Negativa kojení

andulkaavetrelec
23. led 2008

tak tady koukám, že se pořád řeší kojení a nekojení, tak vstupuji s tímto tématem, i když jsme plně kojili až do 5,5měsíců

kojení je sice přirozené, ale my už méně, protože

nejíme přirozeně, nejíme přirozeně nejen v době kojení, ale ani během těhotenství a před ním většinou vůbec ne (ač kojím, jím občas čokoládu, brambůrky, piji černý čaj, maté, po kojení vypiji občas decku...) , také na to, co máme jíst během kojení, se názory různí

a látky, které máme v těle (i ty nastřádané před těhotenstvím) přecházejí do mléka (týká se to např. rakovinotvorných dioxinů apod.)

přecházejí do mléka tím více, čím rychleji po porodu zhubneme a také určitě hraje roli vyšší věk rodičky, která těch škodlivin má v sobě více

další negativa: nesvoboda- kojit může jen matka, nemůže se vzdálit od dítěte na celý den, záněty, boule, nemocné bradavky, kecy okolí a příbuzných, hledání vhodného místa na kojení (první tři měsíce
jsem kojila, kdy chtěl a chtěl nepravidelně)

pokud vás někoho ještě něco napadne, sem s tím...

petkula
15. led 2010

Mne delalo kojeni problem prvni dva mesice: nevedela moc jak kojit - takze jsem mela rozkousane bradavky, taky jsem neznala optimalni polohu - vyzkousela jsem vsechny mozne, ktere mi sestricky v porodnici ukazaly ale az mamka mi pomohla a zeptala se me, proc ho nedrzim "normalne" v naruci a hned to slo🙂
no a pak jsem byla taky hrozne unavena, tocila se mi hlava a bylo mi na omdleni ale to byla spis celkova vycerpanost z porodu. Zacala jsem vice jist a je to mnohem lepsi. Takze jedine negativum je snad takove, ze se clovek nemuze od miminka vzdalit na dloho - ja nemuzu dele nez na dve hodky. Ale nevnimam to tak, ze by me to nejak zvlast omezovalo.

sturnus_vulgaris
15. led 2010

Meleri, taky zdravim 🙂. Koukam, ze mas v profilu snz, ze bych si dala do sveho taky? 🙂 No, kdyby mi to vyslo, asi by me to ale dorazilo 🙂.

rimmel, presne nejaky takovy prispevek jsem cekala 😝 ono je to trochu o tom, ze kdo problemy nikdy nemel,
tak je asi nikdy nepochopi.
uvadim na pravou miru ... JA s kojenim na verejnosti problem zase az tak nemam (ale nevyhledavam), MOJE DITE bohuzel ano ☹ ☹ ☹, ale jestli mas nejaky recept, jak zmenit jeji postoj, sem s nim, budu fakt rada (vyzkousela jsem lecos, ale treba jsem jeste na neco zapomnela).
ze nemuze malou nakojit nikdo jiny, mi v principu taky az tak nevadi, az prave na ty situace, kdy je mi fakt blbe a potrebuju se dostat do nejakeho pouzitelneho stavu. takze to trochu spatne chapes - to neni o nejakem vyhovovani, ze mam dite co dve hodiny na prsu (uz jsem si zvykla, ale ze zacatku, s tim zanetem a tak, to jsem parkrat i pred kojenim brecela, ze uz nechci)
ad sexy podprsenky... jednu docela pouzitelnou vyrabi ANITA 🙂. ALE!!! ma kostice... Ja kvuli tomu zanetu a pozdejsimu neustalemu boji se zatvrdlinama musim mit podprsenku temer beze svu (vyhovuje mi napr. ANITA 5040), i jen blby sev me tlaci a je prusvih. ☹ Takze sexy pradlo se bohuzel nekona ☹. Ale to preziju.

kazdopadne s tim vlivem stravy matky na koliku - ano, koliku maji i deti na UM, ja sama jsem toho prikladem 🙂, takze i proto jsem potom to jidlo uz tolik neresila (samo jsem se ale necpala fazolema a zelim, zeano 🙂)

miska75 - asi bych to nenazvala totalni vycerpanosti. ale kdyz jsem nemocna a do toho kojim, tak uz teda hrabu nosem v zemi ☹ A to zduraznuju, ze jsem driv taky nemela problemy s nemocema, max. jsem teda byla hakliva na pajsl, ale treba kasel, ryma, ..., to jsem vubec neznala. A rozhodne bych nezaradila do kategorie nejakych chcipaku, i kdyz taky uz mam vek 🙂. Nejde mi rozhodne o to, aby me nekdo litoval, ale spis, ze me treba driv vubec nenapadlo, ze kojeni muze vycerpavat. Teprve, az jsem se o tom bavila s jinymi, podobne postizenymi, jsem se konecne prestala povazovat za lemru linou 🙂.
Zes nikdy nemusela odstrikavat a jinak se opruzovat 🙂, za to dekuj tomu nad nami 🙂, je to fakt hruza a obdivuju ty maminky, ktere dite krmi odstrikanym mlikem treba nekolik mesicu. Coz mi pripomina, ze nejlepsi rady na retenci a zanetu jsou typu "stoupnete si na pul hodinu do teple sprchy" (to je na uvolneni tech mlekovodu). No ale pul hodiny, to tu dite rvalo jak tur. A vezmi si, ze do dusledku bys tohle mela delat pred kazdym kojenim, tj. kazde dve hodiny. Misto toho, abys odpocivala nebo si treba uvarila neco k snedku (jo a do toho je ti blbe, mas vysokou teplotu a mzitky pred kukadlama). Takze to pro me byla rada na h..., mnohem vic se mi treba osvedcily takove ty nahrivaci gelove polstarky. Ale to je trochu mimo tema.

petkula
15. led 2010

sturnus,
taky mi vyhovuji bezesve podprdy - mam perfektni Naturana 5095. Ale bohuzel jen v bile, uvitala bych i jine barvy...jinak taky jsem zpocatku brecela, protoze to bolelo a neslo mi to ☹
A s tim zanetem mas pravdu...mela jsem taky, horecky k tomu a do toho kojit...nastesti to preslo za dva dny. Ale pokud jsi nemocna, mas chripku nebo neco podobneho, tak to musi byt hodne narocne a chapu, jestli pak nekdo kojeni vzda.

winielka
15. led 2010

ahojky,ja rodila cisarskym rezem ktery nebyl planovany...
celou dobu tehotenstvi jsem se tesila az budu kojit...🙂rodila sem v Plzni,a muzu rici ze uz nikdy vice...
malou mi po porodu neprilozili a po dvou dnech co mi ji prinesli byla porad hladova proste po dvou dnech uz pila 20 ml....a ja furt mlezivo...byl to hroznej stres na odsavacku pro rozkojeni sem cekala i pul dne...
hlavne ze meli v nemocnici miliony laktacnich poradkyn a ani jedna mi kojeni neukazala...proste mi ji prinesli a ja mela kojit ...(🙂prvorodicka)a nervy na dranc...mela sem blbi bradavky a mala se spatne cgytala apak zaroven rvala hlady takze se nechytala.......vsichni rikali MUSIS KOJIT;MUSIS KOJIT...koukali na me jako na exota,kdyz sem rikala ze i po tydnu rozkojovani mam dvakrat denne 20ml...vic ne...Koukali na me jak na krkavci matku...

a doma s manzelem po promluve jsme usoudili koupime flasku,dudliky....bebu ha1,mala vypila 60ml...za patnact minut,odkrkla,a spala....vzdycky sem si psala kolik za den vypila...mam prehled,(takze vim ze kdyz breci ze nema hlad)...a dneska ta umela vyziva je uz dost vymakana...manzelovi deti z predchoziho manzelstvi taky nebyli kojeni#,zadny nemoce ani alergije nejsou vyrostli uplne ok.....a ani financne to neni takova palka....
jedno baleni nam vydrzi 5 dni to je cca 1000kc mesicne....a kdo si ted rika pane boze,tolik penez...,,
si ja rikam az dite v sesti letech bude jist rizky s bramborovym salatem....bude to drazsi....a kdyz sem chtela miminko,tak sem vedela ze zaopatreni bude neco stat....

dalsi pozitivni je ze jednou za 14.dni si muzu zajit ke kadernikovi nakoupit a zajit za kamaradkama,manzel ma super vztah s malou....zapojil se ok...a za treti pomuze s krmenim....

na zaver,kdo chce at koji,kdo nechce at nekoji jen prosim neodcuzujte jiny nazor...VZDYT TO NENI TAKOVA TRAGEDIE - NEKOJIT.....🙂

meleri
15. led 2010

Sturnus,

jo jsem ráda že tě tu zas vidím! 🙂 jo zase se snažíme, chceme ještě jedno dítě ale myslím že do dalších už fakt nepůjdu..

já to chápu, mě ted během kojení začla poprvé v životě i alergie, doktorka mi řekla že se to stává že jak dokojím mělo by to přestat..jinak jako se záněty atd jsem nikdy problém neměla, pro mě bylo kojení vždycky fajn, za to jsem fakt ráda...ale ta únava byla taky příšerná, do toho mě bolely dost kolena a záda, ale vydrž do toho 5, 6 měsíce, to už máš za chvíli, pak začneš s příkrmy, můžeš pak dávat i umělé nebo čaj, a kojení začne ubývat..

dřív tu bylo téma "kojím-mám pocit že se rozpadám" nebo tak nějak, tak tam sem občas psala...

a přesně jak píšeš taky mě nenapadlo že to vyčerpává, představovala sem si jak budu lítat všude možně.. 😀

winielka
15. led 2010

malej je ted 6 mesicu...hezky prikrmujeme a nebyla ani jednou nemocna.....

rimmel
15. led 2010

sturnus a co za problem ma tvoja mala pri kojeni vonku?

a mozno to znie ze som nemala problem no mala, maly sa narodil predcasne, nevedel sa preto prisat, mne mliecko na zaciatku nechcelo prist, ked sa ako tak prisal, neslo mu to dobre tak sme kojili 4m s klobucikom..potom uspesne sme sa ho vzdali...maly bol v prvych mesiacoch slaby, ako kazde predcasne narod.babo, veelmi dlho kojil, na prsniku zaspaval, potom sa zobudil stale hladny tak cucal dalej, lebo take male babo proste dlho cucat nevydrzi, unavi ho to..no bol to zacarovany kruh...bolo to ako keby som kojila nonstop 😀 ale nic negativne natom nevidim...proste tak to bolo .... skor sa sustredim na tie pozitiva 😉

shaula
15. led 2010

Winielka - jasně, že to není tragédie... Když pro to člověk udělá všechno a přesto to nejde, a po zralé úvaze se rozhodne pro UM, tak OK, nemám s tím problém. Ale nemělo by to být z malicherných důvodů typu moje dítě mě omezuje, protože nemůžu jít na manikůru 😒
Já taky hooooodně bojovala, kojení pro mě v žádném případě nebyla samozřejmost a moc mě mrzelo, že s tím máme takové problémy. Ale nevzdala bych se toho, protože takhle jsem si jistá, že jsem udělala, co jsem mohla. Ano, kojení má pár drobných negativ, ale rozhodně to z mého pohledu není nic zásadního...

k.ate
15. led 2010

Já osobně moc negativ na kojení nevidím... Ze začátku jsme s malým bojovali trošku, protože v porodnici mi vysvětlili kojení jen letem světem a mě ze začátku bolely bradavky, kolikrát jsem byla s nervama v háji, ale nakonec se to srovnalo a je to pohoda vědět, že když malej začne mít hlad, stačí mu vrazit prso a nic víc neřešit... 🙂

Bez alkoholu se obejdu, čaje piju ovocný, kořeněný jídlo nejím spíš kvuli hemoroidům, kterým mě po porodu trápí... 😀 no a vzhledem k tomu, že s manžou oba studujem, mám doma odsávačku, takže když potřebuju odejít, nechám tu mlíko, kdyby malej náhodou dostal hlad, když jsem pryč (už se to dlouho nestalo), takže když na věc příjde, můžu na 4 -5 hodin odejít a nic se nestane (sice nikam krom školy a doktorů bez něj nechodím, ale tu možnost mám 😀)... takže já moc negativ nevidím... a nemyslim si, že by naše "kojící" začátky byly ideální a úplně bezproblémový...

elzik
16. led 2010

Narazila jsem na toto téma a tak taky napíšu své o kojení. Mám dvě děti.
Dcerku jsem kojila jen měsíc, protože měla šílené koliky, dny a noci spíše prokřičela než prospala. V té době jsem byla totálně na dně, manžel i moje maminka mi museli šíleně pomáhat a já měla pocit, že jsem jako matka totálně selhala, že jsem snad ani děti mít neměla. Po měsíci jsem přišla o mlíko (ani se nedivím vzhledem ke svému psychickému i fyzickému stavu), malá začala pít sunar a kupodivu se najednou začalo vše zlepšovat. Koliky polevili, nakonec úplně vymizeli a my během chviličky měli jakž takž režim, malá pila co 3 hodiny, 1x v noci. Byly jsme v pohodě obě 🙂 A i když jsem Elišku kojila jen měsíc, je to maminčim "cicánek" a závisláček 😀 😀 I se zdravím je na tom fajn - prodělala jen běžná nachlazení, ale žádná viroza, vážnější nemoc (Ťuk, ťuk 😉 ).

Syn má tři měsíce a zatím kojíme 🙂 Sice jsme museli asi 14 dní dokrmovat, ale teď už zase kojíme plně. Stále nemáme žádný režim, kojíme co 2 - 3 hodiny přes den, v noci se budíval co 3- 4 hodiny, teď v poslední době se v noci budí co hodinu ☹ 😒 To je vyčerpávající. Někdy mám také obavy, zda je pro něj MM to nejlepší, když nemůžu 100% říci, že jím pravidelně - při dvou malých dětech to moc nejde.

Na obou variantách vidím klady a zápory, ale to je vždy ve všem. Nic není 100%. Jak ale píšu, někdy si říkám, zda by mi nebylo lépe, kdybych dala malému UM, ale mé svědomí mi to nedovolí. Prostě někde v podvědomí jsem strašně ráda, že kojím, i když na to někdy šíleně nadávám. A jen doufám, že to kojení je pro mého broučka to pravé a že mu tím jenom prospívám a neškodím.

winielka
16. led 2010

elzik, je fakt ze mala co jsme prisli z nemocnice,jedla jako budik po trech hodinach...a uz ve dvou mesicich spala celou noc od 8.vecer do 6 rano,zadny koliky,zadny boleni,jen sme meli problem trochu se zvracenim....ale to sme taky vymakli,koupili jsme bebu-proti zvraceni je jen trosku hustsi....a bylo po problemu,mela ji asi cca 1,5 mesice a ted uz ma opet normalka a v poho...
to je prave to...mas dve deti a skoro se setihas najist....nektere maminy berou jeste vitaminy v tabletkach-(taky umele)....
ale jak tak ctu vase prispevky kojeni je opravdu prirozene a pro miminko to nejlepsi...ja si nepripadam jako spatna mama protoze nekojim,a nepripada mi ze bych malou nejak osizovala....je sposta mamin kterym se vubec mliko neudela a taky s tim bojujou a zijou...
jen se mi nelibi ta myslenka musis kojit bez kojeni to nejde... (neco jako, je silvestr vsichni musi slavit...)
dnes mame preci navybranou,je demokracie,a pravo volby... a trocha tolerance neuskodi,jak u mamin tak u doktoru..(pisi jen z vlastni zkusenosti).... vse ma sve pro a proti... chtelo by se to zeptat nejakeho odbornika
ktery by to vysvetlil.....

kacka123
16. led 2010

Ahojte baby, som rada za tuto temu, lebo sa k nej podla mna hodi moj dotaz. mame doma 3 mesacne dievcatko Tanicku, cez den papa 3-4 hodiny a vecer je to uz kazde dve hodiny, v noci si s nou musim o jedenactej lahnut inak nezaspi, samozrejme zaspava na prsniku :( a v noci kojime aj tri styrikrat.
stale dufam, ze ked v 6 mesiacoch prestaneme kojit a dam UM, ze sa zlepsi spanok v noci ... nemate s tym niektora skusenost?

Ja kojim rada ale tie veceri ma hnevaju. Proste po kupani od siedmej do 23:00 musi byt hore 😀

ava
16. led 2010

sturnus_vulgaris - vyborny prispevek 🙂 fakt jsem se zasmala a v mnoha ohledech souhlasim! Ja kojeni MILUJU, plne do 7.mesice a vzdycky jsem si myslela, ze mi bude prospivat a delat mi dobre (jako mi delalo prvnich 6 mesicu) - ale ted - najednou mi upadne kus nehtu na noze, na ruce...10 let jsem nebyla nemocna a ted me ovane pruvan a hned jsem nemocna, zflekately mi zuby apod.
Kojeni neni zadarmo - nedovedu si napriklad predstavit, ze bych ted otehotnela - jsem absolutne mimo formu a neverim, ze by miminko z meho tela vydolovalo vse, co potrebuje..
Nicmene jsem nesmirne vdecna, ze kojim a uzivam si to pokazde...bude mi to strasne chybet.

rimmel
16. led 2010

😕 😕 ava to fakt ti upadne necht? moje nervy ☹

shaula
16. led 2010

Kacka - a proč chceš přesně v 6 měsících skončit s kojením? 😕 Jinak dopředu ti to nikdo neřekne, některé děti spí lépe, jiné se budí stále stejně. Naše kluky jsem v noci přestala kojit asi v 9 nebo 10 měsících, když jsem zjistila, že si ze mě dělají jen dudlíka. Ještě dlouhou dobu se budili stejně často, ale už dostali jen čaj, postupně se pak budili méně.

ava
16. led 2010

rimmel - je to des! Ale nastesti jen kus, ne cely..necekala jsem zadna negativa...kdyz jsem do toho sla s usmevema 100% pozitivni 🙂

sturnus_vulgaris
16. led 2010

rimmel, uz dva mesice ma neco jako "bojkot kojeni". Hrozne u toho breci, nadava, krouti se, skrabe me, kouse, shodi mi bryle... Je to jak boj s divou zveri. Rikala jsem to doktorovi a pry, ze jsou to zarazene vetry. Coz je asi pravda, protoze kdyz si prdne, tak je obvykle chvili klid. Asi, jak se ji to jidlo pri piti posunuje v brichu, tak je ji to neprijemne. Jeste tak nejlip se koji v noci, kdyz je unavena a ospala. Dalsi vec (stara asi mesic) - zacina se hrozne rozhlizet a vsechno pozorovat, veskere deni okolo, at uz pohyby nebo ruchy, ji zajima vic nez to prso. No a abych sedela svlecena s kozou ven a cekala, az se milostpani vrati apetit 🙂, to se mi teda nechce. Prsa mam ted sice pekny (na jak dlouho ovsem 😒 ???, - takze to mame dalsi negativum 🙄 ) ale nemusim je ukazovat vsude kolem 🙂.

Jo a kojeni ma jeste jednu nevyhodu. Nemam moc chut na sex, nicmene v ramci zdravych vztahu v rodine se musim premoci. Snizena hladina hormonu ma vliv i na stav meho gynekologicna (ale to radeji nebudu rozebirat, kdyztak pro podobne postizene IP).

Kacko, ono pry to UM nema zase az takovy vliv na to spani. Ale je pravda, ze moje rok a pul leta neter, ktera se i nekolikrat za noc budi s brekem "maminko maminko bumbu bumbu" je pro me docela odstrasujici pripad. Ale co s tim? Dite je zvykle usinat s prsem. Pro laktacni ligu zadny problem, ale rodice na prasky. A pouzitelna a opravdu ucinna rada snad zadna. Leda "vydrzet" a doufat, ze to prejde.

jasmia
16. led 2010

Sturnus mluvíš přesně jako já, nejsi moje dvojče? Vidím přesně ty samá negativa na kojení, ale na druhou stranu jsem ráda, že kojím i když už s příkrmem, protože vím, že je to pro moji holčičku to nejlepší, ale občas na to nadávám jak špaček.
Svoje první dvě dcery jsem úrakticky nekojila a u Justýny jsem si vysnila, jak budu kojit nejmíň dva roky a teď mám občas chuť s tím praštit. Myslela jsem jak je kojení přirozený a krásný, ale občas je to pořádná dřina, ale co bych proto svoje sluníčko neudělala.

shaula
16. led 2010

sturnus_vulgaris - s tou chutí na sex jsem na tom podobně, ale moc tě nepotěším, u mě se to vůbec nezlepšilo ani po ukončení kojení... 😔 Takže to asi nebude tím kojením 😀 Ale držím palce, aby to u tebe bylo lepší.
S tím spaním ještě vydrž, u nás to bylo taky podobné, uspávali jsme u prsa, postupně jsem to odbourala, dala jsem kluky do postýlek, byla jsem s nimi, poslouchali jsme nahrávky, hladila jsem je. Ze začátku se to neobešlo bez breku, ale postupně se to zlepšilo, teď většinou v postýlce ještě řádí 😉

rimmel
16. led 2010

sturnus a tie vetry sa nedaju nejako riesit? neviem, nemam osobnu skusenost ale uz som tu parkrat pocula ze kvapky pomahaju, cvicenie nozickami , masaz? ci uz to vsetko mas skusene a nic? no nezavidim ti musi to byt horor 😒

sturnus_vulgaris
16. led 2010

No, prdy ve smyslu kolika jsou v podstate vyreseny Babycalmem nebo mozna ta kolika proste presla s casem nebo tim, ze se zacala sama vic hybat a kopat nohama (masaze podle me moc efekt nemely, hlavne se nedaly provadet, kdyz mela zachvat, coz mela prakticky porad 🙂). Ten ji zabira a ona po nem prdi. Nicmene posunovani prdu spolecne s prijimanym jidlem, na to je i Babycalm kratky. Mozna to nejsou prdy ale neco jineho (reflux???), fakt nevim. Kazdopadne jeji scenky u jidla, to je nekdy i pres jeji brutalitu vuci me osobe docela komicke.
Shaula, tos me teda nepotesila ☹.
Jinak se spanim - to je u nas opravdu neco podobneho jako u Kacka123, intervaly se smerem k veceru zkracuji (ale to pry plati u hodne deti) a v noci jsou posledni dobou taky dost kratky. Nekdy vydrzi spat i 4 hodiny v kuse (zatim rekord 1x sest hodin v kuse), ale spis jsou to tak 2-3 hodiny, takze zadna hitparada. ☹ Ale zase muset ji v noci co dve hodiny chystat sunar, to je snad jeste horsi ☹.

rimmel
16. led 2010

sturnus a shaula....nato aby ste mali chut na sex, sex musite mat..cim viac mas , tym viac chces..ale to fakt 😉

joa.n
16. led 2010

Podle me kojeni je super, ale jak pisete, ma to i sva negativa. Asi ve 3 mesich zacala nase mala hodne bojkotovat kojeni. Od te doby temer odmita kojeni v sede, chce jen tu polohu, co jsem behem bojkotu na ni vymyslela, aby pila, tzn. visim nad ni s mym prsem. Bohuzel tato poloha se neda venku temer nikde provozovat, zvlaste ne ted v zime ☹
Taky se mi pri kojeni strasne vzteka a zajima ji vse ostatni ne jen prso - proste to same jak pise Sturnus.. Chvilemi pije a pak se rozhlizi atd. Takze se ji snazim naucit ze "zavru kram" ale ji to evidente nevadi. Ona si v klidu pocka do dalsiho kojeni. O jidlo si nerika, takze cas hlidam sama a kojim co cca 3 hodiny. Taky podle toho vypada jeji pribirani - v 5 mesicich ma cca 5,5kg!!! Zacali jsme prikrmovat, takze po kasi je spokojena, ale prso chce v kazdem pripade i kdyby se pote mela poblinkat (coz bohuzel dela casto,zvlast kdyz se nenasytne ozve, ze chce i druhe prso - stejne to vetsinou vsechno skonci venku ☹
A sex? hodne podobny pripad jako pisou nektere z vas. Ale je urcite i pravda jak pise
Rimmel - je to o chuti.. a urcite pravidelnosti 😉

shaula
16. led 2010

Rimmel - dík za radu, dříve to tak u mě fungovalo, dneska už ne 😅

petkula
16. led 2010

sturnus...mne delal Vojta to same - myslim, to, ze se u kojeni rozhlizi, smeje se na mne a taky se tak ruzne krouti a jakoby vzteka 😒 Ale delal to tak dva tydny. Vzdycky kdyz s tim zacal, tak jsem se mu snazila domluvit a kdyz to nepomohlo, tak jsem proste prestala kojit. A ted uz to nedela...asi musis dat nejak najevo, ze to nema delat 😒 a taky kojit nekde, kde mas klid a kde ji nic nebude rozptylovat.
Jinak je to asi normalni, to dela vetsina kojencu, v tomhle veku - aspon myslim..

rimmel
16. led 2010

joan ja velakrat si myslim ze chut nemam, lahnem ze idem spat, muz sa ku mne otoci zo zadu, zacne ma jemne masirovat, bozkavat, dotykat a chut pride ako blesk z jasneho neba! 😀 ale jasne, nie u kazdeho to tak moze fungovat 😒 a tiez sa mi osvedcilo teraz ako mame maleho ze potrebujem s muzom stravit pred samotnym sexom nejaky cas..akoze cely den sme spolu napr cez vikend ale to neni take ozajstne spolu ked mate dieta sak to poznate ale ked napr ideme si skorej do postele lahnut, tam sa rozpravame, steklime, rehoceme tak hned ma clovek inu naladu ...sexy naladu 😉

shaula a cim to myslis je? ze nic?

sturnus_vulgaris
17. led 2010

rimmel, s tim, co pises o sexu nesouhlasim, resp. asi to neplati u me. ja mam sex tak min. 2x tydne a kdyby mi byl vzacnejsi, mozna bych na nej mela i vetsi chut. ale ono se taky projevuje i ta unava (za nejvic sexy vec ted povazuju spanek) a to, ze mala chodi spat pozde. nehlede na to, ze ja si vubec sexy ted nepripadam - a neni to jen problem kojici podprsenky.

petkula, presne tak, musim kojit v klidu (pokud nejsem doma, idealne nejaky kojici koutek, jake jsou treba v OC), coz obvykle prave nekde v restauraci nejde, tam klid rozhodne neni (ted v zime opravdu nehodlam vystavovat cemr nekde v parku, byt by tam mozna i klid byl). vyzkousim to, co navrhujes - prestat na chvili s kojenim. ted uz by to nemel byt problem, tlusta je dost 🙂 (bohuzel minuly mesic byla nemocna, bolelo ji asi tyden v krku a nechtela pit vubec, takze jsem si techto scen uzila, a byla jsem rada, kdyz jsem do ni vubec neco dostala).

joa.n - tak ta poloha je silena ☹. ale neni to poprve, co slysim, ze si dite oblibilo jen jednu polohu a jine za zadnou cenu nee.

rimmel
17. led 2010

sturnus ani ja si sexy teda nepripadam, ale vdaka muzovi sa tak casto citim 😉 u nas dvakrat tyzdenne by nestacilo..a osobne neverim ze by ti bol vzacnejsi, prave naopak, zvykla by si si ze ho nemate a nechcela by si ho..ale kto vie 😀 a to ze mala ide spat neskoro no tak to chapem ze potom sa ti chce iba spat..nas chodi o 7 najneskor o 8 a neviem si vynachvalit..kebzye mi chodi spat o 11 tak ma asi fakt porazi..asi by som zaspala este pred nim 😝 😀

elzik
17. led 2010

Holky, tak u nás je to v poslední době katastrofa. Malý má asi spurtík, jinak si to nedokážu vysvětlit. Přes den kojíme co 2 -3 hodiny, ale v noci se budí co hodinu. Jsem k.o. Jen co usnu, je už zase vzhůru. ☹ Dnes jsme si s manželem chtěli udělat krásnou chvilku 🙂 , ale malý se v tom nejlepším probrat a dožadoval se pití. Samozřejmě, pak už nebylo nic ☹ Kolikrát fakticky závidím maminkám, které dají sunar a ví, že 3 - 4 hodiny mají klid a děti jim spí krásně, na sunar se budí 1x. Já už jsem zoufalá, někdy koketuji s myšlenkou se na kojení vyprdnout, ale na druhou stranu je mi to strašně líto, když mám mlíko. Myslela jsem, že čím bude malý starší, tím bude kojení lehčí, ale u nás je to spíš naopak. První dva měsíce se na kojení v noci budil co 3 - 4 hodiny, to se dá, ale co hodinu je fakticky mazec. Ještě že u nás teď přespává mamča, která v noci vstává k dcerce, která se budí tak 2 -3x za noc 😒

winielka
18. led 2010

elzik:to je divny ze se taklhe budi a ma hlad.... neni to treba ze si malej zvyk na to ze kdyz zakrici si hned u postylky....a si zivej dudlik... nezavidim....ja bych byla uplne vyrizena takhle vstavat,nase mala spi celou noc a stejne si s ni chodim odpoledne lehnout....
moje kamaradka ma to same...jeji 8.mes,chlapecek se porad budi min 3x za noc....a 10 mesicu se uz nevyspala.