Negativa kojení

andulkaavetrelec
23. led 2008

tak tady koukám, že se pořád řeší kojení a nekojení, tak vstupuji s tímto tématem, i když jsme plně kojili až do 5,5měsíců

kojení je sice přirozené, ale my už méně, protože

nejíme přirozeně, nejíme přirozeně nejen v době kojení, ale ani během těhotenství a před ním většinou vůbec ne (ač kojím, jím občas čokoládu, brambůrky, piji černý čaj, maté, po kojení vypiji občas decku...) , také na to, co máme jíst během kojení, se názory různí

a látky, které máme v těle (i ty nastřádané před těhotenstvím) přecházejí do mléka (týká se to např. rakovinotvorných dioxinů apod.)

přecházejí do mléka tím více, čím rychleji po porodu zhubneme a také určitě hraje roli vyšší věk rodičky, která těch škodlivin má v sobě více

další negativa: nesvoboda- kojit může jen matka, nemůže se vzdálit od dítěte na celý den, záněty, boule, nemocné bradavky, kecy okolí a příbuzných, hledání vhodného místa na kojení (první tři měsíce
jsem kojila, kdy chtěl a chtěl nepravidelně)

pokud vás někoho ještě něco napadne, sem s tím...

romankav
3. zář 2009

dagina: díky 🙂 A ty vyvalený prsa - taky záleží na tom, jak má kdo ty prsa velký (případně hezký, ošklivý atd.), na veřejnosti jsem kojila mockrát a nikdo se nepohoršoval 😎 Většinou mi přijde, že chlapi jsou v pohodě (když nemá ženská 140kg a prsa až na zem) a ženský prostě záviděj (ostatně, taky jsem záviděla krásný malý miminka 😵

dagina
3. zář 2009

Hm, to by mě nenapadlo, tak to opravdu nedělají dobré jméno nám, kojícím 😅 . Já jsem vyvalená jen doma a to úplně 😀.

soanpe
3. zář 2009

dagina, tak holky ti už odpověděly 😉 😀

já vím,že UM a MM se nedá srovnávat složením, ale stále nechápu, o co je ochuzená moje dcera. nemluvím o mléce

soanpe
3. zář 2009

romankov
ježíši, co mám závidět??? 😲 😅

tetes1
3. zář 2009

romanka:ale já myslím, že právě mám ty úplně malé děti, těžko si představit o moc větší než v mém případě . A zeptej se třeba jakýkoliv fyzioterapeutek maličkých dětí, ty miminka uklidňuje tvůj dech,jemné řekla bych až vláčné pohyby a přikládání rukou na bříško a zvednuté nožičky do pravého úhle....A já opravdu nepozoruji u svých dětí žádný rozdíl v uklidnění. A co se týče plynatosti,zácpy apod., tak musím říct, že daleko víc na tohle trpí Míša,kterej je plně kojenej než Kačka,která je víc na nutrilonu. A myslím si, že jakékoliv byť malé množství mm je dobré i když se míchá s um, to ti ale řekne každý doktor.Prostě na prdy děti trpí ať tak nebo tak.Bohužel teda. Ale o těch technických věcech se nepřu, i když si o tom trochu myslím své,páč jak přesně dokázat vliv,když se nejedná o to samé dítě, s tím samým genetickým zatížením.......,ale říkám tomu nerozumím. Ale vážně si nemyslím, že o ten pocit uklidnění nekojené děti přijdou,nepřijde mi to ani logické.
Já myslím, že pokud je to tak neestetické kojení jak holky popisují,tak to vadí i chlapům a v tomhle případě je závist to poslední,co by mi napadlo.
Jo,víte co mi docela vadí. Jak je pro spousty lidí otázka a kojíte,úplně běžná a normální. 😠 To jako tím, že jsem porodila děti se moje kozy stávají najednou veřejnou záležitostí???Co je komu proboha do toho. A když odpovím, že ano, tak na to dostanu komentář, tak to jste dobrá. Takže jako kdybych nekojila,tak nejsem dobrá,nebo co tím chtěl básník říct?A ptají se fakt úplně cizí lidi na ulici,páč mají všichni dojem, že když máme dvojčata,tak se stáváme veřejnou atrakcí,ale to už s kojením nesouvisí. to jsem si postěžovala navíc. 😀

sisi.v
3. zář 2009

romankov - ženský záviděj? tedy to jsem nepochopila 😕. manžel je taky táta, ale pohled na kojící ženu v restauraci u stolu, s talířem jídla před sebou, ho nijak neuchvacuje. ale je to posun, mýho tátu by to patrně donutilo to místo opustit 😉

tetes1
3. zář 2009

Jo,myslím,že typicky vyvalená koza je při kojení té Hodkové,Saudkovo přítelkyně.
Já,myslím, že to Romankov myslela jako závidění toho malého miminka. Teda alespoň v to doufám.

sisi.v
3. zář 2009

tetes - no tak hodková se svou velikostí poprsí je případ sám pro sebe, to snad kojit elegantně ani nejde... 🙂

tetes1
3. zář 2009

No,tak za velikost poprsí nemůže, ale může si přes prso alespoň hodit plenu, teda v jejím případě spíš deku. 😅
A možná právě proto by nemusela kojit uprostřed tiskovky si teda myslím....

shaula
3. zář 2009

tetes - jo jo, s dvojčaty se připrav na to, že už budeš vždy a všude celebrita 😀 Mně se tedy nikdy nestalo, že by se mně někdo úplně cizí ptal, jestli kojím... Maximálně tak pár mamin ve cvičení kojenců, a to tam jsme kámošky, takže to neberu jako cizí lidi. Jo vlastně jednou měli nějaké poznámky jacísi hnusní chlapi na lavičce, ale ty jsem okázale ignorovala a tvářila se, že je neslyším 🙄
Ale vytáčí mě, když lidi komentují můj kočár slovy "to teda máte tank" nebo "máte na to řidičák"? Grrrrrr 😠

soanpe
3. zář 2009

no slečna Hodková se s tím fakt nepáře a to je ten případ,kdy je to opravdu exhibice a ne kojení, či krmení 😒
já osobně nechápu ani tu potřebu se cpát s takovým miminkem někam na talk show před reflektory atd.
nechápu ani ty čerstvý miminka v hypermarketech a už vůbec ne ve večrních hodinách.je mi jich líto 😔

tak to byla odbočka, ale související 😉

tetes1
3. zář 2009

shaula:no já myslím, že by jsme to tu mohly rozjet 😀 Hele, mě se třeba prodavačka zmrzliny (mimochodem nějaký ruský přízvuk), ptala jestli jsem rodila císařákem? 😀 A poznámky typu, no alespoň že máte páreček,taky miluju.Jakože kdyby to bylo stejné pohlaví,tak abych se snad raději odstřelila.... 😀 A nejvíc všechny vytáčím, tím že říkám, že jsou děti hodný a že je to úplná pohodička. Tím mi příjde,že každého naseru,páč mi přesvědčují, jak bude hůř a jak to bude hrozný až bude jedno třeba nemocné atak. Negativisti jak prase. 😠 😀 Tak přemýšlím, že začnu říkat. Jsou hrozně hodný,ale nebojte se začnou zlobit, začnu být neupravená, upocená mamka a udělám vám radost. 😀
Soanpe:jo,já nechápu když je venku krásně jak může jít někdo trávit odpoledne s dítětem do obchoďáků.To mi fakt hlava nebere. My jsme s dětma pořád venku a očividně jim to svědčí a to jak tomu kojenému tak i té nekojené 😝
Holky,taky jste při kojení měly takovou chuť na sladké?

shaula
3. zář 2009

Chuť na sladké já měla vždycky, takže nevím, jestli to souvisí s kojením 😀

dagina
3. zář 2009

Tetes, to máš ještě docela dobrý, většinou, kdo má dvojčátka, tak lidi nejvíce zajímá zda jsou po IVF nebo normálně doma 😅 . Jinak s tím že bude hůř mi říkají také, a to mám jedno 🙂.

Holky, takže myslíte, že je lepší třeba dvouletému dítěti dát dudlík než ho nakojit venku??? Já mám Lůcu zlatou, hrozně hodná..., ale znám případy, když dítě knourá, řve..., tak to pak matka asi neví čím ho uklidnit- tak třeba sáhne po prsu či dudlíku?! Mě by třeba víc vadil ten dudlík ( cca od dvou let).

shaula
3. zář 2009

Hm, tak to já radši ten dudlík... Ale klukům je zatím rok - a už se snažím dudlík omezovat a dávat opravdu jen když řvou a nic jiného je nerozptýlí... 😉

majenka
3. zář 2009

Já tedy myslím, že většina maminek kojí "obráceně"-ne, že by "vytáhly" prso ven z výstřihu (to by mě ani nenapadlo), ale vyhrnou tričko a dítě se přisaje zespodu (od narození malé jsem neměla na sobě šaty 😝 -takže jedno negativum, protože jich mám plnou skříň)....bradavka vidět není-pokud to není novošek s pidi pusinkou...je vidět v podstatě to, co je vidět i v odvážnějších plavkách 😉 .

A musím tedy říci, že dokud jsem neviděla diskuse tady na Koníkovi, tak mě vůbec nenapadlo, že by mohlo kojení na veřejnosti někoho pohoršovat 😕 . Když kojím někde ve skupině lidí, tak se tedy ptám, jestli to někomu vadí-zatím na mě vždycky koukali nechápavě, proč by jim to mělo vadit, že je naprosto normální 🙂

A od té doby, co tyhle diskuse sleduji, docela se bavím...tuhle jsem kojila venku na lavičce a vzpomněla jsem si zrovna na tuhle diskusi...začala jsem se tam smát jako blázen (lidi si asi mysleli, že jsem se zcvokla) a nemohla jsem to zastavit...představila jsem si tam ty znechucené zvracející maminky 😅 . Mě je úplně jedno, čím která maminka krmí svoje dítko, ale znechucení nad kojeným 2 letým dítkem prostě nechápu (ještě tak u chlapa, ale u ženské 😒 )

majenka
3. zář 2009

Dagina: malá právě dudlík nechce už od narození-má ho jen na hraní a do pusy ho nedá...ona se právě uklidňuje jedině prsem 😉

shaula
3. zář 2009

Ještě jsem si vzpomněla na reakci mé starší sestry v souvislosti s kojením: "a do kdy ti řekli, že MUSÍŠ kojit?" 😀 Trochu jsem nechápala 😀 Je to sice trošku mimo téma, tak snad to admini nesmáznou, ale musela jsem se s vámi o tuto "perlu" podělit 🙂

barunka81
4. zář 2009

Tak jak tady nekdo popisuje ty maminky co jim koukaj bradavky, a prsa na zem atd. Tak to je fakt husty🙂. To je proste přehnany. Kojim malou nekdy i na veřejnosti v parku na lavičce, někde na terasce, ale nikdy by me nenapadlo se odhalovat..... Prso zakrytý plínko a vždy se nejak otočím.
Ty maminky s těma odhalenejma prsama nam slušně kojícím dělaj ostudu 🙂. je to všechno o lidech.

martimarti
4. zář 2009

To je zase debata 😀 😀 😀
Někdo kojí, někdo nekojí, někdo se odhaluje, někdo se schovává, někdo na to čumí a pohoršuje se, někdo se odvrátí a nečumí...v čem je smysl této diskuze mi uniká 😀 😀 😀 jak to ostatně u řady kontroverzních debat na MK bývá 😀 😀 😀 . Akorát se tu střetávají supermatky a kojofanatičky /cituji 😉 /Klasika 😉

sisi.v
4. zář 2009

tetes - já to nemyslela tak, že může za velikost poprsí, to je přece jasný. ale může za to, že je celé prso vidět 😉

tetes1
4. zář 2009

sisi:_já vím 🙂

pikusa
4. zář 2009

Joooo majenko....teda to je taky můj problém....šaty jsem nemohla nosit,protože nevím,jak bych je kasala nahoru 🙂 A i jinak....stojím před skříní a řeším,co na sebe,kdyby náhodou byla potřeba kojit...
A na sladké mám teda chuť pořád....takže to můžu svádet 😉 na kojo??? 😀

aponchie
4. zář 2009

😀 😀 😀 prej zavist tak to se bavim 😀

romankav
4. zář 2009

tetes1: Apochnie: v předchozím příspěvku jsem myslela závist, jako že má nějaká ženská malý roztomilý miminko (ne, že závidím, že ho může mít přicuclý u prsu). Já jsem teda miminko hodně chtěla a při pohledu na těhuli nebo na malý mimčo se neodvracím s odporem.. 😉
sisi.v: to myslíš, že by se tchán při pohledu na kojící ženu pozvracel? 😅 To je teda síla.. a že obejmeš dítě mu nevadí? Nebo, že po něm něco dojíš mu nepřijde nechutný? Já jsem zatím takovýho chlapa nezažila..

soanpe
4. zář 2009

romankov, nejdo o to dítě, ale o ten prs. mícháš dvě věci dohromady 😉
ale jak je vidět, kdo nechce, tak nepochopí 😅

romankav
4. zář 2009

soape: takže mu vadí, že se ženská na veřejnosti odhalí? Promiň, opravdu jsem to nepochopila.. Předpokládám, že děti si udělal za tmy 😀

soanpe
4. zář 2009

romankov
my dvě se asi nikdy nepochopíme 😅
ono je něco jinýho koukat na kozy jako sexualní objekt, když nejsou zatížený laktací
a na prsa nalitá, na kterejch prosvítají pod bledou kůží žíly,bradavky jsou tmavý-mně se fakt nelíbí- divně trčí ...
já teda rozdíl mezi prsama a prsama vidím 😉 😎

romankav
4. zář 2009

saonpe: to byl vtip! A neznám nic hnusnějšího než pohled na prsa! 😀 Po roce kojení jsem prsa fakt nalitá neměla a tmavý bradavky taky ne. Možná první 3 měsíce.. Myslím, že se dost odchyluješ od tématu. Negativa kojení jsem řekla, takže končím s debatou 😉

dagina
4. zář 2009

No já mám prsa téměr stejná jako před těhu, myslím si, že by těžko někdo poznal že kojím 😒 , a to jsem se těšila, že při kojení budu mít konečně "kozy" 😀 , a kde nic tu nic 😅 .
Ale jsem ráda, že jsem žádnou takovou s vyvalenýma koz--a nikdy neviděla 😎 . Proto pořád čučím jak blázen co to tady píšete...., ale jako mustr jsem dala některá tu Saudkovou