než se přisaje ale trpělivost je dobrá a nakonec (i když kolikrát až po 10min) se přisaje a je to ok
kolik je malýmu?

katka82
22. pro 2009

Petkulo mě ty homeopatika docela pomohli 😉 sice to nejsou léky jak píšeš,ale v tomhle případě so myslím že tam funguje hlavně placebo efekt 😉 protože při kojení je psychika a duševní pohoda strašně důležitá a když kojící mamča věří že jí homeopatikum pomůže tak to fakt pomůže 😉 🙂

market3
autor
22. pro 2009

ahojky janka,malému je 7 týdnů.Mám taky ploché bradavky.Vždycky,když zkusím kojit bez kloboučku,tak je to boj a malý vždycky zvítězí.

jankanej
22. pro 2009

fakt se nevzdávej, naučila jsem se takový fígl...ale musíš mít tu bradavka a dvorec změklý - bud zkus trochu odstříkat pokud máš nalité prsa nebo teplou vodu at to jde, pak vemeš dvorec zploštíš ho a vmáčkneš mu ho do pusinky co nejdál...nejdřív mi to taky nešolo a nechápala jsem jak jí to ta setra do tý pusy zvládla dát, ale začla jsem to zkoušet a nakonec jsme přestaly s kloboučkem úplně a jsem ráda je to starost navíc a ted je to mnohem lepší. Zkoušela jsi ho stimulovt tou bradavkou abys vyvolala sací reflex? když ho takhle budeš chvilku dráždit a jezdit tou bradavkou kolem pusinky tak by to mohl i zvládnout sám...uvidíš a držím palce 😉

market3
autor
23. pro 2009

Jankanej:zkoušela jsem stimulovat bradavkou a ono nic,tak to budu ještě zkoušet.Nevíš jak poznám kolik toho vypil,když nemám váhu?Mám strach,že když budu méň kojit a nebudu odsávat,tak mně mléko zmizí.Piju hodně neperlivé vody,čaje pro kojící matky a hodně melty.Teď vstávám v noci,abych odsála mléko,aby se mně ho dost tvořilo a nezmizelo.

jankanej
23. pro 2009

market raději se snaž kojit naž odsávat. Tělo pozná že tě nestimuluje mímo a mě konkrétně u prvního se mi nedařilo už od začátku kojit tak jsem začla výhradně odsávat a nakonec jsem musela pro málo mlíka skončit. Nechci tě strašit ale je ne tom pravda to že když co nejvíc přikládáš tak se ti nejvíc tvoří mlíčko hlavně v noci. Opravu to chce veeelkou trpělivost, nejde to hned ale postupně na to přijdeš neboj, hlavně se nevzdávej!já jsem odmítla u barunky myšlenku umělého mléka hned, ani jsem ho nekoupila abych to nevzdala, jo tři týdny byly děsný ale ted malá baští jak o závod.
a poznáš to určitě tak, že malý bude spokojený a bude mít normální stoličku - hladová stolice bývá zelená a páchne, ale určo chodíš k mudře vážit se ne? na požádání ti určo malýho zváží.Já taky nepoznám kolik malá vypije ale vydím že je spokojená a furt si říkám že svý dítko prostě uživím 😀 a to mi dodává plyn abych nepřestala, neboj trénujte trénujte a určo to pude 😉

market3
autor
23. pro 2009

Jankanej:snažím se kojit co to jde,ale malý od pondělí až do dneška skoro celé dny spí a v noci taky a když ho vzbudím,tak si dvakrát nebo třikrát lokne a spí dál a když mu chcu dát to odstříkané,aby to měl lehké,tak to taky nechce.Horečku nemá,tak nevím ☹

jankanej
23. pro 2009

Zkoušej ho pořád budit, nemá ještě zbytky žloutenky?potom ty dítka bývaj takový spavý, už mě nic nenapadá, nebo máš tak kvalitní mléko že mu to prostě stačí.Zkus se zeptat doktorky třeba ti poradí, ale mě v porodce říkali že mám kojit z jednoho prsu 10minut a z druhého taky a malá mi pije sotva 5 minut z jednoho a stačí jí to a hlad nemá...každý mímo je jiný a ještě má nárok hodně spinkat 🙂

market3
autor
23. pro 2009

právě,že žloutenku neměl.V pondělí zajedu k doktorce a uvidím 😉

jankanej
23. pro 2009

tak držím palečky ta má větší přehled čím by to mohlo být 😉